Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Tetra 500 Mg Kullananlar Yorumları

Tetra 500 Mg Kullananlar Yorumları

Tetra 500 Mg Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, farklı türdeki bakterileri tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Tetra 500 mg‘ın etken maddesi Tetrasiklin hidroklorür’dür. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Tetra Nedir?

Tetra kapsül formunda olan ve içerisindeki etken maddesi Tetrasiklin hidroklorür olan bir ilaçtır. Her bir kapsülün içinde 500 mg etken madde bulunmaktadır. Fakat her kutuda 16 tane kapsül vardır. Bakterilere karşı kullanılan etkili ilaçlardan bir tanesidir. Son zamanlarda merak edilen Tetra 500 mg nedir? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Differin Jel Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tetra 500 Ne İşe Yarar?

Tetra 500 Ne İşe Yarar?
Tetra 500 Ne İşe Yarar?

Dirençli bakterilerin gelişimini önlemek dirençli bakterilerin ve ilacın etkisini gösterebilmesi için sadece duyarlı bakterilerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde Tetra 500 kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak zatürre, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarının tedavisinde de kullanılır. Bunların dışında sivilce(akne) varlığında içerisindeki etken madde bu tedaviye de uygundur. Tetra 500 Ne İşe Yarar? Sorusuna böyle cevap verebiliriz.

Tetra 500 Ne İçin Kullanılır?

İnternette oldukça merak edilen Tetra antibiyotik bazı idrar yolu enfeksiyonları, tifüs, kayalık dağlar benekli humması ve kolorado kene humması gibi riketsiyaların neden olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Tetra 500 Ne İçin Kullanılır? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Tetra 250 Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Tetra 250 Fiyat 81,53 TL‘dir. İlacı satın alırken açılmamış olduğundan ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tetra 500 Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. Tetra yan etkileri şunlardır;

  • Alerjik reaksiyonlar
  • Ateş
  • Baş ağrısı
  • Göğüs ağrısı
  • Bulanık görme
  • Bulantı

Tetra 500 Mg Kullanıcı Yorumları

İnsanlar Tetra 500 Mg Kullanıcı Yorumları yaparken bu ilacın son derece etkili olduğunu ve yan etkilerinin az görüldüğünü belirtmişlerdir. Sizlerde bu ilacı kullanmadan önce fikir sahibi olmak istiyorsanız bu yorumları okumanız gerekir. Tetra antibiyotik kullananlar yorumları şu şekildedir;

Çok olmasa da acılı ve rahatsız edici sivilcelerim vardı doktor tetra ilacını verdi, şu ana kadar oldukça etkili bir ilaç olduğunu söyleyebilirim.

Kullanıcı Yorumu

Doktora gittiğimde bana zatürre olduğumu söyledi ve bu ilacı verdi. Kullanmaya yeni başladım şimdilik bir etkisi yok.

Kullanıcı Yorumu

1 haftadır kullanıyorum, şimdilik sivilcelerimi biraz geçirdi, umarım geriye kalanlarda gider.

Kullanıcı Yorumu

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Tetra 500 Mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.1/5 - (7 Oy)
“Tetra 500 Mg Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum
Yorum yapın