Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Aferin Sinüs Kullananlar Yorumları

Aferin Sinüs Kullananlar Yorumları

Aferin Sinüs Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç soğuk algınlığı, öksürük, nezle gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Bunun yanında hapşırma, burun ve boğazda kaşıntı gibi alerjik reaksiyonların iyileşmesinde de yardımcı olur. Aferin parasetamol kullanırken kesinlikle alkol kullanmamanız gerekir.

Eczanelerde sadece reçeteyle satılmaktadır. Çünkü kapsül formu uyuşturucu niteliği taşıyan kodein maddesini içerdiğinden dolayı eczane dışında satışı yasaklanmıştır. Yazımız içerisinde ilacın nasıl kullanıldığından, yan etkilerinden, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Aferin Nasıl Kullanılır?

Aferin Nasıl Kullanılır? Sorusunun cevabı şu şekildedir. İlacı kullanırken mutlaka doktorunuzun size önerdiği şekilde kullanın. Genellikle a ferin hap bir bardak suyla çiğnenmeden yutulur. Bunun yanında aç karnına tüketmek daha çok fayda sağlayacaktır. Bunların dışında aferin hap emziren anneler kullanabilir mi? Sorusunu da sıklıkla duyuyoruz. Bunun cevabı ise Doktorunuz gerekli görmediği sürece ilacı kullanmayınız. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Aerıus Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aferin Sinüs Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Bu yüzden aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz derhal ilacı kullanmayı bırakıp en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Aferin Sinüs Yan Etkileri şunlardır:

  • El, ayak ve yüzde şişlik
  • Üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri
  • Karaciğerde işlev bozuklukları da olabilir.
  • Hipertansiyon
  • Kalpte ritim bozukluğu
  • Halüsinasyonlar

Aferin Sinüs Kullanıcı Yorumları

Aferin Sinüs Kullanıcı Yorumları yapan insanların hemen hemen hiçbiri yan etki görmemiştir. Nadiren de olsa birkaç kullanıcı yan etkileri görmüştür. Fakat hafif bir şekilde ve hemen atlatılmıştır. İşte o kullanıcı yorumları şunlardır:

  • Öksürüğüme mucize gibi gelen bir ilaç. Gerçekten kötü olduğum dönemde çok iyi geldi.
  • Doktorum sinüzit için vermişti, faydasını gördüm.
  • İlk günden hapı aldığım gibi burnumu inanılmaz bir derecede açtı.
  • Nezle olduğum için doktora gitmiştim, doktorum bu ilacı kullanırsam kısa sürede iyi olacağımı söyledi. Yeni kullanmaya başladım bakalım ne olacak.

Aferin Sinüs İle Aferin Forte Arasındaki Fark

Aferin Sinüs İle Aferin Forte Arasındaki Fark
Aferin Sinüs İle Aferin Forte Arasındaki Fark

İkisi aynı ilaçmış gibi görünse de aslında farklı ilaçlardır. Çünkü aferin sinüs üst solunum yollarını açıcı etki gösteren bir ilaçtır. Fakat aferin forte öksürük ve soğuk algınlığına iyi gelmektedir. Yani Aferin Sinüs İle Aferin Forte Arasındaki Fark az da olsa vardır.

Aferin Sinüs Faydaları

Aferin 650 mg‘ın insan vücuduna birçok faydası vardır. Özellikle soğuk algınlığı ve öksürük sorununuz varsa kesinlikle işine yarayacaktır. Bunların yanında ateş yüksekliği meydana geldiği zaman ve gözlerde kaşıntı ya da sulanma gibi problemler oluştuğunda Aferin Sinüs Faydalarını gösterir.

Aferin Antibiyotik Mi?

Bu ilacın içerisinde iki tane etken madde vardır. Bunlardan biri parasetamol diğeri ise klorfeniramin’dir. Aferin sinüs’ün içerisindeki etken maddelerden klorfeniramin bir antibiyotiktir. Bu yüzden Aferin Antibiyotik Mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Aferin Şurup Ateş Düşürür Mü?

İçerisindeki etken madde parasetamol sayesinde ateş düşürücü bir etki gösterebilir. Bu yüzden son zamanlarda merak edilen Aferin Şurup Ateş Düşürür Mü? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Augmentin Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aferin Sinüs Yasaklandı Neden?

Sağlık bakanlığı, Aferin Sinüs’ün kapsül formu uyuşturucu niteliği taşıyan kodein maddesi içerdiğinden dolayı eczane dışında herhangi bir yerde satışı yasaklanmıştır. Aferin Sinüs Yasaklandı Neden? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Aferin Sinüs Sinüzite İyi Gelir Mi?

Doktorların soğuk algınlığı ve alerjik durumlarda önerdiği ilaçların başında gelen Aferin Sinüs sinüzite de oldukça iyi gelmektedir. Böylece Aferin Sinüs Sinüzite İyi Gelir Mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Aferin Sinüs Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.1/5 - (25 Oy)
Yorum yapın