Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Atarax Kullananlar Yorumları – Kaşıntısı Olanlar İçin

Atarax Kullananlar Yorumları – Kaşıntısı Olanlar İçin

Atarax Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç kaygı semptomlarını ve kaşıntıyı gidermek için kullanılan son derece etkili bir ilaçtır. İçerisindeki etken madde sayesinde merkezi sinir sistemindeki aktiviteyi azaltarak kaygı ve gerginliği rahatlatmaktadır.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨

Bununla birlikte antihistaminik etkisi sayesinde kaşıntı, hapşırma ve burun akıntısı semptomlarının hafiflemesini sağlamaktadır. Yazımız içerisinde ilacın ne işe yaradığından, zararlarından, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Atarax 25 mg Nedir?

Ataraks hap yetişkinlerde ve çocuklarda alerji ve anksiyete’nin neden olduğu durumlarda kaşıntı semptomlarını, kaygı ve gerginliği gidermek için kullanılan reçeteli bir ilaçtır. İçerisindeki Atarax etken madde Hidroksizin Dihidroklorür’dür. Eczanelerde 25 mg tablet formunda ve şurup formunda bulunur. Böylece Atarax 25 mg Nedir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Atarax Hap Ne İşe Yarar?

Atarax Hap Ne İşe Yarar?
Atarax Hap Ne İşe Yarar?

Eczanelerde satılan Atarax 25 mg fiyatı 25 TL‘dir. Atarax Hap Ne İşe Yarar? Sorusu son zamanlarda çok merak edilmektedir. Bu ilaç genellikle hidroksizin olarak bilinen alerjilerin sebep olduğu kaşıntı tedavilerinde uygulanmaktadır. Uzman doktorlar özellikle anksiyeteyi tedavi etmek amacıyla veya ameliyattan önce ya da sonra uykulu, rahatlamış olarak hissetmemize yardımcı olmak için bu ilacı vermektedir. Bunun dışında yetişkinlerde gerginliğe çok iyi gelmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Risperdal Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Atarax Kullanıcı Yorumları

Atarax Kullanıcı Yorumlarını incelediğimizde kullanıcıların genellikle bu ilaçtan memnun kaldıklarını gördük. Sizler de ilacı kullanmadan önce fikir sahibi olmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız yorumları inceleyebilirsiniz:

 • İnternette Atarax öldürdü diye bir yazı gördüğüm için korkmuştum. Fakat göründüğü gibi değil.
 • Uyku etkisi yaptığını söylüyorlar. Fakat benim hiçbir zaman uykumu getirmedi. İşe yaramaz bir ilaç.
 • Dolabımda gözüm gibi bakıyorum. Bir şey olduğunda kullanıyorum ve mışıl mışıl uyuyorum.
 • Kesinlikle herkese tavsiye ederim. Kaşıntımı yok etti.

Atarax 25 Mg Kullananlar Yorumları

Atarax 25 kullananlar bu ilaç hakkında yapılan yorumları oldukça merak etmektedir. Bizde sizler için araştırma yaptık ve Atarax 25 Mg Kullananlar Yorumlarını derledik. İşte o yorumlar şu şekildedir:

 • Babam çok sinirli bir insandı. Bu ilaç sayesinde biraz daha olsa sakinleşiyor.
 • Vücudumda inanılmaz derecede bir kaşıntım var. Doktorun verdiği Ataraxı kullanmaya başladım bakalım ne olacak.
 • Tek kötü yanı inanılmaz derece uykumu getiriyor. Bunun dışında çok etkili bir ilaçtır.

Atarax Yan Etkileri Yorumlar

Atarax Yan Etkileri Yorumları incelediğimizde yan etkilerinin biraz fazla olduğunu görmüş olduk. Bu yüzden doktorunuz önermediği sürece lütfen kullanmayınız. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakıp en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte atarax yan etkileri şunlardır:

 • Gözlerde, dilde ve boyunda titreme
 • Kafa karışıklığı
 • Nöbetler
 • Huzursuz kas hareketleri
 • Bulanık görme
 • Halsizlik
 • Karaciğer fonksiyon testlerinde anormallik

Atarax Zararları Nelerdir?

Atarax kaşıntıya ve kaygı bozukluğuna çok iyi gelen bir ilaçtır. Fakat içerisindeki etken maddesi yüzünden yan etkiler görebilirsiniz. Bu yüzden Atarax zararları ortaya çıkmış olur. Bunlara örnek olarak Taşikardi, QT uzaması, ağız kuruluğu verilebilir.

Atarax Reçetesiz Alınır Mı?

Eczanelerden Atarax’ın tablet formunu da şurup formunu da satın alabilirsiniz. Bunun için reçeteye ihtiyaç yoktur. 25 TL karşılığında temin edebilir ve kullanabilirsiniz. Fakat yine de doktora danışmadan kullanmamanızda fayda vardır. Böylece Atarax Reçetesiz Alınır Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Atarax Uyku Yapar Mı?

Atarax’ın sakinleştirici etkisi sayesinde bu ilacı kullandıktan sonra 7-8 saat uykunuz gelebilir. Fakat bazı kullanıcılar uyku yapmadığını ve tam tersine uyku kaçırdığını belirtmiştir. Uyandıktan sonra baş ağrınız olabilir ve kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Böylece Atarax Uyku Yapar Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Atarax Kilo Aldırır Mı?

Atarax kilo aldırıcı bir şurup değildir. Fakat bazı kullanıcılar da kilo artışı gözüktüğü için bu soru merak edilmektedir. Yan etkilerinde de kilo artışı gözükmemektedir. İşte Atarax Kilo Aldırır Mı? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Aferin Sinüs Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Atarax Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Kullanıcılar Atarax’ı kullandıktan 30 dakika sonra etkisini görmektedir. Diğer ilaçlara göre hızlı etki gösterdiği için doktorlar öncelikle bu ilacı reçete etmektedir. Böylece Atarax Ne Kadar Sürede Etki Eder? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Atarax Bağımlılık Yapar Mı?

Son zamanlarda Atarax Bağımlılık Yapar Mı? Sorusu karşımıza çok çıkmaktadır. Fakat bu ilacın bağımlılık yapma riski yoktur. Bu yüzden rahatça kullanabilirsiniz. Kaygı giderici ve kaşıntıları önleyen etkili bir ilaçtır.

Atarax Alerjiye İyi Gelir Mi?

Reçeteli bir ilaç olan Atarax anksiyetenin sebep olduğu kaşıntıyı gidermek için kullanılmaktadır. Bununla birlikte alerjiye iyi gelmektedir. Sizin de kaşıntı probleminiz varsa lütfen doktorunuza başvurunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Biteral 500 Mg Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Böylece Atarax Alerjiye İyi Gelir Mi? Sorusunu cevaplamış olduk.

Atarax Öldürdü Doğru Mu?

Atarax çok fazla kullanıldığı zaman bağımlılık yapabilir. Bu yüzden doktorunuz size ne kadar kullanacağınızı söyleyecektir. Buna bağlı olarak yan etkilerinden biri olarak sürekli uyumak isteyebilirsiniz. Ayrıca Atarax öldürdü haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Böylece bu soruya bu şekilde cevap verebiliriz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Atarax Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4/5 - (11 Oy)
Yorum yapın