Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Dulester 30 mg Kullananların Yorumları – Kilo Aldırır Mı?

Dulester 30 mg Kullananların Yorumları – Kilo Aldırır Mı?

Dulester 30 mg kullananların yorumları oldukça olumludur. İlacı kullananlarının rahatsızlıklarına her zaman için iyi geldiği belirtilmektedir. Dulester 30 mg en iyi depresyon ve anksiyete ilaçlarından birisi olmaktadır. Özellikle psikolojik olan rahatsızlıklarda doktorlar tarafından hastalara tavsiye edilmektedir. Diğer önemli ilaçlar için Kullananların yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Dulester 30 mg tablet olarak ve sadece doktor reçetesi ile kullanılabilmektedir. Tablet en iyi depresyon ilaçlarından birisidir. Depresyon tedavilerinde en geç 2 hafta içerisinde etkisini göstermekte ve hastaların kendilerini çok daha iyi hissetmesine yardımcı olmaktadır. Dulester Kullananlar neler anlatmış merak mı ediyorsunuz? Dulester kilo yapar mı? gibi soruların cevabı için doğru yerdesiniz.

Dulester 30 mg Nedir, Ne İşe Yarar?

En iyi sinir sistemi ilaçlarından birisi olan Dulester tablet olarak kullanıma sunulmuştur. Bu ilaç sadece doktor reçetesi ile kullanılabilmektedir. Aynı zamanda hastaların yaşadıkları şikayetlere bağlı olarak, kullanım süreleri de doktorlar tarafından kişilere özel olarak belirlenmiştir. Depresyon ve anksiyete tedavilerinde en iyi ilaçlardan birisi olan Dulester 30 mg Nedir ve Dulester Ne İşe Yarar sorusuna ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Anksiyete bozuklukları
 • Depresyon rahatsızlığı
 • Kronik ağrı durumları
 • Fibromiyalji, yani kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları

Dulester 30 mg tablet depresyon ve anksiyete hastalıklarının yanı sıra, kronik ağrı ve fibromiyalji rahatsızlıklarının tedavisinde de doktorlar tarafından hastalara reçete edilmektedir. Dulester Kullanıcı Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Tedaviye başladıktan sonra en geç 2 hafta içerisinde etkisini göstermeye başlamaktadır.

Ayrıca buna benzer olarak Mirena Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dulester 30 mg Tablet Yan Etkileri Nelerdir?

Dulester 30 mg tablet kullanımında her ilaçta olduğu gibi bir takım yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Hastaların bünyelerine bağlı olarak da, ortaya çıkan bu yan etkilerin görülmesi durumunda ilacın alımının hemen kesilmesi gerekmektedir. Dulester Kullanıcı Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Aynı zamanda bu durumun hemen doktora bildirilmesi ve en yakın hastanenin acil servisine gidilmesi gerekmektedir. Bunlara bağlı olarak en çok görülen Dulester 30 mg yan etkileri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Mide bulantısı
 • İştahsızlık
 • Baş dönmesi
 • Bayılma
 • Kulak çınlaması
 • Görüşün bulanıklaşması
 • Cinsel isteğin azalması
 • Baş ağrısı
 • Kabızlık ya da ishal
 • Kilo kayıpları yaşanması
 • Ağrılı idrara çıkma durumları
 • Vücutta titremelerin açığa çıkması

Dulester Kullanıcı Yorumları 🌟

Öncelikle bu ilaç psikolojik problemleri olan ve duygu yoğunluğu yaşayan kimselerin sıkıntılarını gidermek için kullanılan bir ilaçtır. İlacı ülkemizde her yaştan birçok insan kullanmaktadır. Bu kadar çok deneyim elde edilen bir ilaçla alakalı da birçok yorum karşımıza çıkmaktadır. Dulester kullanıcı yorumları olarak da merak edilen bu durumda çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Bu yorumlar hem olumlu hem de ilacın aleyhine olmaktadır. İşte Dulester 30 mg kullananların yorumları:

“Moral olarak çok kötü olduğum bir dönemde kullandım. Ayrıca kullandığım oldukça etkili bir ilaç”

“Kronik rahatsızlığı olanların kontrol altında kullanması gerekiyor. Doktora danışmalısınız.”

“Uyku ve kilo yapması dışında bir problemi yok gibi duruyor ama zaman gösterecektir.”

Dulester 30 mg Kullananların Yorumları

Dulester 30 mg Kullananların Yorumları
Dulester 30 mg Kullananların Yorumları

Güçlü bir antidepresan olan bu ilaç, psikolojik rahatsızlıklarda, bulanım durumlarında, duygu yoğunluğu, sinir veya stres yaşanan hallerde kullanılmaktadır. Dulester 30 mg kullanıcı yorumları genel olarak olumlu olup, depresyon tedavisi gören hastalar bu ilaç sayesinde kendilerini daha iyi hissettiklerini belirtmektedirler. Buna bağlı olarak Dulester 30 mg kullanıcı yorumları ise şunlar olmaktadır;

Uzun süredir depresyon tedavisi gören bir hasta olarak Dulester 30 mg tablet çok iyi geldi ve kendimi çok iyi hissetmemi sağladı.

Kullanıcı Yorumu

Dulester 30 mg tablet ile psikolojik olarak büyük ilerlemeler kaydettim, herkese tavsiye ederim

Kullanıcı Yorumu

Şu ana kadar pek çok farklı depresyon ilacı kullanan biri olarak, bana en iyi gelen ilacın Dulester 30 mg tablet olduğunu söyleyebilirim.

Kullanıcı Yorumu

Dulester 60 mg Kullananların Yorumları

Dulester 60 mg Kullananların Yorumları
Dulester 60 mg Kullananların Yorumları

Hemen hemen her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da belirli dozlar bulunmaktadır. 30 ve 60mg dozlarının sıklıkla kullanıldığı bu ilaçta doktorlar hastanın boyu, kilosu, rahatsızlık derecesi, kullanım amacı, alerjik durumlar gibi nedenlere bakarak reçete yazmaktadırlar. Bunun yanında birçok yan etkiyle yine de karşılaşılmaktadır. Şimdi sizlere Dulester 60 mg Kullananların Yorumlarını aktaracağız.

 • Oldukça etkili bir ilaç, aldıktan 20-25 dakika kadar sonra etkisini hissedebiliyorum.
 • İlacın en belirgin özelliği bence uyku, alıyorum direkt uyuyorum. Onun haricinde gayet iyi.

Ayrıca buna benzer olarak Regapen Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dulester 30 mg Kullanım Şekli Nasıldır?

Dulester 30 mg tablet en etkili depresyon ilaçlarından birisi olup, bu ilacın mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Tablet genel olarak günde bir kez 60 mg olarak doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Oral yolla alınan ilaç her gün günde bir bardak su ile birlikte içilmektedir.

Özellikle Dulester 30 mg tablet başlangıç dozu olarak bazı durumlarda günde sadece 30 mg olarak da içilebilmektedir. Ayrıca böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastaların bu ilacı mutlaka doktor kontrolünde kullanması gerekmektedir. Çocuklar ve 18 yaşın altında olanlar Dulester 30 mg tablet kullanamamaktadır.

Dulester Kilo Yapar Mı?

Dulester kilo yapar mı sorusu çok merak ediliyor. Yaygın yan etkilerine baktığımızda kilo alma veya yorgunluğa neden olabilen tiroid bezi aktivitelerinde azalma etkisi vardır. Ayrıca dulester kullanıcı yorumları incelendiğinde bazı insanlar kilo aldığını belirtmişlerdir.

Dulester 30 Mg Kilo Verdirir Mi?

Seyrek yan etkilerine baktığımızda kilo verme de görüldüğünü görebiliyoruz. Oldukça ciddi yan etkileri olan dulester, bazı kişilerde kilo alma etkisi gösterirken bazılarında ise kilo vermek eğilimi göstermektedir.

Dulester Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Dulester tedavisının etkileri 2-4 haftasında tam olarak görülmektedir. Antidepresif cevabın konsolidasyonundan sonra relapsın önlenmesi için tedaviye birkaç ay boyunca düzenli olarak devam edilmesi gerektiğini hatırlatalım. Böylece Dulester Ne Zaman Etkisini Gösterir? sorusunu cevaplamış olduk.

Dulester 30 Mg Uyku Yapar Mı?

Özellikle Dulester kullanıcı yorumları dikkate alındığında oldukça güçlü şekilde uyku yapmaktadır. Doz arttıkça uyku yapma şiddeti de artmaktadır. Dulester 30 Mg Uyku Yapar Mı? bu şekildedir.

Dulester Kafa Yapar Mı?

Sıkça sorulan Dulester Kafa Yapar Mı? sorusuna cevap verelim. MDD tedavilerinde de kullanılan dulester, kullanan kişiler tarafından bildirilen yan etkiler arasında kafa yapması yoktur. Ancak olağan dışı bir yan etki ile karşılaşırsanız kesinlikle doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.

Dulester Bırakınca Ne Olur?

Kullanıcıların hep merak ettiği konulardan birisi de Dulester bırakınca ne olur sorusudur. Bu ilaç bir antidepresan olduğu için antidepresanları bırakanların %60’ında dalgınlık ve unutkanlık belirtileri aynı anda görülebilir. Pek çok kişide yoksunluk sendromu ortaya çıkabilir. Duyguları kontrol etmekte zorluk yaşayabilir. Genellikle bu sıkıntılar on gün boyunca sürebilir.

