Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Cedrina Kullananların Yorumları (25-50 MG)

Cedrina Kullananların Yorumları (25-50 MG)

Cedrina Kullananların Yorumları (25-50 MG) yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç ruhsal tedaviler için kullanılan bir ilaçtır. Cedrina çok etkilidir. Yetişkinlerde ve en az 18 yaşında olan çocuklarda şizofreni tedavisinde kullanılır. Yazımız içerisinde Cedrina kullananlar, yan etkileri, cedrina ne için kullanılır, cedrina 25 mg nedir, ne için kullanılır vs. bahsedeceğiz.

Cedrina Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan cedrina 50 mg ne için kullanılır? ve 25 mg olan versiyonu için bilgiler verelim. Cedrina, ruhsal tedaviler için kullanılan bir ilaçtır. Beyindeki kimyasalların hareketlerini değiştirerek çalışır. Cedrina, yetişkinlerde ve çocuklarda şizofreni tedavisinde kullanılır. Ayrıca bipolar bozukluğu tedavisi için de kullanılır. Bunun yanında Cedrina ayrıca yetişkinlerde majör depresif bozukluğu tedavi etmek için antidepresan ilaçlarla birlikte kullanılıyor.

Ancak bu ilaç kesinlikle 18 yaşından küçüklere verilmemelidir. Bu ilaç yazımız dışında da listelenmeyen amaçlar için de kullanılabiliyor.

Bu içeriğimize benzer olan D Colefor Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

Cedrina Yan Etkileri Kullananlar 🌟

Cedrina Yan Etkileri KullananlarPin
Cedrina Yan Etkileri Kullananlar

Kullandığımız her ilacın elbet bir yan etkisi vardır. Cedrina 25 mg yan etkileri konusunda baktığımızda genellikle şu sorunları yaşanmaktadır:

Yaygın yan etkileri:

 • baş dönmesi, uyuşukluk, enerji kaybı, yorgunluk hissi;
 • iştah artışı, kilo alımı;
 • kuru ağız
 • mide bulantısı, kusma, mide ağrısı veya rahatsızlığı, kabızlık.

Alerjik reaksiyon yan etkileri:

 • bayılacakmışsınız gibi sersemlik hissi;
 • çok sert kaslar
 • yüksek ateş
 • terleme,
 • kafa karışıklığı,
 • hızlı veya düzensiz kalp atışları
 • titreme

Cedrina 25 MG Kullananların Yorumları

Cedrina 25 MG Kullananların YorumlarıPin
Cedrina 25 MG Kullananların Yorumları

Genellikle Cedrina 25 mg yorumlarını okuduğumuzda kullananların birçoğu bu ilaçtan memnun kalmışlardır fakat bu ilacın yan etkilerinden dolayı memnun kalmayanlar da var. Çok etkili bir ilaç olduğu için yan etkileri yaygın bir şekilde görülebilmektedir. Şimdi Cedrina 25 mg kullananların yorumları sizlerle;

Doktorum almamı söylemişti fakat bende yan etkiler gözüktüğü için almayı yavaş yavaş bıraktım.

Feriha Hanım

Kendimi çok kötü hissediyorum, günde 2 saat uyuyordum, bu ilaç sayesinde artık rahat bir şekilde uyuyabiliyorum.

Nazlı Hanım

Cedrina 50 MG Kullananların Yorumları

Cedrina 50 MG Kullananların YorumlarıPin
Cedrina 50 MG Kullananların Yorumları

Özellikle Cedrina 50 MG Kullananların Yorumları dikkate alındığında bazıları doktor tavsiyesine göre kullandıktan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını belirtmişlerdir. Tabii bu kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebiliyor. Ayrıca bir başka ilaca bakmak isterseniz Rabby D Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz. Özellikle bu ilacı bir süre kullanan kişilerin yorumları sizler için derledik.

Çok etkili olduğu için kullanmak istemedim ama çok mutsuzdum, tedavimden sonra şu an iyi durumdayım.

Zeynep Hanım

Uyku probleminiz varsa çok iyi bir ilaçtır. Hemen etki etmez ama en geç 1 saat içinde bayıltır.

Ali Bey

Cedrina Ne İşe Yarar?

