Ana Sayfa » Teknoloji Ve Ekonomi » Bilgisayardan Tablete Format Atma – Format Atmak Kaç TL 2024

Bilgisayardan Tablete Format Atma – Format Atmak Kaç TL 2024

Tabletler günümüzde artık bilgisayarların önüne geçmiş olan mini bir bilgisayar olmaktadır. Öncelik ile fabrika ayarlarına dönmek gerekmektedir. Bilgisayardan tablete format atma 2024 için Android veya ios marka bir tablete sahip iseniz ilk olarak fabrika ayarlarına geri dönme işlemini uygulamanız önerilmekte. Peki dışarda tablete format atmak kaç tl 2024? Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz! ?

Eğer fabrika ayarlarına dönülmez ise bilgisayar ve tablete zarar verme veya kurulum esnasında bozulma gibi olanaklar mevcuttur. Bu işi yapan bilgisayarcılarda sizlere fabrika ayarlarına dönmeden bir işlem yapmayı önermez. Cihazınızın ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekir. Ayarlar kısmına girdikten sonra ise fabrika ayarlara dön kısmına gelin. Fakat geri dönüş işlemi beraberinde yer alan tüm dosyaları sileceğinden dolayı bu işlem kısmen sağlıklı kısmen ise sağlıksızdır. Bilgisayarı sıfırlama işleminden önce en doğru ve en iyi şekilde içerisindeki dosyaların yedeklenmesi gerekir.

Bilgisayardan Tablete Format Atma ⭐

Bilgisayardan Tablete Format Atma 2022

Yedekleme işlemi sonrasında fabrika ayarlarına dön dediğimizde tablet sıfırlanacaktır ve sıfırlanan tablete gerekli dosyaları yedeklediğimiz için tablete eski dosyaları aktara bilmemiz mümkündür. Bir diğer yöntem ise bilgisayardan tablete format atma 2024 işlemidir.

 Tableti bir ara kablo ile bağlamamız gerekir bir sonraki adım ise rom işlemini gerçekleştirmektir. Böylece tablete format atma işlemi tam anlamı ile gerçekleştirilebilir. Kısacası format atma işlemi zorlu bir iş olarak bilinse de aslında kişiler tarafından oldukça sık tercih edilen ve zaman zaman da uygulanması muhtemel olan bir işlemdir.  Tablete format atma işlemi oldukça basit ve kolay bir yöntemdir.

İyi Bir Laptop Özellikleri Nasıl Olmalıdır İle alakalı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bunun yanı sıra ses tuşu olmayan tablete format atma sorunu da görünmektedir. Home tuşu olmayan tablete format atma sorunu oldukça karşımıza çıkmaktadır ve kullanıcıların başları oldukça sıkıntıya girmektedir. Bu sorunu çözmek için herhangi bir teknik servis, telefoncu veya bir bilgisayarcıya gittiğiniz zaman aşırı pahalı fiyatlar isterler. Çünkü tuşu olmayan tabletlerin tamir yöntemini çoğu kişi bilmemektedir. Bilmediği için bu sorunu her telefon ve tablet tamircisinin çözmesi mümkün değildir.

 • Öncelik ile tabletinizi usb kablo yardımı ile internet erişimine sahip bir bilgisayara bağlamalısınız.
 • Bağladıktan sonra ise tableti kapatınız.
 • Tableti kapattıktan 20 saniye sonra güç düğmesine yaklaşık olarak 1 saniye aralıklar ile 10 saniye basınız.
 • Güç düğmesine basma işleminden sonra tabletinizin ekranı açılacaktır.
 • Erkan açıldıktan sonra 2 saniye aralıklarla güç düğmesine 4 veya 5 defa basınız.
 • Güç düğmesine basma işleminden sonra ise tabletinizin Recovery menüsü açılacaktır.
 • Ekranda çıkan adımları takip ederek, tablete format atma işlemini tamamlayabilirsiniz.Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz!?Instagram Plus Özellikleri – Hileli Instagram Özellikleri!

PC’den Tuşu Olmayan Tablete Format Atma

PC’den Tuşu olmayan tablete format atmanın başka bir yöntemi daha bulunmaktadır.

 • İlk olarak Power ve Home tuşlarına aynı anda basılı tutun ve kapat ile yeniden başla seçenekleri gelene kadar bekleyin.
 • Home ve Power tuşlarına basılı iken ekranda çıkan kapat butonuna basınız.
 • Daha sonra ise tabletiniz güvenli modda yeniden başlatılacaktır uyarısı gelecek.
 • Bu uyarı ekranınıza geldiğinde tamam diyerek ilerleyiniz.
 • Tamam butonuna bastıktan sonra ekran gelene kadar Home ve Power tuşuna basılı tutarak beklemeniz gerekir.
 • Ekran geldikten sonra ise tuşları bırakınız ve bir defa Power tuşuna basınız.
 • Bir defa Power tuşuna bastıktan sonra arkasından hızlı bir şekilde Home tuşuna basılı tutun.
 • Bu işlemler yapıldıktan sonra karşınıza Android system recovery yazısı çıkacaktır.
 • Bu çıkan yazıdan Wipe Data /factory reset’i seçip onaylayınız.
 •  Karşınıza gelen ekranda yes-delete all user Data seçeneğini işaretleyip onaylamanız gerekir.
 • Bu işlemlerden sonra artık format işlemine başlamış bulunmaktasınız ve format işlemi bitene kadar her hangi başka bir işlem yapmayınız.
 • En son olarak ise reboot seystem now’ı seçili olarak gelecektir.
 • Tablet güç tuşuna basarak yeniden başlatmak gerekir.
 • Son olarak tablette format işlemi tamamlanmış olur.

