Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Asi Evlat İçin Okunacak Esmaül Hüsna – Sinirli Çocuğa Okuyun!

Asi Evlat İçin Okunacak Esmaül Hüsna – Sinirli Çocuğa Okuyun!

Asi Evlat İçin Okunacak Esmaül Hüsna yazımız ile karşınızdayız. Genellikle ergenlik dönemine giren çocuklarımız biraz asabi ve sinir olabilmektedir. Bu yüzden anne ve baba sözü dinlemeyerek, bana karışmayın diyebilirler. Ebeveynler ise evlatlarının daha sakin olması için okunması gereken duaları araştırmaktadır.

Ergenlik dönemine giren çocuklara çok fazla karışılmaması önerilmektedir. Çünkü üzerine gidildiği zaman ters hareketler yaparlar. Bunun için sakince beklemeniz gerekmektedir. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

Sinirli Çocuğa Okunacak Esmaül Hüsna

Sinirli Çocuğa Okunacak Esmaül Hüsna
Sinirli Çocuğa Okunacak Esmaül Hüsna

Anne ve babalar asi olan çocuklarına karşı dua okuyarak onları sakinleştirmeyi amaçlamaktadır. Çocukların bu kadar asi olmasına sebep olarak birçok etken neden olmaktadır. Ergenliğe girme veya yaşanan psikolojik bir olay buna neden olmaktadır. İşte Sinirli Çocuğa Okunacak Esmaül Hüsna şu şekildedir.

  • Bismillahirrahmânirrahîm. “Ve vassaynâl insâne bi vâlideyhi ihsânen, hamelethu ummuhu kurhen ve vadaathu kurhen, ve hamluhu ve fisâluhu selâsûne şehran, hattâ izâ belega eşuddehu ve belega erbaîne seneten kâle rabbi evzı’nî en eşkure ni’metekelletî en’amte aleyye ve alâ vâlideyye ve en a’mele sâlihan terdâhu ve aslıh lî fî zurriyyetî, innî tubtu ileyke ve innî minel muslimîn(muslimîne).

Asi Kıza Okunacak Dua

Ergenlik döneminde kızlar erkeklere göre biraz daha sinirli olmaktadır. Bu yüzden sizler ebeveynleri olarak biraz daha sakin davranmalısınız. Eğer üzerine doğru giderseniz daha çok sinirlenecektir. Asi Kıza Okunacak Dua Ya Mukit ismini okumaktır. Fakat bunu söylerken 7 defa boş bir bardağa okumalı ve o bardağa su koyup kızınıza içirmeniz gerekmektedir. Böylece söz dinlemeyen asi çocuğunuz için çok faydalı olacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ateşli Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Asi Çocuklar İçin Okunacak Dualar

Özellikle ergenlik dönemine giren çocuklar ebeveynlerine karşı isyan etmektedir. Bu yüzden çocuklarınız size karşı asi ve sinirli davranıyorsa bunu sakince karşılamalısınız. Bunun için Asi Çocuklar İçin Okunacak Dualar çok işe yaramaktadır. Dualar okunduktan sonra çocuklar ailelerine karşı daha saygılı olmaktadır. İşte o dualar şunlardır:

  • “Efe gayre dinillahi yebgune ve lehu esleme men fis semavati vel ardı tav’an ve kerhen ve ileyhi yurceun.”
  • Estağfirullahe innehu kane ğaffara
  • “Ya Hadi” ismini günde 400 kez söylemeniz gerekmektedir.

Ana Babaya Asi Olan Evlat İçin Dua

Bazı çocuklar psikolojik sorunlarından dolayı veya ergenlik dönemine girdiği için sinirli ve asabi olmaktadır. Bu yüzden ailelerine karşı kötü davranırlar. Burada ebeveynlerin yapması gereken şey biraz alttan almaktır. Ayrıca Ana Babaya Asi Olan Evlat İçin Dua okumak işe yarayacaktır. Özellikle bir bardak suya 313 kez Ayetel Kürsi okunup çocuğa içirmek çok etkilidir.

Söz Dinlemeyen Asi Evlat İçin Okunacak Dua

Allah’ın isimlerini söylemek Söz dinlemeyen asi evlat için okunacak dualar arasında en etkili olanlardan birisidir. Anne ve babasına karşı asi, sinirli davranan çocukların üzerine gidilmemesi lazımdır. Çünkü daha çok sinirlenip ve tartışabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte asabi olan çocuğa okunacak dua şu şekildedir:

Yâ Şehîdü, Yâ Raûfu, Yâ Mugsidu, Yâ Halîmu, Yâ Hasîbü, Yâ Musavviru

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşılabilir.

Son olarak Asi Evlat İçin Okunacak Esmaül Hüsna yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

🚀 Sevgiyle hazırladık, BizdeKalmasin ekibi 🎮 | bizdekalmasin.com

4.1/5 - (8 Oy)
Yorum yapın