Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Allerset Şurup Kullanan Anneler – Bebeklerde Kullanılır Mı?

Allerset Şurup Kullanan Anneler – Bebeklerde Kullanılır Mı?

Allerset Şurup Kullanan Anneler yazımız ile karşınızdayız. Alerjileri tedavi etmede oldukça etkili olan Allerset kimyasal etkileri engelleyerek kişiyi rahatlatmaktadır. Bunu sağlayan ise içerisindeki etken madde Setirizindir. Böylece belirli gıdalara karşı alerjisi olanların veya mevsimler alerjisi olanların kesinlikle kullanması gereken bir ilaçtır. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bebeğine Allerset Şurup Kullananlar Yorumları

Allerset şurubu kullanırken anne sütüne geçmektedir. Bu yüzden bu ilacı yüksek dozda veya uzun süre boyunca kullanıyorsanız bebeğinizde yan etkilere sebep olma ihtimali yüksektir. Eğer sizde çocuğunuzu emziriyorsanız doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekmektedir. İşte Bebeğine Allerset Şurup Kullananlar Yorumları şu şekildedir:

  • Yan etkisi fazla değil alerji olduğu günlerde hemen geçirir. Biraz uyku yapar onun dışında bir sıkıntı olmaz. Ben ve çocuklarım çok kullandık.
  • Egzama için bu ilacı kullanmıştım. Çok çok iyi geldi hala da ara sıra kullanmaya devam etmekteyim.
  • Kızım 6 yaş civarındayken mevsim hava döngüsünden dolayı geniz eti büyüyordu. Bu yüzden o kullanıyordu etkisini gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Allerset Şurup Kaç Yaş İçin Kullanılır?

Allerset Şurup Kaç Yaş İçin Kullanılır?
Allerset Şurup Kaç Yaş İçin Kullanılır?

Özellikle saman nezlesi, yıl boyunca toz veya evcil hayvan alerjileri ve ürtiker gibi rahatsızlıkların tedavisi için reçete edilmektedir. Fakat doktorlar yalnızca yetişkinler ve 2 yaş üzerindeki çocuklar için reçete etmektedir. Bunun dışında kullanmak istiyorsanız doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Böylece Allerset Şurup Kaç Yaş İçin Kullanılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Allerset Şurup Açıldıktan Sonra Ne Kadar Sürede Kullanılır?

Allerset şurubu açtıktan en geç 2 ay sonra bitirmeniz gerekir. Aksi taktirde sizin için zararlı olabilir. Bu yüzden ilacı yenilemenizde fayda vardır. İlaç her gün aynı saatte aç veya tok karınla alınmak zorundadır. Fakat bunun dışında doktorunuz bir şey dediyse lütfen doktorunuzun dediğine uyunuz. Eğer 2-3 gün içerisinde bir faydasını görmezseniz doktorunuzla tekrardan iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Allerset Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Böylece Allerset Şurup Açıldıktan Sonra Ne Kadar Kullanılır? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Allerset Şurup Ne İçin Kullanılır?

Allerset Şurup Ne İçin Kullanılır? Sorusu son zamanlarda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Özellikle burun akıntısı, gözlerde sulanma ve kaşıntı, ciltte kızarma ve kaşıntı gibi rahatsızlıkların tedavisi için kullanılmaktadır. Oldukça etkili bir şurup olan Allerset günümüzde en çok kullanılan alerji ilaçlarından biridir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bebeklerde Duphalac Şurup Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Allerset Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakın ve en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Allerset Yan Etkileri şunlardır:

  • Uykulu ve yorgun hissetmek
  • Baş ağrısı
  • Mide bulantısı
  • Ağız kuruluğu
  • İshal
  • Boğaz ağrısı
  • Baş dönmesi

Allerset Damla Bebeklerde Kullanılır Mı?

Allerset damlanın bebeklerde kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bu yüzden bebekler için kullanılan alerji ilaçları bulunmaktadır. Bunun için doktorunuza danışmanız gerekir. Çocuğunuz için en doğru kararı onlar verecektir. Böylece Allerset Damla Bebeklerde Kullanılır Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Allerset Şurup Kullanan Anneler yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın