Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Basura İyi Gelen Krem Viks – Basura İyi Gelir mi?

Basura İyi Gelen Krem Viks – Basura İyi Gelir mi?

Basura iyi gelen krem viks hususunda mutlak suretli bir kullanım durumu gündemdedir. Ayrıca Vicks adındaki bu ilaç günümüzde daha çok yoğun nemlendirme amacıyla tercih görmektedir. Genel itibarıyla soğuk algınlığı, nezle, ses kısıklığı ve öksürük gibi şikayetleri olan kişilerin tercih ettiği bir konumdadır. Aynı zamanda diğer sağlık konuları hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Vicks Basura İyi Gelir mi?

Vicks Basura İyi Gelir mi?
Vicks Basura İyi Gelir mi?

Basur (hemoroid), anüs bölgesinde şişlik, ağrı ve kanamaya neden olan genişlemiş damarlarla ilişkili bir durumdur. Basur tedavisi genellikle yaşam tarzı değişiklikleri, beslenme düzeni, sıcak kompresler, ilaçlar ve bazen cerrahi prosedürlerden oluşur. Son zamanlarda oldukça fazla karşımıza çıkan Vicks Basura İyi Gelir mi? Sorusuna ise şu şekilde cevap verebiliriz. Evet doktorlar basur sorununun tedavisi için bu kremi tavsiye etmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Proctolog Krem Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Basura İyi Gelen Krem Viks

Piyasada genel olarak Vicks ürünleri naneli ve yoğun kokulu olarak dikkat çekmektedir. Bu ürün son derecede etkili ve faydalı olarak öne çıksa da ilk kullanımda yanmaya sebebiyet verecek düzeydedir. Bunun bilincinde olarak kullanmak son derecede elzem olan bir husustur.

Vicks ilacının prospektüsünde basur için uygun olup olmadığı hususunda bir açıklama yoktur. Ancak basur hastaları şiddetli ağrı çektikleri durumlar içerisinde Vicks merhemlerini etkin bir biçimde göreceklerdir. Ancak bu hususta muhakkak doktor tavsiyelerini baz almalarını görmeleri gerekecektir. Vicks merhemleri antibakteriyel bir içeriğe sahiptir. Bununla beraber Vicks kreminin kullanım alanının ne kadar geniş olduğu da açığa çıkan konular arasındadır. Ayrıca Basura İyi Gelen Krem Viks olarak da bilinmektedir.

Basur İçin Vicks Kullananlar

Vicks’in basur tedavisi için spesifik bir ürünü veya kullanım talimatı olmadığını belirtmek önemlidir. Basur semptomlarını hafifletmek veya rahatlamak için Vicks ürünlerini kullanan kişilerin deneyimlerine ilişkin çeşitli yorumlar bulunabilir. İşte Basur İçin Vicks Kullananlar şu şekildedir:

  • Bu ilacın soğuk algınlığı tedavisi için kullanıldığını biliyordum. Fakat doktorum basur tedavim için verdi işe de yaradı.
  • Bende de basur vardı, ameliyat olmadan önce doktor bu kremi kullanmamı söyledi.
  • Şu anlık durumum iyiyse kesinlikle bu krem etkili olmuştur.

Vicks Krem Nerelerde Kullanılır?

Vicks kremi, etkilenen her bölgeye uygulanmasının yanı sıra solunan merhemler olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca Vicks krem nerelerde kullanılır konusu itibarıyla da bu soru açığa çıkmaktadır. Özellikle soğuk algınlığı, nezle, grip, ses kısıklığı ve öksürük gibi rahatsızlıklar için tercih edilmektedir. Vicks bünyesinde var olan etken maddelere bağlı olarak kullanıldığında ya da solunduğunda ferahlık veren bir halde kalacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Locafen Krem Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Basura İyi Gelen Krem Vicks

Vicks merhemleri, basur rahatsızlığı için de tercih edilmektedir. Basura iyi gelen krem Vicks konusu dahilinde doktorların da tavsiyesi üzerine hareket etmek gibi bir konu açığa çıkacaktır. Ayrıca basurlu bölgede olan oluşumun iltihaplı olmasından ötürü etkili olması kesindir. Ayrıca Vicks içeriği genelinde anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Bu sayede de basur olan bölgeye uygulandığında da iltihabı kurutma sonucunu yaratacak konumdadır. Vicks içeriği genelinde sedir yaprağı yağı, timol, Hindistan cevizi yağı ve vazelin yer almaktadır. Bu etken maddeler sayesinde de giderek iltihabı azaltacak ve zaman içerisinde de yok edecektir.

Hemoroid Vicks adı altında sadece basur için kullanımda olacak olan kremler de vardır. Bu kremi sorunlu bölgeye uygulamakla birlikte iyileşme ve rahatlama durumu açığa çıkacaktır.

Basura İyi Gelen Krem Vicks Kullanımı

Basura iyi gelen krem Vicks kullanımı hususunda dikkatli olmak son derecede önemlidir. Ancak bölgeye uygulanmadan önceki süre zarfında iyice temizlenmesi ve yıkanması önemlidir. Vicks basura uygulanmasıyla beraber ovma ya da masaj işlemi gerekmeyecektir. Birçok doktor da bu tarz uygulamaları tavsiye etmektedir. Günde birkaç kez olmak kaydıyla bu işlemi tekrarlamanın bir mahsuru yoktur.

Bir leğene sıcak su koyup arkasından da bir kaşık Vicks eklemekle beraber karıştırmakta yarar vardır. Vicks bölgede var olan basuru yumuşatacaktır. Ayrıca bölgedeki mikropları ve bakterileri de öldürecektir. Basur bölgesinde var olan iltihabı kuruttuktan sonra memeler küçülecek ve daha da kolay kaybolacaktır. Her gün bu şekilde bir işlemi uygulamanın ne derecede önemli olduğunu bilmekte fayda vardır. Bu işlemi uyguladıktan sonraki süreçte de Vicks uygulamak önemli bir detaydır.

Basura İyi Gelen Krem İsimleri

Hemoroid rahatsızlığına karşı olarak pek çok krem etkili olacaktır. Ancak basura iyi gelen krem isimleri konusu dahilinde doktorlara danışmak da büyük ölçüde önemlidir.

  • Procto Glyvenol
  • Proctolog
  • Hedensa Pomat
  • Anestol

Tüm bu basur ilaçlarını muhakkak doktor tavsiyeleri üzerine kullanmak genel olarak önemlidir. Aksi durumlarda cilde zarar vermek gibi bir durum geliştiğinden ötürü doktorların söylemleri muhakkak ciddiye alınması gereken bir husustur.

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Basura iyi gelen krem viks adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın