Gürcistan Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022

Gürcistan Asgari Ücret 2022 en merak edilenler arasındadır. Hem komşu ülkemiz hem de kültür yakınlığımız olan Gürcistan’da asgari ücreti, market fiyatlarını, iş imkanlarını ve Gürcistan yaşam maliyetini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Gürcistan Asgari Ücret Ne Kadar?

Komşu ülkemiz ve harika yemekleri olan, gezilecek yerleri ile muhteşem bir ülke, Gürcistan’da asgari ücret 700 Gel’dir. Bu da Türk Lirasına çevirdiğimizde 3800 Türk Lirası’na tekabül etmektedir. Gürcü asgari ücreti 228 euro’dur. Bu meblağ dünya standartlarının altında kalmaktadır. Bu nedenle ülkede oldukça fazla geçim sıkıntısı yaşayan insan bulunmaktadır.

Gürcistan Yaşam Maliyeti

Bir litre benzin yaklaşık olarak 0.76€’dur. Aşağı yukarı İstanbul ayarında bir pahalılığı vardır fakat şu son kurlardaki dalgalanma yüzünden Bizim Gürcistan’da alım gücümüz baya düştü bu nedenle Gürcistan Yaşam Maliyeti bir miktar arttı. Ama genel olarak Türkiye’ye benzer diyebiliriz. O nedenle çok farklı bir fiyatlandırma görmeyeceksiniz.

Gürcistan Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi ve gezilecek yerler bakımından oldukça iyi ve keyifli bir ülke. Fakat iklim şartları bakımından oldukça zor kışın çok soğuk, yazın ise çok sıcak oluyor. İnsanlarının da pek cana yakın ve sıcakkanlı olduğunu söyleyemeyiz. Bunun haricinde maddi açıdan da sizi zorlamayacaktır.

Gürcistan Market Fiyatları

Gürcistan ayakkabı fiyatları, giyim fiyatları ve daha birçok ihtiyacın olduğu mali giderleri çok merak ediyorsunuz. Bu ülkede üretim durumundan dolayı aşağıdaki ürünlerin fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Cezayir asgari ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Bir somun ekmek: 0,15€
  • 1 Kilo peynir: 3€
  • 1 Kilo domates: 0.8€
  • Bir şişe su: 0.18€
  • 1 çift ayakkabı: 65€
  • Elbise: 30€
  • Pantolon: 50€

Gürcistan Asgari Ücret Kaç Lari?

Ortodoks bir Kafkas ülkesi olan Gürcistan’da Asgari Ücret 700 Lari’dir. Bu yaklaşık 3800₺’ye denk gelmektedir. Hem ülke içerisinde hem de dünya standartlarında bu maaş oldukça düşüktür. Alım gücü ve refah seviyesinin düşüklüğünü de bu meblağa bağlayabiliriz.

Gürcistan Asgari Ücret Kaç Lari
Gürcistan Asgari Ücret Kaç Lari

Gürcistan’da İş Fırsatları

Gürcistan’da ne iş yapabilirim? Şeklindeki sorulara genellikle, tekstil, maden ürünleri, tarım veya hayvancılık, inşaat işleri ve turizm önerilmektedir. Vatandaşlarımız bu yere gidip birçok farklı sektörde iş kurmuşlardır. Bunun en temel sebebi, vergilendirme ve ülkemize olan yakınlığıdır.

Çeşitli sorulara yanıt verdiğimiz soruları inceleyebilirsiniz.

Gel Hangi Ülkenin Para Birimi?

GEL yani Gürcistan Larisi, ülkemizin kuzeydoğusunda bulunan Gürcistan’a ait bir para birimidir.

Gürcistan Maaş Kaç Lari?

Bu ülkede asgari ücret 700 Lari civarında, ortalama maaşlar ise 900 ile 1100 Lari civarındadır.

Gürcistan’da Bir Ekmek Kaç Lari?

1 ekmek, 0.15€ yani 0,5 Gürcistan Lari’sidir.

Gürcistan Hayat Ucuz Mu?

Maliyet bakımından bakıldığında bir Avrupa veya 1. sınıf dünya ülkesine nazaran uygundur. Belirli ürünler özellikle ucuz fiyattadır.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Gürcistan Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

4.5/5 - (2 Oy)

Yorum yapın