Ana Sayfa » Teknoloji Ve Ekonomi » Platform Turizm Halka Arz Ne Zaman? Tam Tarih Açıklandı!

Platform Turizm Halka Arz Ne Zaman? Tam Tarih Açıklandı!

Platform Turizm Halka Arz Ne Zaman? Tam Tarih Açıklandı! Geçtiğimiz günlerde duyurulan ve SPK tarafından onaylandıktan sonra arz miktarı açıklandı. Yazımız içerisinde Platform Turizm Ne İş Yapar? Sahibi kimdir? Halka arz detaylarını inceleyeceğiz. Ayrıca şirket hakkındaki hisse yorumlarına göz atacağız. Çıkış fiyatı ucuz mu pahalı mı birlikte inceleyeceğiz.

Platform Turizm Ne İş Yapar?

İlk olarak bir hisseye yatırım yapmadan önce o şirketi tanımak mantıklı bir stratejidir. Biz de öyle yapacağız. Şirketin uzun ismi Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. şeklindedir. İsminden de görebileceğimiz üzere birçok alanda faaliyet göstermektedir. İlk olarak 2002 yılında kurulmuş personel taşımacılık alanında faaliyet göstermiştir. Ardından şirketi büyüterek yurt dışında da hizmetler sağlamıştır.

2023 yılında yani günümüzde faaliyet gösterdiği alanları incelersek personel taşımacılığı ve öğrenci taşımacılığı, filo kiralama, iş makinesi ve özel donanımlı araçlara tasdik etme gibi birçok alana el atmıştır. Seyahat acenteliği, gıda nakliyatı ve yurt içi, yurt dışı birçok yere ulaşım hizmetlerini hala sunmaktadırlar.

Platform Turizm Kimin?

Özellikle 2023 yılında yükselişe geçeceğini beklediğimiz Platform Turizm, Yeni Şafak gazetesi ve TVNET kanalının sahibi Nuri Albayrak’ın damadı olan Adem Altunsoy ile Mehmet Altunsoy‘a aittir. Bunun yanında Yılmaz Aytaş da şirketin hissedarlarındandır.

Ayrıca dilerseniz Aselsan Hedef Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Platform Turizm Halka Arz Ne Zaman?

Hisse satışa çıktığındaki sembolü “PLTUR” olarak kesinleşti. Halka arz açıklık oranı tüm şirketin %20’sini oluşturmaktadır. Arzın büyüklüğünü ise fiyat olarak belirtirsek ise 450 milyon TL’yi aşacağını belirtelim. Ancak çıkış tarihiyle alakalı net tarih belirlenmese de uzmanların tahminleri şu yönde:

  • Platform Turizm Halka Arz Tarihi: 8-9 Aralık 2022

Ayrıca dilerseniz Hektaş Hedef Fiyat 2023 yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Platform Turizm Halka Arz Fiyatı Ucuz Mu Pahalı Mı?

Platform Turizm Halka Arz Fiyatı Ucuz Mu Pahalı Mı
Platform Turizm Halka Arz Fiyatı Ucuz mu Pahalı mı?

İlk olarak halka arz fiyatının ucuz mu pahalı mı olduğunu anlamak için bazı formüllerin sonuçlarını incelememiz gerekmektedir. Gelin birlikte Platform Turizm Halka Arz Fiyatı Ucuz Mu Pahalı Mı? değerlendirelim.

Şirketin son açıkladığı bilançodaki net karı yeni sermayesine böldüğümüzde 0.34’lük bir değer çıkıyor. Bu da hisse başına 34 kuruşluk bir kar oranına denk gelmektedir. Fiyat kazanç oranına bakarsak da hesaplamalarımız sonucunda 26.50 civarı bir değer görebiliyoruz. Ulaştırma (ortalama 9) ve Oteller(ortalama 27) sektörünün ortalamasına baktığımızda ise Ulaştırma sektörüne göre ucuz bir hisse, Oteller sektöründe ise ortalama fiyatta bir hisse olduğunu söyleyebilmekteyiz. Halka Arz Fiyatı ise aşağıda belirtilmiştir.

  • Halka Arz Fiyatı: 9.10 TL

Ayrıca dilerseniz Sasa Hedef Fiyat 2023 yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Platform Turizm Halka Arza Katılabilir Miyim?

Evet, herkes bu halka arza katılabilir. Ancak öncelikle Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması gerekmektedir. Ardından hisselerin alım satım işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz? Siz Platform Turizm Halka Arza katılacak mısınız? Yorum kısmında düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Platform Turizm Hisse Yorum

Geleceği konusunda oldukça fazla tartışmalara neden olan Platform Turizm halka arz olduktan sonra oldukça değer kazanacak. Kimilerine göre de yatırımdan kesinlikle uzak durulması gerektiğini belirtiyor. Kısacası hem olumlu hem de olumsuz birçok Platform Turizm Hisse Yorum bulunuyor. İşte bazıları:

  • Sahipleri Trabzonludur. İBB’nin 2019 yılında kiraladıkları araçları bile sağlamaktadırlar. Büyümelerini bekliyorum.
  • Turizm piyasasının önünü pek parlak görmüyorum. Halka arza girmeyeceğim.
  • Yeni halka arz olacağı belirlenen hissedir. 49 milyon 500bin lot eşit dağıtım ile sağlanacaktır. Tüm gözler bu hissede şu anda.
  • Bugünlerde ismi sıkça duyulmasını bekliyorum. Halka arz fiyatına baktığımızda ise ucuz olduğunu belirteyim.

Platform Turizm Hisse alınır mı?

Gördüğünüz üzere Platform Turizm Hisse oldukça çelişkilidir. Kesinlikle alacağınız hisse ile oldukça fazla kar edebileceğiniz gibi fazlaca zarar da edebilirsiniz. Bunun kararını siz vereceksiniz. Ancak alınıp alınmayacağı ile alakalı düşüncelerinizi yorum kısmına belirtebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresi aracılığıyla ana sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Platform Turizm Halka Arz Ne Zaman? yazımızın sonuna geldik. Yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Dilerseniz aşağıdan diğer ekonomi kategorimizdeki yazıları da inceleyebilirsiniz:

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın