Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » Gürcistan Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2024

Gürcistan Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2024

Gürcistan Asgari Ücret 2024 en merak edilenler arasındadır. Hem komşu ülkemiz hem de kültür yakınlığımız olan Gürcistan’da asgari ücreti, market fiyatlarını, iş imkanlarını, Gürcistan maaşları 2024 ve Gürcistan yaşam maliyetini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Gürcistan’da Asgari Ücret 2024 💸

Yazımızın bu kısmında Gürcistan’da Asgari Ücret 2024 hakkında bilgiler vereceğiz. Komşu ülkemiz ve harika yemekleri olan, gezilecek yerleri ile muhteşem bir ülke, Gürcistan’da asgari ücret 750 Gel’dir. Özellikle bu da Türk Lirasına çevirdiğimizde 8790 Türk Lirası’na tekabül etmektedir. Gürcü asgari ücreti 250 euro’dur. Bu meblağ dünya standartlarının altında kalmaktadır. Bu nedenle ülkede oldukça fazla geçim sıkıntısı yaşayan insan bulunmaktadır.

Gürcistan Yaşam Maliyeti

Bir litre benzin yaklaşık olarak 1.07€’dur. Aşağı yukarı İstanbul ayarında bir pahalılığı vardır fakat şu son kurlardaki dalgalanma yüzünden Bizim Gürcistan’da alım gücümüz baya düştü bu nedenle Gürcistan Yaşam Maliyeti bir miktar arttı. Ama genel olarak Türkiye’ye benzer diyebiliriz. O nedenle çok farklı bir fiyatlandırma görmeyeceksiniz.

Gürcistan Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi ve gezilecek yerler bakımından oldukça iyi ve keyifli bir ülke. Fakat iklim şartları bakımından Gürcistan Yaşam Şartları oldukça zor kışın çok soğuk, yazın ise çok sıcak oluyor. Bunun yanında insanlarının da pek cana yakın ve sıcakkanlı olduğunu söyleyemeyiz. Bunun haricinde maddi açıdan da sizi zorlamayacaktır.

Gürcistan Market Fiyatları 2024

Şimdi ise Gürcistan Market Fiyatları 2024 yılı için araştırmalarımızı yaptık ve sizler için sunuyoruz. Bunun yanında Gürcistan ayakkabı fiyatları, giyim fiyatları ve daha birçok ihtiyacın olduğu mali giderleri çok merak ediyorsunuz. Ayrıca bu ülkede üretim durumundan dolayı aşağıdaki ürünlerin fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Cezayir asgari ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Bir somun ekmek: 0,50€
  • 1 Kilo peynir: 5€
  • 1 Kilo domates: 1.5€
  • Bir şişe su: 0.60€
  • 1 çift ayakkabı: 45€
  • Elbise: 45€
  • Pantolon: 20€

Genel olarak bu fiyat ortalamalarını hesaba katacak olursak, son zamanlarda da Lari’nin Türk Lirasına karşı değer kazanması ekonomik açıdan bizleri zor duruma sokmuştur. Fakat Gürcistan Market Fiyatları 2024 yılında kendi halkı için de oldukça fazladır.

Gürcistan Yemek Fiyatları 2024

Gürcistan nispeten düşük bir yaşam maliyetine sahiptir, bu nedenle gıda fiyatları genellikle oldukça uygundur. Standart bir restoranda yemek fiyatları 10 ila 20 GEL (Gürcü Larisi) arasında değişirken, daha lüks bir restoranda yemek 50 GEL ila 10 GEL veya daha fazla tutabilir. Elbette bu fiyatlar lokasyona ve bireysel kuruluşlara göre değişebilir.

Gürcistan Asgari Ücret Kaç Lari?

Gürcistan Asgari Ücret Kaç Lari
Gürcistan Asgari Ücret Kaç Lari

Ortodoks bir Kafkas ülkesi olan Gürcistan’da Asgari Ücret 750 Lari’dir. Bu yaklaşık 8790₺’ye denk gelmektedir. Hem ülke içerisinde hem de dünya standartlarında bu maaş oldukça düşüktür. Alım gücü ve refah seviyesinin düşüklüğünü de bu meblağa bağlayabiliriz.

Gürcistan Asgari Ücret Kaç Dolar?

Dolar bazında ülkenin asgari ücretini ve yaşam şartlarını incelersek yazının yayın girdiği kur itibariyle 750 Lari 270 Dolar civarına denk gelmektedir. Yani Gürcistan asgari ücret 270 Dolardır. Bunun yanında bu ülkenin pahalı yaşam standartlarının olduğunu gösterir. Ayrıca Türkiye’ye gelip alışveriş yapmalarından bu durumu görebiliriz.

Gürcistan’da İş Fırsatları

Gürcistan’da ne iş yapabilirim? Şeklindeki sorulara genellikle, tekstil, maden ürünleri, tarım veya hayvancılık, inşaat işleri ve turizm önerilmektedir. Vatandaşlarımız bu yere gidip birçok farklı sektörde iş kurmuşlardır. Bunun en temel sebebi, vergilendirme ve ülkemize olan yakınlığıdır. Ayrıca Gürcistan’da asgari ücret de iş fırsatlarının temelini oluşturmaktadır.

Gürcistan Maaşları 2024

Özellikle Gürcistan’da oldukça popüler olan mesleklerin 2024 yılı güncel maaş miktarlarını görebilirsiniz.

Doktor7000+ Gürcistan Larisi
Diş Hekimi6500+ Gürcistan Larisi
Mühendis4500+ Gürcistan Larisi
Avukat4000+ Gürcistan Larisi
Kuaför1500+ Gürcistan Larisi
Sekreter1200+ Gürcistan Larisi
Öğretmen2000+ Gürcistan Larisi
Aşçı1000+ Gürcistan Larisi
Gürcistan Maaşları 2024

Gürcistan’da Asgari Ücret Ne Kadar 2024

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Gürcistan’da Asgari Ücret Ne Kadar 2024 yılı için bakıldığında 700 GEL’dir. Euro olarak bakıldığı zaman ise 250 € şeklindedir. İnsanlar genel olarak aşağıdaki soruları merak etmektedir.

  • Gürcistan asgari ücret kaç dolar: 270 $
  • Gürcistan asgari ücret kaç TL: 8790 TL

Batum Asgari Ücret

Ülkemize yakınlığı ile bilinen Batum, birçok vatandaşımız için harika bir seyahat noktası niteliğindedir. Hem turistik amaçlı hem de ticari amaçlarla her yıl milyonlarca kişi bu güzide kenti ziyaret etmektedir. Gürcistan’ın en güzel şehirlerden olan Batum Asgari Ücret olarak dünyada geri kalmış yerler arasındadır. Anlık olarak 8790 TL bandında bir minimum maaş mevcuttur.

Gürcistan Asgari Ücret Kaç Lari? İle alakalı çeşitli sorulara verdiğimiz cevapları aşağıdan inceleyebilirsiniz. Sizin de sorularınız varsa yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Gürcistan Asgari Ücret 2024 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

4.7/5 - (8 Oy)
Yorum yapın