Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Cedrina Kullananların Yorumları (25-50 MG)

Cedrina Kullananların Yorumları (25-50 MG)

Cedrina Kullananların Yorumları (25-50 MG) yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç ruhsal tedaviler için kullanılan bir ilaçtır. Cedrina çok etkilidir. Yetişkinlerde ve en az 18 yaşında olan çocuklarda şizofreni tedavisinde kullanılır. Yazımız içerisinde Cedrina kullananlar, yan etkileri, cedrina ne için kullanılır, cedrina 25 mg nedir, ne için kullanılır vs. bahsedeceğiz.

Cedrina 25 Mg Nedir, Ne İçin Kullanılır ⭐

Sıkça sorulan cedrina 50 mg ne için kullanılır? ve 25 mg olan versiyonu için bilgiler verelim. Cedrina, ruhsal tedaviler için kullanılan bir ilaçtır. Beyindeki kimyasalların hareketlerini değiştirerek çalışır. Cedrina, yetişkinlerde ve çocuklarda şizofreni tedavisinde kullanılır. Ayrıca bipolar bozukluğu tedavisi için de kullanılır. Bunun yanında Cedrina ayrıca yetişkinlerde majör depresif bozukluğu tedavi etmek için antidepresan ilaçlarla birlikte kullanılıyor.

Ancak bu ilaç kesinlikle 18 yaşından küçüklere verilmemelidir. Bu ilaç yazımız dışında da listelenmeyen amaçlar için de kullanılabiliyor.

Bu içeriğimize benzer olan D Colefor Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

Cedrina Ne İşe Yarar?

Bu ilaç depresyonda tedavilerinde kullanılmaktadır. Cedrina çok etkili bir ilaçtır. yetişkinlerde ve en az 13 yaşında olan çocuklarda şizofreni tedavisinde kullanılır. Bunun dışında bipolar bozukluk tedavisinde reçete ediliyor. Ayrıca major depresif bozukluk hastaları da bu ilaçla tanışmış olabilirler. Majör depresif bozukluğun tedavisi için antidepresanlara yetersiz yanıt veren hastalarda ek tedavi için bu ilaç tercih ediliyor. Kısacası Cedrina Ne İşe Yarar? sorusu bu şekildedir.

Cedrina 25 mg Ne İçin Kullanılır?

Cedrina 25 mg Ne İçin Kullanılır? Sorusunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu ilaç, aktif bileşeni Flunarizin olan bir ilaçtır. Bu ilaç, migren baş ağrıları ve bazı diğer durumların tedavisinde kullanılır.

Cedrina, beyindeki kan damarlarının kasılmasını önleyerek etki eder ve böylece kan akışını düzenler. Migren aurası olarak adlandırılan beyindeki geçici bozuklukların semptomlarını da azaltabilir. Cedrina, aynı zamanda vertigo (baş dönmesi), Meniere hastalığı gibi durumların tedavisinde de kullanılabilir.

Ancak, herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız önemlidir. Bunun yanında Cedrina 25 mg kullanımıyla ilgili tüm talimatları doktorunuzdan alın.

Cedrina Yan Etkileri Kullananlar 🌟

Cedrina Yan Etkileri Kullananlar
Cedrina Yan Etkileri Kullananlar

İlk olarak Cedrina 25 mg kullananların yorumları incelendiğinde alt kısımda listelenen yan etkilerin yaşandığını belirtebiliriz. Kullandığımız her ilacın elbet bir yan etkisi vardır. Cedrina 25 mg yan etkileri konusunda baktığımızda genellikle şu sorunları yaşanmaktadır:

Yaygın yan etkileri:

 • baş dönmesi, uyuşukluk, enerji kaybı, yorgunluk hissi;
 • iştah artışı, kilo alımı;
 • kuru ağız
 • mide bulantısı, kusma, mide ağrısı veya rahatsızlığı, kabızlık.

