Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Deklarit Kullananlar Yorumları – Deklarit Nedir – Deklarit Yan Etkileri

Deklarit Kullananlar Yorumları – Deklarit Nedir – Deklarit Yan Etkileri

Deklarit Kullananlar Yorumları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. İnsan metabolizması yaz kış fark etmeksizin birçok hastalık ile mücadele etmektedir. Her hastalığın vücudumuz üzerinde farklı etkileri olmaktadır. İnsanoğlu evrimleştikçe birçok yeni hastalık da ortaya çıkmaya başlamıştır. Aynı zamanda diğer sağlık konuları hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Deklarit Nedir? 

Deklarit Nedir? 
Deklarit Nedir? 

Bununla birlikte Deklarit Nedir sorusunun cevabı olarak, sarı renkli ve homojen görünüşlü oblong şeklinde tabletlerden oluşan bir haptır. Bir adet Deklarit tablet 500 mg Klaritromisin içermektedir. Bu ilaç aynı zamanda yarı sentetik bir antibiyotiktir.

Deklarit ilacının ana maddelerinden biri olan Klaritromisin, aside dayanıklı ve uzun etki süresi olan eritromisin türevi bir antibiyotik çeşididir. Yani Bu antibiyotik çeşidi bakterilere olan etkisini, duyarlı bakterilerde protein sentezine engel olarak gösterir. Kısaca Deklarit nedir diye soracak olanlara; Deklarit, mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyon hastalıklarının tedavilerinde kullanılan bir antibiyotik ilaçtır.

Deklarit 500 mg Ne İşe Yarar? 

Deklarit 500 mg, yetişkin bireyler ve 12 yaşından büyük çocuklar tarafından kullanılabilecek olan yarı sentetik bir antibiyotiktir. Yani Çeşitli sayıda mikroorganizmaların neden olduğu bazı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Mikroorganizmaların sebep olduğu hastalıkların başında üst solunum yolları enfeksiyonları yer almaktadır. İşte Deklarit 500 mg ne işe yarar sırasıyla listelenmektedir:

 • Yutak iltihabı hastalıklarında kullanılmaktadır.
 • Bademcik iltihabı hastalıklarında kullanılmaktadır.
 • Sinus iltihabı hastalıklarında kullanılmaktadır.
 • Kronik bronşitte akut bakteriyel alevlenmede kullanılmaktadır.
 • Zatürrede kullanılmaktadır.
 • Deri ve yumuşak doku iltihaplanmalarında kullanılmaktadır.
 • Mikobakteri adı verilen bir bakteri türünün neden olduğu enfeksiyonların tedavilerinde kullanılmaktadır.

Ayrıca bir diğer yazımız olan Saxenda Reçetesiz Alınır Mı? adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Deklarit Ne İçin Kullanılır? 

Deklarit ilacının etken maddesi Klaritromisin’dir. Ayrıca Deklarit film tablet 500 mg, vücutta meydana gelen bakterilerle savaşarak, bu bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.

Bu antibiyotik çeşidinin kullanım alanlarını merak eden hastalar internet üzerinde Deklarit ne için kullanılır şeklinde aramalar yapmaktadır. Deklarit 500 mg şu hastalıkların tedavisinde kullanılır:

 • Bademcik iltihabı
 • Yutak iltihabı
 • Akut sinüzit
 • Orta kulak iltihabı
 • Zatürre
 • Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları

Deklarit Yan Etkileri 

İlaçların yapısı gereği yarattığı etkiler de farklı olmaktadır. Her hastaya iyi gelmez veya birine iyi gelirken bir diğerine iyi gelmez. Her kişide farklı etkiler yaratırlar. Bu gibi sebeplerden dolayı doktorunuza danışmadan antibiyotik türünde ilaçlar kullanılmamalıdır. Çünkü ilaçların yan etkileri olmaktadır.

Neredeyse her ilacın yan etkisi vardır. Bazılarında çok hafif belirtiler olurken bazıları ciddi anlamda yan etkiler meydana getirmektedir. Yani Her ilaçta olduğu gibi Deklarit 500 mg film tablette de yan etkiler bulunmaktadır. İşte Deklarit yan etkileri şunlardır:

 1. İshal
 2. Kusma
 3. Karın ağrısı
 4. Hazımsızlık
 5. Bulantı
 6. Uykusuzluk
 7. İştahsızlık
 8. Kabızlık
 9. Ağız kuruluğu
 10. Karında gerginlik
 11. Baş dönmesi
 12. Endişe ve kuruntu hali
 13. Kulak çınlaması
 14. Titremeler
 15. Halsizlik
 16. Göğüs ağrısı
 17. Yorgunluk
 18. Geğirme

Deklarit Kullananlar Yorumları

Belli bir hastalığı yaşamış ve tedavi görmüş olan insanlar, aynı veya benzer hastalıklarla savaşan kişilere yardımcı olmak, onlara yaşadıklarını anlatmak ve kendilerinde meydana gelen etkileri paylaşmak amacıyla kullandıkları ilaçlar hakkında yorumlar yapmaktadır. Yani Bu tip yorumlar pek çok insana yardımcı olmaktadır.

Deklarit ilacını kullanan hastalar da bir çok yorum yapmaktadır. İşte Deklarit kullananlar yorumları şunlardır:

 • “Mide problemi olanların kullanmasını tavsiye etmiyorum”
 • “İlaç işe yarıyor ama her kullanışımda maalesef ishal oluyorum”
 • “Bu ilacı kullanırken yataktan çıkamıyorum”
 • “Sürekli su içme isteği uyandırıyor, ilaç bitsin diye gün sayıyorum”

Deklarit Fiyat 

Her ilacın etkisi ve kullanım alanı farklı olduğu gibi Deklarit ilacının da farklıdır. Antibiyotik türevinde olduğu için fiyatı normal ilaçlara göre biraz pahalıdır.

Deklarit 500 mg film tablet reçeteli satılan bir ilaçtır. Yani ihtiyaç duyduğunuzda gidip eczaneden satın alamazsınız. Mutlaka doktorunuzun reçete ile yazabileceği bir ilaçtır.

 • Deklarit fiyat: 202,50 TL

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Deklarit Kullananlar Yorumları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
“Deklarit Kullananlar Yorumları – Deklarit Nedir – Deklarit Yan Etkileri” üzerine bir yorum
 1. Sinek ısırıgı gibi bir kaşıntı başladı ilacı kullanmaya başladıktan 3.gün sonra sonrasınsa öbek öbek kalınlıkta kurdeşen dökülüyorum.hiçte nazik bir tenim yoktur ama nedense böyle bir yan etkisi var Allah sanır versin kutuyu attım çöpe

  Cevapla
Yorum yapın