Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » En iyi Öksürük Şurubu İsimleri – En Etkili Şuruplar

En iyi Öksürük Şurubu İsimleri – En Etkili Şuruplar

Öksürük Şurubu İsimleri yazımız ile karşınızdayız. Havaların soğuması ile birlikte hemen hemen herkesin boğaz ağrısı ve öksürük şikayeti bulunmaktadır. Öksürük vücudun geliştirdiği doğal bir refleks olarak tanımlanmaktadır. Bu yüzden öksürük sorununu atlatamayan insanlar büyükler için öksürük şurubu isimlerinin neler olduğunu aramaktadır.

Aslında öksürüğün temel nedenini öğrenip ona göre ilaç kullanmak gerekir. Fakat hastalar reçetesiz öksürük şurubu kullanarak işlerini rahat bir şekilde yapmak isterler. Yazımız içerisinde en etkili olan öksürük kesici ilaç isimlerini hazırladık.

Balgamlı Öksürük Şurubu İsimleri

Balgamlı Öksürük Şurubu İsimleri
Balgamlı Öksürük Şurubu İsimleri

İnsanlar hasta oldukları zaman öksürükten dolayı işlerini zaman zaman aksatabilmektedir. Bu yüzden Balgamlı Öksürük İçin Şurup İsimleri sayesinde kullanacağınız ilaçlar işinizi rahat bir şekilde yapmanıza fayda sağlayacaktır. Fakat ilaç kullanmadan atlatmak istiyorsanız ıhlamur içerisinde bir tatlı kaşığı bal ilave edip tüketmek balgamlı öksürüğe oldukça iyi gelecektir. İlaç kullanmak isterseniz Balgamlı Öksürük Şurubu İsimlerine göz atabilirsiniz:

1-Bisolnatur Şurubu

Doğal ürünlerle elde edildiği için oldukça iyi bir ilaçtır. Öksürük şikayetlerinizi azaltır ve mukus incelmesine bağlı olarak balgam şikayetinizi giderir.

2-Bisolduo Şurubu

En iyi öksürük şurubu olarak Bisolduo Şurup bilinmektedir. Çünkü bu ilacın içerisinde bal ve hatmi çiçeği özlerinin bulunmasından dolayı çok etkilidir.

3-Korax Bitkisel Öksürük Şurubu

Yetişkinlerin kullanabileceği bitkisel bir ilaçtır. İçerisinde nane, kekik ve meyan kökü bulunmaktadır.

Çocuk Öksürük Şurupları İsimleri

Çocuğunuz için öksürük şurubu kullanacaksınız bunu doktorunuz size söylemelidir. Kendi başınıza lütfen kullanmayınız. Çünkü her bir ilaç kendi içerisinde yan etkilere sahip olabileceğinden dolayı en uygun ilacı doktorunuz size söyleyecektir. Soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar ve üst solunum yolu iltihabı gibi rahatsızlıklar öksürüğünü devam ediyorsa şu ilaçları kullanabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Adet Sancısı İçin Ağrı Kesici İlaç İsimleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Butirol
 • Benical
 • Mukotik
 • Prospan
 • Levopront
 • Bricanyl

Yetişkin Öksürük Şurubu İsimleri

Her ne kadar en çok bebeklerde ve çocuklarda öksürük şurubu kullanılsa da yetişkinler için de çok önemlidir. Çünkü işinizi yapmanıza engelleyecek kadar kötü öksürüyor olabilirsiniz. Bunun için ilaç kullanarak öksürüğünüzü azaltabilirsiniz. İşte Yetişkin Öksürük Şurubu İsimleri şunlardır:

 • Hyper Tusiben
 • Milkway Remetus
 • Kreval
 • Pereks
 • Oksabron
 • Bikaramin

Bitkisel Öksürük Şurubu İsimleri

Özellikle kış aylarında çok karşılaştığımız kuru öksürük için ilaç kullanmak istemezseniz Bitkisel Öksürük Şurubu İsimleriyle öksürüğü azaltabilirsiniz. İçerisinde bulunan son derece etkili maddelerle kısa süre içerisinde öksürüğü atlatabilirsiniz. Ayrıca ilaçlara gerek kalmadan da evde kendinizin hazırlayabileceği birçok bitki çayı bulunmaktadır. İşte o şurup isimleri şunlardır:

 • Korax Bitkisel Öksürük Şurubu
 • Prospan Bitkisel Öksürük Şurubu

Reçetesiz Öksürük Şurubu Fiyatı

Eczanelerden veya internet üzerinde birçok öksürük şurubunu reçetesiz bir şekilde satın alabilirsiniz. Fakat yine de doktor kontrolü altında olması sizin için daha iyi olacaktır. İşte Reçetesiz Öksürük Şurubu Fiyatı listesi şöyledir:

Öksürük Şurubu Fiyatı
Korax Bitkisel Öksürük Şurubu60 TL
Bisolnatur Öksürük Şurubu80 TL
Bisolduo Öksürük Şurubu93 TL
Prospan Bitkisel Öksürük Şurubu90 TL

En iyi Kuru Öksürük Şurubu Hangisi?