Alerjik reaksiyon yan etkileri:

 • bayılacakmışsınız gibi sersemlik hissi;
 • çok sert kaslar
 • yüksek ateş
 • terleme,
 • kafa karışıklığı,
 • hızlı veya düzensiz kalp atışları
 • titreme

Cedrina 25 MG Kullananların Yorumları

Cedrina 25 MG Kullananların Yorumları
Cedrina 25 MG Kullananların Yorumları

Genellikle Cedrina 25 mg yorumlarını okuduğumuzda kullananların birçoğu bu ilaçtan memnun kalmışlardır fakat bu ilacın yan etkilerinden dolayı memnun kalmayanlar da var. Çok etkili bir ilaç olduğu için yan etkileri yaygın bir şekilde görülebilmektedir. Şimdi Cedrina 25 mg kullananların yorumları sizlerle;

Doktorum almamı söylemişti fakat bende yan etkiler gözüktüğü için almayı yavaş yavaş bıraktım.

Feriha Hanım

Kendimi çok kötü hissediyorum, günde 2 saat uyuyordum, bu ilaç sayesinde artık rahat bir şekilde uyuyabiliyorum.

Nazlı Hanım

Yukarıdaki yazan yorumların dışında Cedrina 25 MG Kullananların Yorumları şöyledir:

 1. “Cedrina 25 mg, baş ağrısı ve kas ağrılarım için kullanıyorum. İlaç gerçekten etkili ama bazen mide bulantısı ve hafif baş dönmesi yapabiliyor.”
 2. “Cedrina 25 mg, sinüzit ağrılarımı hafifletti. İlaç hızlı bir etki gösterdi ve ağrılarımı azalttı.”
 3. “Cedrina 25 mg’nin yan etkileri benim için çok rahatsız ediciydi. Baş dönmesi, mide bulantısı ve konsantrasyon problemleri yaşıyordum. Doktorum ilacı değiştirdi ve şimdi daha iyi hissediyorum.”

Cedrina 50 MG Kullananların Yorumları

Cedrina 50 MG Kullananların Yorumları
Cedrina 50 MG Kullananların Yorumları

Özellikle Cedrina 50 MG Kullananların Yorumları dikkate alındığında bazıları doktor tavsiyesine göre kullandıktan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını belirtmişlerdir. Tabii bu kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebiliyor. Ayrıca bir başka ilaca bakmak isterseniz Rabby D Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz. Özellikle bu ilacı bir süre kullanan kişilerin yorumları sizler için derledik.

Çok etkili olduğu için kullanmak istemedim ama çok mutsuzdum, tedavimden sonra şu an iyi durumdayım.

Zeynep Hanım

Uyku probleminiz varsa çok iyi bir ilaçtır. Hemen etki etmez ama en geç 1 saat içinde bayıltır.

Ali Bey

Yukarıdaki yazan yorumların dışında Cedrina 50 MG Kullananların Yorumları şöyledir:

 1. “Cedrina 50 mg, migren ağrılarımda büyük bir fark yarattı. İlk kullanmaya başladığımdan beri ağrılarımın şiddeti azaldı ve sıklığı da azaldı.”
 2. “Uyku problemleri yaşıyordum ve doktorum Cedrina 50 mg önerdi. İlk başta biraz uyuşukluk hissi yarattı ama zamanla vücudum alıştı ve artık daha rahat uyuyorum.”

Cedrina Uyku İlacı Mı?

Bu ilacın yan etkilerine baktığımızda sersemlik hissini yaşatabildiğini biliyoruz. Bunun yanında Cedrina Kullananların Yorumları dikkate alındığında ise bol bol uyku yaptığını görüyoruz. Ayrıca bu tarz ilaçlar ilk kullanılmaya başladığında vücut alışana kadar uyku yapabiliyor. Daha sonra bu etkiler azalarak yok oluyor. Cedrina Uyku İlacı Mı? sorusu da bu şekilde diyebiliriz.

Ayrıca Cedrina, anksiyete ve uyku sorunlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Aktif bileşeni olan tianeptine sahip olması nedeniyle antidepresan etkileri de bulunmaktadır. Cedrina’nın temel amacı ise uykusuzluk, huzursuzluk ve kaygı gibi durumların giderilmesidir. Ancak herhangi bir ilaç gibi Cedrina’nın da yan etkileri olabilir ve dozajına dikkat edilmelidir.

