Dideral Kullananlar Yorumları

Dideral Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç, yüksek tansiyon, düzensiz kalp atışları, titreme (titreme) ve diğer durumları tedavi etmek için kullanılan bir beta blokerdir. Ayrıca migren baş ağrılarını ve göğüs ağrısını ( anjina ) önlemek için kullanılır. Yazımız içerisinde kullananlar yorumlarından, ilacın ne olduğundan, ne işe yaradığından vs. bahsedeceğiz.

Dideral 40 Mg Nedir?

Dideral yüksek tansiyon gibi stres kaynaklı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Beta-bloker adlı ilaç grubunda yer alır. Etkin maddesi propranolol hidroklorür, kalp-damar sağlığını olumsuz etkileyen stres hormonlarının aşırı salınımını denetim altında tutar. Böylece kalbin yorulmasını önleyerek daha yavaş yani normal atmasına yardımcı olur.

Bu içeriğimize benzer olan Validol Damla Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dideral 40 Mg Ne İşe Yarar?

Dideral ilaç vücuttaki adrenalin gibi stres hormonlarının olumsuz etkilerini durdurarak kan damarlarını gevşetir, kan akışını iyileştirir ve yükselen tansiyonu düşürmek için kalp atış hızını dengelemektedir. Bunun yanında yüksek tansiyon, düzensiz kalp atışı, migren, kalp kası gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Dideral Kullananlar Yorumları
Dideral Kullananlar Yorumları

Dideral 40 Mg Nasıl Kullanılır?

İlacı sadece doz ayarı yapmak için bölün ve bir bardak su ile yutun. Aç veya tok karnına içilebilmektedir. En faydalı etkiyi görebilmek için lütfen düzenli bir şekilde kullanın. Çocuğunuz için kullanıyorsanız çocuğunuzun kilosu değiştikçe Dideral solüsyonunun dozunun değiştirilmesi gerekebilir. Çocuğunuzun kilosunu sık sık kontrol ettirin. Çocuğunuzun dozunu değiştirmeden önce doktorla konuşun.

Dideral 40 Mg Fiyat

Eczanelerde reçetesiz olarak da satılan Dideral ilacın fiyatı 18 TL‘dir. İlacı alırken açılmamış olmasından ve kullanılmamış olmasından kesinlikle emin olun.

Dideral 40 Mg Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Dideral 40 mg kullananlarda da yan etkiler görülebilmektedir. Bu ilacın yan etkileri şunlardır:

  • Düzensiz kalp atışı
  • Yorgunluk
  • Baş dönmesi
  • Uyku güçlüğü
  • Kusma
  • Ağız Kuruluğu

Bu içeriğimize benzer olan Daflon 500 Kullanıcı Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dideral Zayıflatır Mı?

Bu ilacın doğrudan zayıflamaya neden olacak bir yan etkisi yoktur. Ancak bazı kişilerin sağlık durumuna ve metabolizmasına bağlı olarak iştah kaybına yol açabilmektedir, bu yüzden kilo vermesi doğaldır. Bazı insanlar ise Dideral kilo aldırır mı diye aratıyorlar, fakat Dideral kilo aldırmaz.

Dideral Kullananlar

İlacı kullanmadan önce kim, nasıl yorum yapmış, acaba ilaç faydalı mı diye düşünmüş olabilirsiniz. Bu yüzden sizlere dideral kullananlar hakkında yorum yapan kişilerin yorumlarını hazırladık;

Titreme ve çarpıntı için kullanmıştım iyi gelmişti. Çok fazla probleminiz yok ise kullanmamanızı tavsiye ederim.

Berna Hanım

 Doktoruma rahatsızlıklarımı anlattım bu ilacı verdi bana gerçekten işe yaradı biraz durgunlaştırdı beni ama zamanla alıştım.

Kadriye Hanım

Kalp ritmini düzenleyen ilaç. Etken maddesi sayesinde kalp atışlarını yavaşlatıyor.

Hale Hanım

Oldukça stresli olduğum bir dönemde doktorum önermişti. Gerçekten etkisini çok gösteriyor, bu şekilde daha rahat bir yaşam sürdürüyorum.

Ceyda Hanım

Dideral Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın