Bahreyn Asgari Ücret 2022

Bahreyn Asgari Ücret 2022 konusunda, birçok ülkeye göre oldukça ileride olduğunu söyleyebiliriz. Bahreyn’de yaşamayı veya gidip gezmeyi düşünüyorsanız bu ücret size oldukça yetecektir. Bu nedenle Bahreyn yaşam maliyeti hakkında ve masraf kalemlerini detaylı bir şekilde araştırmanız gerekmektedir. 

Bahreyn Yaşam Maliyeti 2022

Bahreyn Yaşam Maliyeti
Bahreyn Yaşam Maliyeti

Eğer Bahreyn’de yaşamak istiyorsanız oradaki ürün ve hizmetlerin ücretlerini sizlere aktarmamız gerekiyor. Fiyatlar uygun gibi gözükse de asgari ücret kazanan birisi rahat bir şekilde geçinemeyebilir. Bahreyn’de ortama maaş 1.275 $ olduğu için geçim rahat oluyor. İşte Bahreyn yaşam maliyetlerinin bazıları sizlerle;

  • 250 gr. ekmek 0.515 €
  • 1 kilo elma 1,89 €
  • Bir litre süt 1,3 €
  • Bir kilo soğan 0,85 €
  • Mc Donalds Menüsü 5,6 €
  • Bir kutu kola 33 cl 0,57 €
  • Bir şişe su 33 cl 0,32 €

Bahreyn Yaşam Şartları

Bahreyn’de yaşam alışveriş merkezlerinden başlıyor. Daha sonra ise eğlence mekanları ve çok sayıda uluslar arası organizasyonlar ile devam etmektedir. Alışveriş merkezleri geceleri de açık olup, iki büyük şehri olan başkent Manama ve Sitra’da yaşam görülebilir. Ülkenin ikliminde kışları ılıman olmaktadır. Bahreyn’i ziyaret edecek olanlar için ideal bir dönemdir. Bahreyn Formula 1 Grand Prix, Bahreyn At Yarışları, Muharrag Yaz Festivali, Arap Mücevher Sergisi ve Bahreyn Uluslar arası Kitap Fuarı ülkenin eğlence ve kültürel hayatına yol veriyor. Ekim, Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat ayları Bahreyn yolculuğunda bulunacak olanlar için ideal bir tarihtir.

Buna benzer Kosova Asgari Ücret 2022 yazımıza da bakabilirsiniz.

Bahreyn Ekonomisi Nasıldır?

Bahreyn ekonomisi büyük oranda doğal gaz ve petrol üzerine kurulmuştur. Son zamanlarda ise bankacılık ve turizm sektörü oldukça gelişme göstermektedir. Özellikle birçok Arap bankası Bahreyn’de faaliyet gösteriyor. Ayrıca dünya ve bölge ekonomisi için ilgi çekici bir yerdir. Bahreyn’in para birimi Bahreyn dinarıdır. Ülkenin sanayisi petrole bağlı gelişme gösterirken, petrol arıtma ve lastik sanayisi yoğunluğunda üretim yapılmaktadır. En büyük ve modern liman Mina Selman ise ülke ihracat ve ithalatını sağlar. Bahreyn’de çok sayıda kafe, restoran ve eğlence mekanları burada bulunur. Bahreyn’de 2 üniversite mevcuttur ve bu üniversiteler arasında en büyüğü Körfez üniversitesidir. Ülkenin tek havaalanı ise yine başkent Manama’dadır.

Bahreyn Asgari Ücret 2022

Asya’da, Basra Körfezi’nde yer alan bir ada ülkesi olan Bahreyn’in asgari ücreti 726 dolardır. Türk lirasına çevirdiğimizde ise güncel kurdan bu para 11300₺ – 11350₺ civarına denk gelmektedir. Bu da Türkiye ve Dünya standartları göz önünde alındığında oldukça iyi bir ücrettir. Ülkemiz ekonomik durumu ile karşılaştırıldığında bizden çok daha ileri olduklarını söylemek mümkün.

Bahreyn Gece Hayatı

Bahreyn şeriat ile yönetilen olan bir Müslüman ülkesidir. Ancak bu sizi Bahreyn gece hayatı konusunda umutsuzluğa sürüklemesin. Çünkü ülkenin sosyal yaşamı içinde gece hayatı çok önemlidir. Ülkede önemli bir oranda Avrupalı ve Amerikalı insan yaşıyor ve bununla birlikte Suudi Arabistan’dan ülkeye gelen zengin iş adamlarının da eğlence arayışı sebebiyle ülkede eğlenceli bir gece hayatı vardır.

Bahreyn İş Fırsatları

Bahreyn yakın zamanda ekonomik refah seviyesinin yükselmesinin yükselmesiyle yurtdışından işçi alımı konusunda en cazip ülkeler arasındadır. Yurtdışı iş olanakları ve iş imkanları konusunda bakıldığında her alanda iş imkanları görülüyor. Ülke gelişmiş olduğu için mühendis veya yazılımcı olarak da gidilebilir ya da düz işçi olarak da ülke ki iş olanaklarından yararlanılabilir. Fakat diploma gerektiren işler için şirketler belge istemektedir. Bahreyn iş fırsatları ile ilgili planınız var ise belgeleri getirmeyi unutmayınız.

Bahreyn Asgari Ücret Ne Kadar?

Özetlemek gerekirse Bahreyn asgari ücret ne kadar sorusunun cevabı ise 726 Dolardır. Ülke ekonomisi, yaşam maliyeti ve gece hayatı hakkında bilgileri sizler için derledik. Tüm detaylara yukarıdan ulaşabilirsiniz. Bunun yanında ülke ekonomisinin oldukça ilerde olduğu Bahreyn’de çalışma durumları ve seyahat hakkında da verileri sizler için hazırladık. 

Minimum ücret ve yaşam maliyetleri ile alakalı yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresinden ana sayfaya ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Yazımızı Değerlendirin.

Yorum yapın