Son olarak Dulester 30 mg Kullananların Yorumları ve dulester kilo aldırır mı ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Son olarak buradan bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Dulester 30 mg Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.3/5 - (19 Oy)
“Dulester 30 mg Kullananların Yorumları – Kilo Aldırır Mı?” üzerine 25 yorum
 1. Dulester30 mg 1 hafta önce başladım ilk başlarda aşırı mide bulantısı yaptı sonra gecti 2 gun sonra ayak basparmagimda agriyla kaltim ve halen devam ediyor.iştahım kesildi. halsizlik var gece uyuyamıyorum huzursuzluk oluyor nefesim kesilekcekmis gibi oluyor istemsiz olarak dişlerimi sıkıyorum buda ağız kaşlarımı zorluyor. birde kesilmeyen regl var acaba ilaç yan etki yapmış olabilirimi bilgi verirseniz sevinirim

  Cevapla
  • Dulester 30 mg Kullananların Yorumları için görüşünüz çok kıymetli teşekkür ederiz. Bu tarz rahatsızlıkları kullanan kişilerde duyuyoruz fakat sizin ağrı şiddetiniz çok olduğu için bir doktora görünmeli ve uzman yorumu dinlemelisiniz. Belki farklı bir ilaca sizi yönlendirebilir.

   Cevapla
 2. Merhaba doktor bugün bana bu ilacı yazdı ama yan etkilerini okuyunca korktum kullanmaktan beni en fazla korkutan çarpıntı olurmu nefeste bı sorun olurmu çünkü bende kalp ritim bozukluğu var bide astım var yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim

  Cevapla
 3. Dulester 30mg 11senedir kullanıyorum çok memnunum kullanma sebebim kalabalığa çıkamıyordum heyecanlanıyorum kalbime çarpıntı oluyordu arkalarına ates düşüyordu geceleri uyuyamıyorum üstüm dönüyordu yolda gezerken ayağım birbirine dolaşıyordu biri gülünce çok sinirleniyorum kabus gibi bir hayatım vardı şükürler olsun hiç bir şeyim kalmadı bu tip rahatsızlıkları olana tavsiye ederim

  Cevapla
 4. Yorumları okudukça dehşete girdim. Yaklaşık 1 yılı aşkındır dulester kullanıyorum
  Kanser hastasıyım ve kemoterapinin yan etkilerinin oluşturduğu kemik ve eklem ağrılarına karşı, fizik doktoru tarafından bana reçete edildi
  Depresyonluk neyim vardı ki bu antidepresan ilacını içiyorum halen da 😔

  Cevapla
 5. Bana da fizik doktoru bu ilaçları yazdı boyun ve kol ağrım vardı antidepresan’ın acı olduğunu bilmiyorum açıkçası şu an Kur’an okumakta kararsızım bunun için bir cevap yazarsanız çok sevinirim

  Cevapla
 6. Şimdi nasılsınız. Bende de halsizlik var hicbirsey yapmak istemiyorum sürekli evdeyim. Tahlillerimi yaptırdım, değerler normal. Psikiyatri ye gittim selectra verdi 2 aydır kullanıyorum durumumda bir değişiklik olmadı.

  Cevapla
 7. Bugün 3gun bende doktor şiddetli sırt ağrım için verdi Ama berbatim mide bulantısı ve boğazımda bir yumru var şu içmekte yemek yemekte zorlanıyorum esnedim ve cenemi elimle kapattım şiddetli yüzümdeki ve boynundaki kaslarda sanki tonlarca ağrı var birde gece dişlerimi parcaliyordum s sine uyandım gıcırdatmanin ve iştah hiç yok kısacası yutkunamiyorum bile 3gundur kabus gibiyim

  Cevapla
 8. Kollarım çok ağrıyordu fizik doktoruna gittim emar çekildi küçük bir fıtık kireçlenme ve kas yırtılması olduğunu söyledi ve bu ilacı yazdı bir tane içtim ağrılarım azaldı çok memnun kaldım sadece uyku ve esneme çok oluyor ben memnun kaldım

  Cevapla
 9. Bana da bel fıtığı ile ilğili verildi. Ama kullanıyorum agrıya faydalı oldu. Ancak hiç bir yan etki farkedemedim. Depresyon falan okuyunca kararsız kaldım

  Cevapla
 10. bana dulester 30mg fıbromiyalji için verıldi ilk aldıgım gün baş donmesı mıgde bulantısı ıstahsızlık ve baş ve çevresinde aşırı uyuşma yaşadım doktorum hemen bırakmamı söyledi

  Cevapla
 11. 2aydır dulester 60 mg kullaniyorum agrılarim çok kullandıkça agrılarim çok kol bacak ayak el faydasi olurmu bu ilacın dayanamiyorum artık mide bulantısı ve yemek yiyemiyorum birde çok halsizim

  Cevapla
 12. 2aydır dulester 60 mg kullaniyorum agrılarim çok kullandıkça agrılarim çok kol bacak ayak el faydasi olurmu bu ilacın dayanamiyorum artık mide bulantısı ve yemek yiyemiyorum birde çok halsizim

  Cevapla
Yorum yapın