Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Anti Asidoz Kullanıcı Yorumları

Anti Asidoz Kullanıcı Yorumları

Bugün sizlerle Anti Asidoz Kullanıcı Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Anti Asidoz, ağız yoluyla alınabilen bir ilaçtır. Bu ilacın kullanılmasında sebeplerden biri ise kronik böbrek yetmezliği yada değişik nedenlerle vücudun kandaki asidik derecesinin yüksek olduğu durumlarda kullanılıyor. Kısacası bu da tedavi yönteminin anlatımıdır. İlk olarak yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar, kullananların yorumları, memnun olan ve olmayan kişilerden bahsedeceğiz. İkinci olarak yan etkilerinden ve ilacın etken maddesi nedir gibi konular hakkında bilgi verip. Son olarak da ne için kullanılır gibi konulardan bahsedeceğiz. Ancak bu tarz ilaçları doktor tarafından yazılan bir reçete olmadan kesinlikle kullanmamaya özen gösteriniz.

Anti Asidoz Kullanıcı Yorumları

Anti Asidoz Kullanıcı Yorumları
Anti Asidoz Kullanıcı Yorumları

Birçok kullanıcı yorumunu göz önünde bulundurduğumuzda olumlu veya olumsuz yorum yapan kesiminde olduğuna tanık olduk. Sıkça sorulan kullananların yorumlarını sizler için derledik:

“Anti Asidoz vücut sıvılarını alkalileştirici ilaçlar sınıfına ait tıbbi bir üründür ve İçerisinde sodyum bikarbonat bulunur doktora danışmadan kullanmayın derim sonuçları tehlikeli olabilmektedir.”

Zeynep Hanım

“Bir aydır bu ilacı kullanıyorum, pek faydasını göremedim.”

Emre Bey

Anti Asidoz Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi, Anti Asidoz yan etkileri içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilmektedir. Fakat aşağıdaki yan etkilerinden herhangi birini fark ederseniz, mutlaka doktorunuza söyleyiniz;

Gastrointestinal sistem hastalıkları:

  • Seyrek: Mevcut gastrointestinal şikayetlerin şiddetinde artma olabilmektedir.
  • Bilinmiyor: Gaz ve karın ağrısı görülebilmektedir.

Deri ve deri altı doku hastalıkları:

  • Çok seyrek: Ne yazık ki Anti Asidoz içeriğinde bulunan soya yağı alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir.

Kas ve iskelet bozukluklar, bağ doku ve kemik hastalıkları:

  • Bilinmiyor: Aşırı doz durumunda düşük kalsiyuma bağlı olarak kas hassasiyeti oluşma ihtimali vardır.

Böbrek ve idrar hastalıkları:

  • Bilinmiyor: Uzun süreli kullanımlarda böbrekte kalsiyum ya da magnezyum fosfat taşlarının oluşumu kolaylaşabilmektedir.

Anti Asidoz Etken Madde

Anti Asidoz etken maddesinde her bir yumuşak jelatin kapsülünde 500 mg Sodyum bikarbonat bulunmaktadır. Yardımcı maddelerde ise Sarı balmumu, Kolza tohumu yağı, Hidrate soya yağı, Kısmi hidrate soya yağı, Soya lesitini, Mannitol (E421), Sorbitol (E420), Propilen glikol. Kapsül yapısında, boyar madde olarak Titandioksit (E171), Kırmızı demir oksit (E172) bulunmaktadır.

Anti Asidoz Fiyat

Anti Asidoz yumuşak jelatin kapsül 500 mg 100 kapsül olarak 19.02.2022 tarihindeki Etiket fiyatı 201,38 TL olduğu görülmektedir. Ancak bu fiyatlar eczaneden eczaneye farklılık gösterebilmektedir.

Anti Asidoz Nedir

Anti Asidoz ilacı vücut sıvılarını alkalileştirici ilaçlar sınıfına ait tıbbi bir üründür. Dolayısıyla utuların her birinde 10 yumuşak jelatin kapsül içerir ve 10 adet blister ile toplam 100 yumuşak jelatin kapsül bulunmaktadır. Ağız yoluyla kullanıma sunulmaktadır.

Anti Asidoz 500 mg Ne İçin Kullanılır

Özellikle bu ilaç kronik böbrek yetmezliğinde olmak üzere değişik nedenlere bağlı kandaki asitlik derecesinin yüksek olması durumunu tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Aynı zamanda isterseniz Sağlık kategorimizdeki yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Öyleyse bizdekalmasin.com bağlantısından da ana sayfaya ulaşabilirsiniz.

Son olarak Anti Asidoz Kullanıcı Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve buna benzer sağlık yazılarımız gelmeye devam edecektir. Takipte kalınız.

3.8/5 - (12 Oy)
Yorum yapın