Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Cefaks Antibiyotik Kullananlar Yorumları

Cefaks Antibiyotik Kullananlar Yorumları

Bugün Cefaks Antibiyotik Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Cefaks 500 mg hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Cefaks nedir, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri, fiyatı ve Cefaks Antibiyotik Kullananların Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka tür ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Cefaks Nedir?

İlk olarak Cefaks nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Bu ilaç, bakteriler üzerinde öldürücü etkisi olan sefalosporin grubu bir antibiyotiktir. Doktorunuz sahip olduğunuz enfeksiyon nedeniyle, ameliyat öncesi ya da sonrası enfeksiyonlardan korunmanız için size vermeye karar vermiştir. Bu ilacın etken maddesi olarak ise 750 mg sefuroksime eşdeğer sefuroksim sodyum içermektedir.

Cefaks Ne İşe Yarar?

Sıkça sorulan Cefaks Ne İşe Yarar sorusuna cevap vermek gerekirse; Bu ilaç, tedavi ve bakteriyel enfeksiyonlardan korunma amaçlı kullanılmaktadır. Duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde işe yaramaktadır.

 • Alt solunum enfeksiyonları
 • İdrar yolu enfeksiyonları
 • Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları
 • Sepsitemi
 • Menenjit
 • Bel soğukluğu
 • Kemik ve eklem enfeksiyonları

Yukarıda gördüğünüz enfeksiyonların tedavisinde Cefaks 500 mg işe yaramaktadır.

Cefaks Yan Etkileri Yorumlar

Tüm ilaçlar gibi Cefaks 500 mg yan etkileri, içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde görülebiliyor. Üstelik yan etkilerden dolayı çok rahatsız olursanız doktorunuza danışıp Cefaks muadili ilaçları kullanıp kullanamadığınızı sorabilirsiniz.

Yaygın Görülen Yan Etkiler

 • Enjeksiyon yerinde ağrı ve damar iltihaplanması oluşumu,
 • Eozinofili (kanda eozinofil sayısında artış)
 • Nötropeni (kanda nötrofil sayısında azalma)
 • Hemoglobin konsantrasyonunda düşüş
 • Karaciğer enzim düzeylerinde geçici artışlar.

Cefaks Antibiyotik Kullananlar Yorumları

Cefaks Antibiyotik Kullananlar
Cefaks Antibiyotik Kullananlar

Özellikle Cefaks Antibiyotik Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Tabii ki her ilacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Buradaki yorumların amacı sizlere fikir vermesidir. Ayrıca başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Advantan Krem Kullananlar yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizlere Cefaks hakkında birkaç yorum.

 • Doktorumun boğaz enfeksiyonun var fakat böbreklere de sıçrayabilir demesiyle birlikte verdiği bir ilaçtır. Üç gündür kullanıyorum sanırım iyi gelmeye başladı.
 • Gelmiş geçmiş en iğrenç tadı olan bir ilaçtır kendisi. Meyve suyu ile bile zor yutuyorum.
 • Farenjit teşhisi koyuldu. Bu antibiyotik sayesinde boğazım daha iyi oldu.

Yukarıda sizlere Cefaks hakkında birkaç tane fikir almanız açısından yorumlar derledik. Yine de doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Cefaks Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Cefaks Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Kısacası bu ilaç, her antibiyotik ilaçta olduğu gibi enfeksiyon tedavilerinde kullanılmaktadır. Ağır veya yaşamı tehtid edici enfeksiyonlar ile bakteriyel enfeksiyonlara bağlı hastalıkların tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir.

Cefaks 500 mg Fiyat

Eczanelerde satılan Cefaks 500 mg Fiyatı yaklaşık olarak 46 TL’dir. Fakat her ilaçta olduğu gibi fiyatlar değişebiliyor. Ayrıca, ilacı almadan önce kullanılmamış olduğundan emin olunuz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Cefaks Antibiyotik Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.2/5 - (11 Oy)
“Cefaks Antibiyotik Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum
 1. Çok berbat bir tadı var 6 yaşında kızıma verdi doktor eşim de baktı tadına 2 saat tadı geçmedi ne yiyecemizi bilemedik kızımada vermedim asla da almayın

  Cevapla
Yorum yapın