Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Boyun Düzleşmesi Yaşayanların Yorumları – Fizik Tedavi Gerekli Mi

Boyun Düzleşmesi Yaşayanların Yorumları – Fizik Tedavi Gerekli Mi

Boyun Düzleşmesi Yaşayanların Yorumları yazımız ile beraberiz. Şiddetli ağrılara neden olan boyun düzleşmesi, kulak çınlaması ile de kendini gösterir. Doğru yastık seçimi ve egzersiz bu hastalığın önlenmesinde etkilidir. Boyun düzleştirme, normalde ‘C’ şeklindeki boyun kemerimizin düzleşmesi anlamına gelir. Baş, omuz, sırt ağrısı, kulak çınlaması gibi şikayetlerle doktora giden hastaların röntgen filmlerinde veya MR incelemelerinde saptanan bir durumdur. Hasta boyunda düzleşme olduğunu fark etmez ancak muayene sonuçları ve problemler ortaya çıkmaya başladığında anlaşılıyor. Ayrıca diğer kullananlar yazılarımız için ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Boyun Düzleşmesi Yaşayanların Yorumları

Günlük hayatımızda boynumuzu düzgün kullanmazsak zamanla boyun düzleşmesi meydana gelir. Boyun düzleşmesinde boynumuzun arkasındaki kaslar gerilir. Boyun düzleşmesi problemlerinin en önemli nedeni duruş bozukluklarıdır. Kişinin boyun bölgesindeki omurganın fizyolojik eğrilikleri zamanla kaybolur ve burada boyun düzleşme şikayetleri görülür. Kızlarda ergenlik döneminde vücudu gizleme algısı ve isteği vardır ve bu boyunda düzleşmeye yol açar. Ayrıca benzer bir yazımız olan Beneday Kullananların Yorumları içeriğimize de bakabilirsiniz. Şimdi sizlere Boyun Düzleşmesi Yaşayanların Yorumlarından bahsedelim.

  • Bilgisayar başında çok fazla zaman harcamak ve sürekli kafa önde ders çalışmak boyun ağrısına çok ciddi yol açmaktadır. Bu ve benzeri durumlara daha dikkat edilirse ileride pek sıkıntı olmaz gibi geliyor.
  • Boyunluk takmanıza yol açan bir hastalıktır. Hatta günün pek çok zamanını belki de uyurken bile bu rahatsız şey ile geçirmek gerekiyor. Ama sağlık için şart tabi ki.

Boyun Düzleşmesi Yaşayanlar

Boyun Düzleşmesi Yaşayanlar
Boyun Düzleşmesi Yaşayanlar

Aynı zamanda özellikle çocukluk döneminde uzun süre bilgisayar ve telefon kullanmak da bu duruma neden olabiliyor. Uzun süre ağır bir sırt çantası takmak, çalışma alanında ergonomik düzenlemenin olmaması ve uzun süre masa başında çalışmak da bu sorunlara neden olabiliyor. Tüm bunlara ek olarak omurga gelişimindeki skolyoz ve kifoz gibi omurga bozuklukları da boyunda düzleşmeye yol açabiliyor.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨

Boyun düzleşmesi en çok ilerleyen yaşlarda görülüyor. Özellikle disklerde sıvı kaybı arttıkça bölge dejenerasyona uğrar ve kamburluğun artmasından sonra boyun bölgesinde düzleşme görülmektedir. Boyun kemiğini tutan ve organlardan kemik bölgesine yayılan metastazlardan kaynaklanan kanserler de boyun düzleşmesinin nadir nedenleri arasında görülebiliyor. Ayrıca benzer bir yazımız olan Kilo Aldıran Vitaminler Eczane içeriğimize de bakabilirsiniz. Şimdi sizlere Boyun Düzleşmesi Yaşayanlar hakkında hazırladığımız birkaç yorumlar!

  • Stres ile yakın ilişkileri olabilen bir hastalık. Her konuya sinir stres yapan biri iseniz veya kaygıları çok olan biriyseniz, vücudunuzun tüm kasları kasılı halde yaşamaya başlarsınız. Gece yatarken bile kaslarınızı gevşetmek isteyebilirsiniz. İşte böyle durumlar devam ettikçe yıllar sonra boyun düzleşmesi de ortaya çıkabiliyor.
  • Gündüz sıkılan boyun kasları, geceleri sıkılan dişler, sabahları çenede oluşan ağrılar veya çok uzun süre bilgisayar başında oturmanın oluşturduğu hastalıktır.

Boyun Düzleşmesi İçin İlaç İsimleri

Boyun düzleşmesi ile ilgili genel bilgileri yukarıdaki başlıklarımızda vermiş bulunuyoruz. Burada ise Boyun Düzleşmesi İçin İlaç İsimleri konusunda henüz belirli bir ilaç bulunmuyor fakat doktorların önerisi dahilinde eğer gerekirse ve ağrı yaşanıyorsa ağrı kesici verilebiliyor. Fakat bu bir çözüm olmadığını belirtmek isteriz.

Kısacası ilaçla tedavi henüz olamıyor. Ancak fizyoterapi yolu ile bu sorunun çözümü daha kolay olmaktadır. Öncelikle boyun düzleşmesinin düzeltilmesi için ilk aşama fiziksel tıp yöntemleridir. Fizik tedavi sayesinde belirli egzersizler aracılığı ile boynun daha sağlıklı olması amaçlanır.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Boyun Düzleşmesi Yaşayanların Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın