Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Allerset Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri

Allerset Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri

Allerset Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Diğer adıyla Setirizin Hidroklorür özellikle üst solunum yollarını etkileyen alerjik reaksiyonlar ve nedeni bilinmeyen kronik kurdeşen tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. İçerisindeki etken maddesi Setirizin sayesinde burun akıntısı, hapşırık, göz sulanması, kaşıntı gibi alerjik nezle belirtilerini hafifletmeye yardımcı olmaktadır.

İlacı kullanırken alkol veya sakinleştirici ilaçlarla birlikte kullanmak sakıncalı olabilir. Bu yüzden lütfen alkol ve sakinleştirici ilaçla kullanmayınız. Bunun yanında çocuklara verilirken doz ayarının dikkatli yapılması gereklidir. Allerset muadili olarak Cetryn, Hitrizin ve Lergy kullanılmaktadır. Yazımız içerisinde ilacın ne olduğundan, yan etkilerinden, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Allerset Hap Nedir?🔴

Allerset Hap Nedir? Sorusu son zamanlarda oldukça merak edilmektedir. Çünkü alerjik nezle ve kaşıntı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Eczanelerde şurup, oral damla ve tablet formlarında bulunmaktadır. Allerset 10 mg genellikle alerji ilacı olarak da bilinmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Augmentin Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Allerset Şurup Yan Etkileri🔵

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Allerset 10 mg yan etkilerinden herhangi birini görürseniz ilacı kullanmayı bırakıp derhal hastaneye gidiniz. İşte Allerset Şurup Yan Etkileri şunlardır:

 • Baş Ağrısı
 • Uyku Hali
 • Ağız Kuruluğu
 • Mide Bulantısı
 • İshal
 • Yorgunluk

Allerset Kullananlar Yorumları

Özellikle solunum yolu rahatsızlığı olan insanların sık sık kullandığı bu ilaç çok etkilidir. Bu konu hakkında yorum yapan kullanıcıların yorumları aşağıdadır. İşte Allerset Kullananlar Yorumları şu şekildedir:

 • Hemen hemen her gün burun akıntım vardı. Doktorum alerjim olduğunu söyledi, o yüzden bu ilacı kullanıyorum.
 • Kullandıktan sonra uykum çok geldi. Ama bunun dışında nezlem geçti.

Allerset Kullanıcı Yorumları

Allerset şurup kullananlar genellikle bu ilaçtan memnun kalmışlardır. Çünkü kaşıntı ve alerjik nezle belirtilerini iyileştirdiğini ve nadiren yan etkiler görüldüğünü belirtmişlerdir. İşte Allerset Kullanıcı Yorumları şunlardır:

 • Gerçekten çok fazla uykumu getirdi, yan etkilerinde de zaten yazıyor.
 • Alerjim yüzünden kullanmaya başladığım bir ilaç, etkisi kısa sürede gösterdi.
 • Kabarıklarımdan dolayı doktorum önermişti, faydasını gördüm.
 • Çocuğum için şurup formunu kullanmıştık, burun akıntısını ortadan kaldırdı.

Allerset Şurup Ne İçin Kullanılır?

Allerset Şurup Ne İçin Kullanılır?
Allerset Şurup Ne İçin Kullanılır?

Halk arasında alerji ilacı olarak da bilinen Allerset Şurup‘un birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin ortaya çıkardığı ödem, kızarıklık, kaşıntı, gözlerde sulanma ve burun akıntısı gibi alerjik durumları ortadan kaldırmak için çok etkilidir. Bunun yanında sebebi belli olmayan kronik ürtikerin iyi edilmesi için kullanılır. Böylece Allerset Şurup Ne İçin Kullanılır? Sorusunu cevaplamış olduk.

Allerset Hap Uyku Yapar Mı?

Allerset Hap Uyku Yapar Mı? Sorusu çok merak edilmektedir. Özellikle Allerset Kullanıcı Yorumlarını göz önüne aldığımızda birçok kullanıcının ilacı kullandıktan sonra uykusunun geldiğini gördük. Bu yüzden bu ilacın yan etkilerinde de belirtildiği gibi uyku hali vardır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Perge Hap Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Allerset Reçetesiz Alınır Mı?

Eczanelerde Allerset 1 mg şurup reçeteli ya da reçetesiz olarak satılmaktadır. Allerset Şurup Fiyat 41 TL’dir. İlacı satın alırken açılmamış ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz.

Allerset Şurup Uyku Yapar Mı?

Son zamanlarda Allerset Şurup Uyku Yapar Mı? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Evet bu ilaç uyku yapar. Çünkü ilacın yan etkilerinden biri de uyku halidir. Allerset şurup kullananlar yorumlarını incelediğimizde kullanıcılarında sık sık uyuduğunu fark ettik. Ayrıca Allerset şurup kullanan anneler de bu yoruma katılmaktadır.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Allerset Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4/5 - (10 Oy)
“Allerset Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri” üzerine 3 yorum
 1. Pelesilin alerjiden sonra kullandım ağızda kuruluk gözlerimden yanma , sulanma ve gözlerimde batma var tekrar kullanmayı dusunmuyorum

  Cevapla
Yorum yapın