İnsanlar hasta olduklarında öksürük illetinden kurtulmak için ilaç kullanmak isterler. Fakat En iyi Kuru Öksürük Şurubu Hangisi? Olduğunu bilmedikleri için araştırma yapmaktadırlar. Yaptığımız araştırmalara göre doğal ve en etkili olan şurup Bisolnatur Öksürük Şurubudur. Kullanıcılar bu ilaçtan son derece memnun kalmışlardır.

Alerjik Öksürük Şurubu İsimleri

Hasta olduğumuz zaman en sevmediğimiz şey öksürüktür. Çünkü sürekli bir işle meşgul olurken bile refleks olarak öksürmek zorunda kalırız. Bu da bir süre sonra gerçekten çok can sıkıcı olmaya başlar. Bu yüzden Alerjik Öksürük Şurubu İsimlerini araştırıp herhangi birini kullanırsanız öksürüğünüz azalacaktır. Böylece rahat bir şekilde işinizi yapabilirsiniz. İşte o isimler şunlardır:

 • Prospan
 • Pereks
 • Oksabron
 • Levopront Fort
 • Benical Öksürük Şurubu
 • Bikaramin
 • Oxobest

Eczane Öksürük Şurubu Çeşitleri

Vücudun alerji, toz, hastalık vb. gibi durumlarda ciğerleri temizlemek ve problemi gidermek için gerçekleştirdiği en doğal tepki insanın öksürmesidir. Fakat uzun süreli olduğunda yaşam kalitesini ciddi bir şekilde etkilemektedir. Buna bağlı olarak geliştirilen Eczane Öksürük Şurubu Çeşitleri sayesinde öksürüğünüzü giderebilirsiniz. Fakat ilaç kullanmadan öksürüğünüzü kesmek istiyorsanız doğal yollarla da bunu sağlayabilirsiniz. Örneğin yeşil çay, ekinezya, adaçayı, bal, zencefil ve karanfil oldukça iyi gelmektedir.

Bebekler İçin Öksürük Şurup İsimleri

Bebekler İçin Öksürük Şurup İsimleri
Bebekler İçin Öksürük Şurup İsimleri

Öksürük sorunu bebeklerde soğuk algınlığına bağlı olarak ortaya çıkan ciddi bir rahatsızlıktır. Bunun için kullanabileceğiniz öksürük şurupları işinize yarayacaktır. Fakat her öksürük şurubunu da bebeğiniz üzerinde kullanmayınız. Yan etkilerinden dolayı bazı ilaçlar bebeğinizin başka sağlık sorunlarına da yol açabilir. İşte Bebekler İçin Öksürük Şurup İsimleri şunlardır:

 1. Kreval Şurup
 2. Mukotik Şurup
 3. Perebron Şurup
 4. Lavenil Şurup
 5. Actifed Şurup
 6. Pulmorest Şurup

En Hızlı Öksürük Kesici İlaç

Hasta olan insanlar öksürüklerinin geçmesi için genellikle ilaç kullanmaya başvururlar. Fakat En Hızlı Öksürük Kesici İlaç aslında evde hazırladığınız bir kaşık bal ve bir kaşık zencefil işinize oldukça yarayacaktır. Eczane öksürük şurubu ilaçları olarak Bisolnatur, Perebron ve Butirol örnek verilebilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ağrı Kesici İlaç İsimleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

2 Yaş Öksürük Şurubu İsimleri

Ebeveynler çocuklarının öksürük sorununun geçmesi için ilaç isimleri bakmaktadır. Fakat her ilaç çocuklar için kullanılmamalıdır. İşte 2 Yaş Öksürük Şurubu İsimleri şunlardır:

 • Actifed Öksürük Şurubu
 • Mukotik Öksürük Şurubu
 • Pedifen Öksürük Şurubu
 • Amoklavin Öksürük Şurubu
 • Zaditen Öksürük Şurubu

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Öksürük Şurubu İsimleri Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın