Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Folbiol Kullananların Yorumları – (5 Mg, 50 Tablet)

Folbiol Kullananların Yorumları – (5 Mg, 50 Tablet)

Folbiol Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Son zamanlarda son derece merak edilen ilaçlar arasında yer alan Folbiol, ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı gibi tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Forviol, folik asit eksikliğini tedavi etmek ve önlemek için kullanılır. Dihidrofolat redüktaz inhibitörlerine bağlı folik asit eksikliği düzeltilmez. Forbiol ayrıca çocuk doğurma potansiyeli olan kadınlarda ve hamile kadınlarda yavrularını nöral tüp defektlerinden korumak için kullanılıyor. Ayrıca folik asit eksikliği ile ilişkili megaloblastik anemi, majör talasemi gibi kronik hemolitik bozukluklar veya orak hücreli anemi tedavisinde kullanılıyor.

Folbiol Ne İşe Yarar

Vitaminler büyüme ve sağlık için gerekli bileşiklerdir. Sadece küçük miktarlarda gereklidirler ve genellikle yediğiniz yiyeceklerde bulunurlar. Ayrıca güçlü kan folik asit (B9 vitamini) gerektirir.
Bunun yanında Forbiol eksikliği anemiye (düşük kan hücresi sayımı) yol açabilir. Doktorunuz bunu sizin için Folbiol reçete ederek tedavi edebilir. Bazı tıbbi durumlar Folbiol ihtiyacını artırabilir. Bunlar şunları içerir:

 • Fazla Alkol
 • Anemi
 • Devam eden ishal
 • Uzun süreli ateş
 • Bağırsak rahatsızlıkları
 • Karaciğer problemleri

Folbiol Kullananlar

Bu ilaç folik asit eksikliğine çözüm olması için üretilmiştir. Ülkemizde de birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Özellikle uzun soluklu kullanan kişilerin yorumları:

“Kullanmaya başlayalı 3 ay oluyor. Son derece iyi. Ben anemi hastasıydım ve bu ilacı kullanarak biraz da olsa toparladım.”

Kullanıcı Yorumu

“Folik asit yani B9 eksikliğim vardı. Doktorum bu ilacı önerdi fakat bir değişiklik olmadı. Siz doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.”

Kullanıcı Yorumu

Folbiol 5 mg 50 Tablet Kullananlar

Her ilacın belirli dozları vardır. Bu dozlar hastaların kilosuna, boyuna, rahatsızlık derecesine ve vücut endeksine göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple farklı mg ölçülerde ilaçlar alınabilmektedir. Folbiol 5 mg 50 Tablet Kullananlar:

“Folbiol 5 mg alıyorum gayet iyi. Doz artırmaya gitmek istemiyorum. Çünkü yan etkilerinden korkuyorum.”

Kullanıcı Yorumu

Folbiol Folik Asit Kullananlar

Folbiol Folik Asit Kullananlar

Bir B grubu vitamini olan Folik asit, yeşil yapraklı bitkilerde bol miktarda bulunmaktadır. Özellikle hamileler ve bu vitaminin eksikliğini çeken kişiler tarafından kullanılmaktadır. Folbiol Folik Asit Kullananlar:

“Folik asit yani B vitamini oldukça önemliymiş. Baya bir problemim vardı. İlacı aldıktan sonra etkisi hemen fark etti. Şuan çok daha iyiyim.”

Kullanıcı Yorumu

Folbiol 5 mg Kullananlar

Öncelikle Folbiol 5 mg, folik asit (B9 vitamini) içeren bir ilaçtır. Genellikle hamilelik sürecinde ve folik asit eksikliği olan kişilerde kullanılır. Folik asit, vücutta hücrelerin büyümesi ve bölünmesi için önemli bir rol oynar. Bu nedenle, gebelikteki annelerin bebeklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesini desteklemek amacıyla folik asit takviyesi önerilir. Folbiol 5 mg Kullananlar da bunu desteklemektedir.

Folbiol 5 mg, beyin ve sinir sistemi gelişimi için de önemlidir. Folik asit eksikliği, nöral tüp defektleri gibi ciddi doğum kusurlarına yol açabilir. Bu nedenle, gebelik planlayan kadınların, gebelikten önce ve gebelik sırasında folik asit takviyesi almaları önerilir.

Folbiol Yan Etkileri

Hemen hemen ger ilaçta olduğu gibi Folbiol’da da çeşitli yan etkiler bulunmaktadır. Bu rahatsızlıklar kişiden kişiye göre ve alınan doza göre farklılık göstermektedir.

 • Kalp çarpıntısı
 • Nefes darlığı
 • Saç renginin değişmesi
 • Nefes darlığı
 • İştah kaybı
 • Mide bulantısı
 • Uykusuzluk

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Folbiol Kullananların Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

5/5 - (4 Oy)
“Folbiol Kullananların Yorumları – (5 Mg, 50 Tablet)” üzerine 4 yorum
 1. 5 haftalik Hamile olduğumu öğrendim sağlık ocağından folbiol yazdılar ama nefret geldi bana butun gün mide bulantısı iştahsızlık gaz la uğraşıyorum hicbisey yiyesim yok ağzımda sürekli acı bir tat ilacı bırakmayı sunuyorum

  Cevapla
 2. 5 haftalik Hamile olduğumu öğrendim sağlık ocağından folbiol yazdılar ama nefret geldi bana butun gün mide bulantısı iştahsızlık gaz la uğraşıyorum hicbisey yiyesim yok ağzımda sürekli acı bir tat ilacı bırakmayı dusunuyorum

  Cevapla
Yorum yapın