Cedrina 25 mg Uyku Yapar Mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu ilacı hem kullananlar hem de gösterdiği etkiler bakılacak olursa, uyku yapabildiğini söylemek mümkün. Cedrina 25 mg Uyku Yapar Mı? sorusu bu şekilde diyebiliriz.

Cedrina 25 mg Fiyat

Eczanelerde satılan Cedrina 25 mg Fiyatı yaklaşık olarak 92 TL’dir. İlacı almadan önce mutlaka kutusunun sağlam olduğuna bakınız.

Cedrina 50 mg Fiyat

Eczamelerde satılmakta olan Cedrina 50 mg fiyatı yaklaşık olarak 77 TL’dir. İlacı almadan önce kutusunun açık olmadığına dikkat ediniz.

Cedrina Muadili

Aşağıda görmüş olduğunuz ilaçlar Cedrina muadili olarak bilinmektedir. Doktorunuza danışmadan bu muadil ilaçları kullanmayınız.

 • ANKEP
 • AS-KALMEKS
 • CIZYAPINE
 • ETIPIN
 • GYREX
 • KEDAY
 • KETAP

Cedrina 25 Mg Kaç Saat Uyutur?

Cedrina 25 mg, uyku sorunlarına neden olan endişe, stres ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Ancak, her insanın vücut kimyası farklı olduğu için, ilacın uyku süresi üzerindeki etkisi değişebilemektedir. Bazı insanlar Cedrina’yı aldıktan sonra hemen uyuyabilirken, diğerleri için etkisi daha uzun sürebilir. Bu nedenle, ilacı kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

Cedrina Tehlikeli mi?

Sıkça sorulan Cedrina tehlikeli mi? sorusu hakkında bir bilgilendirme yapalım. Bu ilaç ruhsal tedavilerde kullanılmaktadır. Çocuk, genç ya da genç yetişkinlerde yapılan klinik çalışmalardan elde edilen bilgilere göre, antidepresan ile tedavi edilmiş olan çocuk, genç ve 25 yaşın altındaki genç yetişkinlerde intihar düşüncesi ve intihara eğilimli davranışlarda artış olduğunu gözlenmiştir.

Sonuç

Sonuç olarak cedrina 25 mg kullananların yorumları hakkında net bilgileri sizlere sunduk. Cedrina 25 mg, genellikle anksiyete bozukluğu ve panik atak tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Kullanıcı yorumlarına göre, ilaç genellikle etkili bir şekilde çalışmaktadır ve anksiyete semptomlarını hafifletmektedir. Bazı kullanıcılar, ilacın yan etkileri hakkında endişe duyduklarını belirtmişlerdir. Bunlar arasında uyku hali, baş dönmesi, bulanık görme ve ağız kuruluğu gibi semptomlar yer alır. Ancak, yan etkiler genellikle hafif ve geçicidir. Cedrina 25 mg kullanmadan önce, bir doktorla konuşmak ve ilacın size uygun olup olmadığını değerlendirmek önemlidir.

Cedrina Hakkında Tüm Sorular

Son olarak Cedrina Kullananların Yorumları hakkında merak edilen sık sorulan soruları cevaplıyoruz. Bunların dışında sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Cedrina Kullananların Yorumları (25-50 MG) yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve buna benzer yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.5/5 - (10 Oy)
“Cedrina Kullananların Yorumları (25-50 MG)” üzerine 4 yorum
 1. Parkinson. Hastlarinda kullanılır mı halikasyon anlamsız şeyler gormek vedevamli uyurken bile hareket etmek sonrasında halsiz kalmak normalmi

  Cevapla
 2. yeni başladım sqbah içiyorum 25mg yarım saate uyku çöküyor ama iyi geldi yemwk yiyemiyordum şimdi yiyorum yavaştan normale dönüyor gibiyim

  Cevapla
Yorum yapın