Ses tuşu olmayan tabletlerin reset yöntemi yalnızca bu şekilde yapılmaktadır.

Format İşlemi Ne İşe Yarar?

Bilgisayara ve tablete format atma işlemi ne işe yarar denildiğinde formatın faydalarını söylememiz mümkündür. Faydaları arasında tabletin ve bilgisayarın hızlanması ve de eğer ki var ise virüslerden temizlenmesini sağlamak temizlenmesini sağlar. Biraz daha açıklamamız gerekir ise biçimlendirme sonucu cihazınızın sanal belleğinde birikmiş olan Datalar temizlenmiş olacaktır. Sonuç olarak bilgisayar ve tabletinizin sanal belleğinde tutmuş olduğu gereksiz bilgi ve dosyalardan kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Böylece daha iyi ve hızlı bir performans sağlaması mümkün olacaktır.

Bilgisayardan Tablete Format Atma Programı

Yukarıdaki verdiğimiz format atma yöntemleri ile uğraşmak istemezseniz alttaki programları kullanabilirsiniz.

1. WooTechy iDelock (Android)

Android için WooTechy iDelock , birçok Android kullanıcısının mobil cihaz sorunlarını çözmek için kullandığı birinci sınıf bir araçtır. Araç, Google hesap doğrulamasını (FRP) atlamak ve çeşitli ekran kilitlerini kaldırmak da dahil olmak üzere, Android cihazlarda çok sayıda kilit sorununu çözmek için tasarlanmıştır. The WooTechy grubu tarafından geliştirilen bu aracın, herhangi bir Android cihazında donanımdan sıfırlama işlemini gerçekleştirmede etkili ve güvenilir olduğu kanıtlanmıştır. Bilgisayardan tablete format atma yöntemleri arasında bu programı kullanabilirsiniz.

2. PC SDK Aracı

Bu araç, kullanıcıların telefonu fabrika ayarlarına geri yükleyerek mobil cihazlarındaki teknik sorunları çözmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Birkaç kullanıcı, cihazlarındaki kilitleri atlamak ve fabrika ayarlarına sıfırlamak için bu aracı denedi. Bu yazılımın tasarımcıları hakkında bilgi mevcut değildir ve yazılıma atfedilebilecek resmi bir web sitesi yoktur. Açılmayan tablete format atma yöntemi arıyorsanız bu programı indirmenizi tavsiye ediyoruz.

3. Android Çoklu Araçlar

Android Multi-Tools, Android cihazlarda çeşitli sorunları çözebilen bir araçtır. Donanımdan sıfırlama yapmanın yanı sıra, yazılım ayrıca cihazlarınız hakkında yazılım ve donanım bilgilerinin çıkarılmasına, yeniden başlatma yapılmasına ve ayrıca cihazınızın köklenmesine yardımcı olur. Tablete bilgisayardan format atmak için bu program oldukça kullanışlıdır.

4. Evrensel Sert Sıfırlama Aracı

Evrensel Sabit Sıfırlama aracı, bazı Android kullanıcıları tarafından telefonun gecikmesi, yanıt vermeyen işlemler ve unutulan şifreler gibi sorunları çözmek için yaygın olarak kullanılan başka bir yazılımdır. Bu yazılımın geliştiricileri hakkında çok fazla bilgi mevcut değil ancak sadece birkaç Android cihaz marka ve modeliyle uyumlu olduğu biliniyor.

5. iToolab UnlockGo (Android)

iToolab UnlockGo, listedeki son araçtır ve Android cihaz sahipleri arasında donanımdan sıfırlama yapmak oldukça popülerdir. Bu araç, cihazınızın arızalanmasına neden olan yazılım sorunlarınız olduğunda yardımcı olur. Bilgisayardan tablete format atma programı arıyorsanız iToolab güzel bir tercihtir.

Tablete Format Atmak Kaç TL 2024

Tablete format atmak zaman içerisinde ihtiyaç haline gelmektedir. Hem cihazın hızlanması için hem de sorunların geçmesi için format atmak mantıklı olacaktır. 2024 yılında Tablete format fiyatları 150 TL civarındadır. Ancak genelde insanlar araştırıp kendileri format atmaktadır. Bu tarz bir yöntemi seçerseniz herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Bilgisayardan Tablete Format Atma hakkında bilgilendirici videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz. Videolu şekilde izleyerek format atabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Teknoloji ve Ekonomi kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Bilgisayardan Tablete Format Atma 2024 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

2.3/5 - (3 Oy)
Yorum yapın