Bu ilaç depresyonda tedavilerinde kullanılmaktadır. Cedrina çok etkili bir ilaçtır. yetişkinlerde ve en az 13 yaşında olan çocuklarda şizofreni tedavisinde kullanılır. Bunun dışında bipolar bozukluk tedavisinde reçete ediliyor. Ayrıca major depresif bozukluk hastaları da bu ilaçla tanışmış olabilirler. Majör depresif bozukluğun tedavisi için antidepresanlara yetersiz yanıt veren hastalarda ek tedavi için bu ilaç tercih ediliyor. Kısacası Cedrina Ne İşe Yarar? sorusu bu şekildedir.

Cedrina 25 mg Ne İçin Kullanılır?

Cedrina 25 mg Ne İçin Kullanılır? Sorusunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu ilaç, aktif bileşeni Flunarizin olan bir ilaçtır. Bu ilaç, migren baş ağrıları ve bazı diğer durumların tedavisinde kullanılır.

Cedrina, beyindeki kan damarlarının kasılmasını önleyerek etki eder ve böylece kan akışını düzenler. Migren aurası olarak adlandırılan beyindeki geçici bozuklukların semptomlarını da azaltabilir. Cedrina, aynı zamanda vertigo (baş dönmesi), Meniere hastalığı gibi durumların tedavisinde de kullanılabilir.

Ancak, herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız önemlidir. Cedrina 25 mg kullanımıyla ilgili tüm talimatları doktorunuzdan alın.

Cedrina Uyku İlacı Mıdır?

Bu ilacın yan etkilerine baktığımızda sersemlik hissini yaşatabildiğini biliyoruz. Bunun yanında Cedrina Kullananların Yorumları dikkate alındığında ise bol bol uyku yaptığını görüyoruz. Ayrıca bu tarz ilaçlar ilk kullanılmaya başladığında vücut alışana kadar uyku yapabiliyor. Daha sonra bu etkiler azalarak yok oluyor. Cedrina Uyku İlacı Mıdır? sorusu da bu şekilde diyebiliriz.

Cedrina 25 mg Uyku Yapar Mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu ilacı hem kullananlar hem de gösterdiği etkiler bakılacak olursa, uyku yapabildiğini söylemek mümkün. Cedrina 25 mg Uyku Yapar Mı? sorusu bu şekilde diyebiliriz.

Cedrina 25 mg Fiyat

Eczanelerde satılan Cedrina 25 mg Fiyatı yaklaşık olarak 92 TL’dir. İlacı almadan önce mutlaka kutusunun sağlam olduğuna bakınız.

Cedrina 50 mg Fiyat

Eczamelerde satılmakta olan Cedrina 50 mg fiyatı yaklaşık olarak 77 TL’dir. İlacı almadan önce kutusunun açık olmadığına dikkat ediniz.

Cedrina Muadili

Aşağıda görmüş olduğunuz ilaçlar Cedrina muadili olarak bilinmektedir. Doktorunuza danışmadan bu muadil ilaçları kullanmayınız.

 • ANKEP
 • AS-KALMEKS
 • CIZYAPINE
 • ETIPIN
 • GYREX
 • KEDAY
 • KETAP

Cedrina Tehlikeli mi?

Sıkça sorulan Cedrina tehlikeli mi? sorusu hakkında bir bilgilendirme yapalım. Bu ilaç ruhsal tedavilerde kullanılmaktadır. Çocuk, genç ya da genç yetişkinlerde yapılan klinik çalışmalardan elde edilen bilgilere göre, antidepresan ile tedavi edilmiş olan çocuk, genç ve 25 yaşın altındaki genç yetişkinlerde intihar düşüncesi ve intihara eğilimli davranışlarda artış olduğunu gözlenmiştir.

Cedrina Hakkında Tüm Sorular

Son olarak Cedrina Kullananların Yorumları hakkında merak edilen sık sorulan soruları cevaplıyoruz. Bunların dışında sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Cedrina Kullananların Yorumları (25-50 MG) yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve buna benzer yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.5/5 - (8 Oy)
“Cedrina Kullananların Yorumları (25-50 MG)” üzerine bir yorum
Yorum yapın

1