Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Beneday Kullananların Yorumları – B Vitamini Eksikliği Olanlar!

Beneday Kullananların Yorumları – B Vitamini Eksikliği Olanlar!

Beneday Kullananların Yorumları yazımız ile beraberiz. Bu ilaç B12, B6 ve B1 vitaminlerinin eksikliği sonucu ortaya çıkan şeker hastalığına bağlı bazı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu yazımızda Beneday kullananların yorumları, beneday faydaları ve beneday zayıflatır mı? gibi soruların sayesinde ilaç hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızdaki kullananlar yorumlarını okuyarak ufak da olsa bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Beneday Ne İşe Yarar?💊

Sıkça sorulan Beneday ne işe yarar? konusuna değinelim. Beneday, B vitamini kompleksinin ve alfa lipoik asit karışımıdır. Etkin madde olarak içerisinde 250 mg B1 vitamini, 250 mg B6 vitamini, 300 mg alfa lipoik asit ve 1 mg B12 vitamini vardır. Aşağıdaki listede Beneday ilacının işe yaradığı yerler:

 • B6, B12 ve B1 vitaminlerinin birlikte eksikliğinin ya da eksikliği için risk faktörü bulunduğu şeker hastalığına bağlı sinir hasarı nedeniyle ortaya çıkan ağrı, his kaybı, kuvvet kaybı gibi belirtileri olan hastalarda kullanılmaktadır.

Beneday Kullananların Yorumları🟢

Beneday Kullananların Yorumları
Beneday Kullananların Yorumları

İnsanlar daha önceden bu ilacı hiç kullanmadıysa önce o ilacı kullanan kişilerin düşüncelerini öğrenmek isterler. Çünkü bu ilacın gerçekten işe yarayıp yaramadığını, yan etkileri ya da etki süresini ne kadar olduğunu konusundaki detayları bilmek isterler. Hal böyle olunca bizde Beneday Kullananların Yorumlarını sizler için derledik.

 • Ben kullandıktan bir süre sonra ağız tadımı bozmaya başladı. Bu sanırım ilacın yan etkisinde var.
 • Bunu söylemek iyi mi bilmiyorum ama ilaca başladıktan sonra idrarımın kokusu daha kötü kokmaya başladı.

Beneday 250 Kullananlar

Bir ilacı kullanmadan önce fikir almak isteyenler olabiliyor. Bu normal bir durumdur. Bu ilacı daha önceden kullanan kişilerin deneyimlerini okuyarak ilaç hakkında en azından biraz fikir sahibi olabilirsiniz. İşte Beneday 250 Kullananlar yorumları sizlerle!

 • İlacı kullandıktan sonra biraz uyuşma yapıyor fakat geceyi çok rahat geçiriyorum.
 • Bexenol ilacına göre daha az dinçlik yarattı. Fakat Bexenol ilacından daha iyi bir etki yarattığını söyleyebilirim.

Beneday Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Beneday ilacında da yan etkiler elbet bulunmaktadır. İçerisindeki etken maddeler nedeniyle yan etkiler ortaya çıkmaktadır. İşte Beneday Yan Etkileri:

 • Baş dönmesi
 • Baş ağrısı
 • Mide ağrısı
 • Bağırsak ağrısı
 • İshal
 • Tat duyusunda değişiklik

Alerjik reaksiyonlar:

 • Kızarıklık ve içi su dolu kabartılar (kurdeşen)
 • Döküntüler
 • Yüzde şişme
 • Hırıltı ile birlikte nefes alıp vermede zorluk
 • Ciltte kabarıklık
 • Kaşıntı

Beneday Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Beneday Ne Kadar Süre Kullanılmalı? Bu ilacı kullanacak kişilerin akıllarına gelen bir sorudur. Fakat Beneday ilacı için ne kadar kullanmanız ile alakalı bir süre veremeyeceğiz. Çünkü bu ilacın kullanım süresini sizi tedavi eden doktorun karar vermesi gerekiyor.

Beneday Zayıflatır mı?

Hayır, Beneday bir vitamin ve mineraller içeren bir takviyedir ve kilo verme özelliği yoktur. Zayıflama amacıyla kullanılması doğru değildir ve sağlıklı bir kilo verme programı yerine kullanılmamalıdır. Bunun yerine birçok zayıflama ilacı bulunmaktadır. Doktorunuzla konuşup o ilaçları kullanabilirsiniz. Böylece Beneday Zayıflatır mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Beneday İçin Ne Teşhis Gerekiyor?

Beneday, vitamin ve minerallerin eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan hastalıkların tedavisinde veya önlenmesinde kullanılabilir. Doktorunuz, vücudunuzun gereksinimlerini belirlemek için testler yapabilir ve Beneday gibi bir takviyenin gerekli olduğunu veya size faydalı olup olmayacağını değerlendirebilir. Ayrıca, mevcut hastalıklarınız veya ilaçlarınız ile takviyenin etkileşebileceğini de dikkate alır. Böylece Beneday İçin Ne Teşhis Gerekiyor? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Ayrıca, sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızı devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.4/5 - (18 Oy)
Yorum yapın