Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Brelax Şurup Ne İşe Yarar? – Kullananların Yorumları

Brelax Şurup Ne İşe Yarar? – Kullananların Yorumları

Brelax şurup ne işe yarar diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Brelax şurup, öksürük ve astım gibi nefes almayı güç hale getiren rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Astımlı hastalarda ve astım benzeri nefes güçlüğüne neden olan hastalıklarda semptomların hafifletilmesini sağlar. Bunun yanı sıra halk tabiriyle balgam sökücü olarak da nitelendirilir. Yalnızca 6 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler tarafından kullanılmaktadır. Bu tarz ilaçların veya kremlerin kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Satışı 100 ml’lik cam şişe içerisinde olan Brelax, 5 mililitrelik plastik kaşık iel birlikte set halinde satışa sunuluyor. Brelax kullananlar çoğunlukla yaşadıkları semptomları en düşük seviyeye indirgediğinden ve etkili bir ilaç olduğundan bahseder. Nitekim ağız yoluyla alınan bir çözelti olan Brelax, reçeteli ya da reçetesiz alınabiliyor.

Brelax Şurup Kullananların Yorumları

Brelax Şurup Kullananların Yorumları
Brelax Şurup Kullananların Yorumları

Öncelikle Brelax şurup kullananların yorumları sosyal medyanın gündeminde yer almaya devam ediyor. Bu yorumlardan bazıları aşağıda yer alıyor:

 • “Yaşadığım astım krizinin ardından hangi ilacı kullansam da fayda etmedi. En sonunda doktorum Brelax adındaki bir şurubu önerdi. Kısa süre içerisinde büyük bir etki gördüm.”
 • “Brelax ile 9 yaşındaki oğlumun nefes sorunlarının üstesinden gelmeyi başardık. Brelax’ı bize tanıtan hekimimize çok teşekkür ediyoruz. Aynı dertten mustarip olan herkese tavsiyemizdir.”

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Kortos Krem Fiyat  yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Brelax Şurup Kullanıcı Yorumları 🌟

Brelax şurup kullanıcı yorumları, bu bitkisel takviye ürününün etkilerini ve kullanıcıların deneyimlerini paylaşmak için oldukça önemli bir kaynaktır. İşte Brelax Şurup Kullanıcı Yorumları sizlerle:

 • Doktorum önerdi ve astık krizimin önüne geçmiş oldum. Şuan için memnunum.
 • Arkadaşım sayesinde bu şurubu keşfettim. Biraz araştırdıktan ve doktora danıştıktan sonra kullandım ve bende işe yaradı.

Brelax Şurup Günde Kaç Kere?

Sıkça sorulan ve Brelax şurup günde kaç kere diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Brelax, farklı yaş grupları için farklı ölçeklerle kullanılır. Bu sebeple en doğru ölçeği ve dozu elbette ki hekim belirlemelidir. Ancak yaygın olarak kullanıldığı yaş ve ölçekler aşağıdaki gibidir:

 • 6-13 yaş arasındaki çocuklarda günde iki kez yarım ölçek halinde kullanılır.
 • 13 yaş üzerindeki çocuklarda ve yetişkinlerde günde üç kez 1,5 ölçek kullanılabilir.

Brelax Şurup Yan Etkileri

Brelax şurup yan etkileri yaygın ve nadir olmak üzere ikiye ayrılır. Her ilaçta olduğu gibi Brelax’ta da çeşitli yan etkiler bulunmaktadır. Bu yan etkiler aşağıdaki gibidir:

 • Brelax’ın yaygın yan etkileri: Titreme, baş ağrısı, hızlı kalp atışı, aritmi, kas krampları, kanda düşük potasyum değerleri
 • Brelax’ın nadir yan etkileri: Kusma, mide bulantısı, sersemlik, göğüste sıkışma ve ağrı, şiddetli alerjik reaksiyon, aşırı duyarlılık, döküntü ve kaşıntı

Bu yan etkiler görece uzun süreler boyunca devam eder ve şiddetini arttırırsa yapılması gereken şey en kısa sürede doktora başvurmaktır. Bu sayede farklı bir tedavi yöntemine başlanması ve uygulanması da mümkün hale gelecektir.

Brelax Şurubun Muadili Var mı?

Öncelikle Brelax şurubun muadili var mı sorusu son zamanlarda birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Brelax ile aynı etken maddelere sahip olan diğer markaların şurupları aşağıdaki gibidir:

 • Bricanyl Şurup
 • Bricanly Tablet
 • Bicana Şurup
 • Beconly şurup

Hangisinin kullanılacağına kararı uzman hekimin vermesi gerektiği unutulmamalıdır. Nitekim uzman hekim, hastanın genel sağlığı ve çeşitli diğer kriterleri de göz önünde bulundurarak ilaç yazmaktadır. Bu sayede tedavinin seyri ve hızı doğru orantılı şekilde olumlu yönde etkilenir.

Brelax Şurup Nasıl Saklanır?

Brelax şurup nasıl saklanır konusu genellikle birçok kişi tarafından önemsenmeyebiliyor. Fakat ilaçların doğru koşullarda saklanması çok önemlidir. Nitekim etkisini kaybetmemesi ve aynı düzeyde etki edebilmesi için prospektüste ve şişede yazan koşullarda saklanmalıdır. Brelax, yalnızca kendi kutusu içerisinde saklanması gereken bir şuruptur. Bunun yanı sıra çocukların erişebileceği bölgelerden uzak tutulmalıdır. 25 dereceden daha yüksek sıcaklığa sahip bir ortamda muhafaza edilmemelidir. Yaygın olarak yapılan bir hata ise ilaçları buzdolabında saklamaktır. Brelax, buzdolabında saklanmaması gereken bir şuruptur.

Ayrıca, Brelax Şurup Ne İşe Yarar? ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için hazırladık.

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Brelax Şurup Ne İşe Yarar? adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın