Ana Sayfa » Yaşam » Asgari Ücret » Sri Lanka Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2024

Sri Lanka Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2024

Sri Lanka Asgari Ücret 2024 en çok merak edilenler arasındadır. Devamlı merak edilecek ve güncelliğini koruyacak olan Sri Lanka Asgari Ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları siz değerli okuyucularımıza aktaracağız. Bunun yanında Dolar, Sri Lanka Rupisi ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sri Lanka Para Birimi

Ülkenin para birimi Sri Lanka Rupisidir. Kısaltması ise LKR şeklinde bilinmektedir. Sri Lanka rupisi Cent para biriminin bölünmüş halidir. O yüzden ülke genelinde maaşlar bol sıfırlıdır. Yazının yayına girdiği an itibariyle 1 Sri Lanka Rupisi 0,11 Türk Lirasına eşittir.

Sri Lanka Asgari Ücret 2024 💸

Yazımızın bu kısmında Sri Lanka‘da Asgari Ücret 2024 hakkında bilgiler vereceğiz. Güney Asya’da bir Hindistan ülkesi olan Sri Lanka, gezilecek kültürel ve muhteşem bir ülkedir, 2024 yılında Sri Lanka asgari ücret 17.500 Rupi’dir. Özellikle bu da Türk Lirasına çevirdiğimizde 6775 Türk Lirası’na tekabül etmektedir. Euro bazında bakarsak Sri Lanka asgari ücreti 193 Euro’dur. Bu meblağ dünya standartlarının altında seyretmektedir. Bu nedenle ülkede oldukça fazla geçim sıkıntısı yaşayan insanın varlığı bulunmaktadır.

Sri Lanka’da Asgari Ücret Kaç Dolar

Hint Okyanusunda yer alan ve Asya kıtasında küçük bir ada ülkesi olan Sri Lanka’da asgari ücret 18.600 Rupidir. Bu da Dolara çevrildiğinde 210 Dolara tekabül etmektedir. Bu yüzden alım güçleri düşük olduğundan insanlar bu ülkede rahat bir yaşam sürdürememektedirler.

Sri Lanka Yaşam Maliyeti

Sri Lanka’da bir litre benzin fiyatı yaklaşık olarak 1.25 Dolar’dır. Bununla birlikte bu da Sri Lanka’da benzin fiyatlarının ülkemizden pahalı olduğu anlamına gelmektedir. Buna dayanarak Sri Lanka Yaşam Maliyetinin dünya dünya standartlarının altında olduğunu söyleyebiliriz.

Buna benzer olarak Azerbaycan Asgari Ücret yazımıza da göz atabilirsiniz.  

Sri Lanka Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi ve sosyal yaşam bakımından olumlu şeyler söylememiz pek mümkün gözükmüyor. Bunun yanında Türk Lirası karşısındaki değeri düşük olduğundan ülkemizden Sri Lanka’ya giden vatandaşlarımız için maddi olarak sorun yaşama ihtimallerinin olmayacağını tahmin etmekteyiz.

Sri Lanka Market Fiyatları

İlk olarak Sri Lanka Market Fiyatları başlığımızın altında sizlere en fazla merak edilen ürünlerin yani ekmek, süt, yumurta, et, soğan, peynir ve diğer temel gıdaların Sri Lanka marketlerindeki fiyat durumlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkedeki üretim durumdan ve imkanlardan dolayı en çok tüketilmekte olan gıdaların fiyatlarını aşağıda sizler için liste halinde derledik. Bunun yanında ayrıca isterseniz Endonezya Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • 1 adet beyaz ekmek (250 gram): 0.50€
  • 12’li yumurta: 2.70€
  • 1 kilo yerli peynir: 9.40€
  • 1 kg tavuk kanadı: 4.10€
  • Bir litre süt: 1.35€

Sri Lanka’da Asgari Ücret Kaç Rupi?

Asya kıtasının Batı kısmında yer alan ve güneyinde Atlas Okyanusu bulunan Sri Lanka’nın asgari ücreti yaklaşık olarak 210 Dolardır. Sri Lanka’da asgari ücret 18.600 Sri Lanka Rupisidir. Bu da yaklaşık olarak 6775 TL’ye ve 193 Euro’ya denk gelmektedir. Buna bağlı olarak bu ülkede asgari ücret dünya standartlarının epey altında diyebiliriz.

Sri Lanka'da Asgari Ücret Kaç Rupi?
Sri Lanka’da Asgari Ücret Kaç Rupi?

Sri Lanka’da Yaşayan Türkler Ne İş Yapar?

Asya kıtasının Güneyinde yer alan ve bir ada ülkesinde olduğundan mütevellit hiçbir ülkeyle kara sınırı bulunmaz. Bunun yanında Sri Lanka’da işsizlik oranı oldukça yüksektir. Bunun yanında Bu Asya ülkesinde çalışmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri işler şunlardır; muhasebe, iktisat, tarım ve denizcilik ile ilgili sektörler öne çıkmaktadır. Bunun yanında balıkçılık da yaygın bir iştir ve bununla ilgili alanlarda da çeşitli iş fırsatları vardır.

Rupi Hangi Ülkenin Para Birimidir?

Rupi, Asya Kıtasında yer alan bir ada ülkesi olan Sri Lanka’ya ait resmi para birimidir.

Sri Lanka’da Asgari Ücret Kaç Rupi?

Sri Lanka’da asgari ücret yaklaşık olarak 18.600 Sri Lanka Rupisidir.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sri Lanka Asgari Ücret 2024 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın