Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Desal Kullanıcı Yorumları – Desal Nedir? – Desal Yan Etkileri

Desal Kullanıcı Yorumları – Desal Nedir? – Desal Yan Etkileri

Desal Kullanıcı Yorumları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. İnsan vücudu çok karmaşık ve aynı zamanda çok sistematik işleyen bir yapıya sahiptir. Vücudumuzda herhangi bir rahatsızlık meydana geldiğinde bu bazen diğer organlara da etki etmektedir. Aynı durum ilaçlar için de geçerli olmaktadır. Aynı zamanda diğer sağlık konuları hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Desal Nedir?

Desal Nedir?
Desal Nedir?

Birçok kişi hangi ilacın ne işe yaradığına dair bilgiye sahip değildir. Bilmediğimiz bir ilaçla karşılaştığımızda internet üzerinden kolaylıkla ne işe yaradığını öğrenebilmekteyiz. İnternet üzerinde aratılanlardan birisi de Desal nedir olmaktadır.

Desal diüretik adı verilen idrar söktürücü ilaçlar grubunda yer almaktadır. Aşağıda Desal 40 mg nedir listeli olarak belirtilmektedir.

 • Desal, furosemid etkin maddesini içeren,ağızdan alınacak tablet formunda olan ve bir kutu içerisinde 50 tablet olan bir ilaçtır.
 • 1 tablet içerisinde toplam 40 mg furosemid bulunmaktadır.
 • Desal, idrar söktürücü ilaç grubunda yer almaktadır.
 • Böbreklerden idrarın atılım hızını arttırmakta ve aynı zamanda su ve tuz kaybı yaratan bir ilaçtır.
 • Vücutta bulunan aşırı suyun atılmasına yardımcı olmak için kullanılır.
 • Yüksek tansiyon tedavilerinde kullanılır.

Desal Yan Etkileri

Piyasada olan ve aktif olarak kullanılan hemen hemen her ilacın yan etkisi olmaktadır. Çünkü insan vücudu karmaşıktır ve tıp gelişmeleri, evrimleşmeleri bir yere kadar ilerlemektedir. Bu yüzden ilaçlar, her bireyde muhteşem iyileştirici etkiler göstermemektedir.

Aşağıda listeyecek olduğumuz Desal yan etkileri içerisinden birisi başınıza gelirse ilacı almayı durdurmanız ve doktorunuza danışmanız tavsiye edilmektedir. İşte yan etkiler şunlardır:

 1. Kaşıntı, kurdeşen ve diğer döküntüler
 2. İçi su dolu kabarcıklar ve kendiliğinden geçen kızarıklıklar
 3. Pul pul dökülemeler
 4. Minik kırmızı morarmalar
 5. Ani ve aşırı olan duyarlılıklar
 6. Ciltte ve göz çevresinde kan oturmaları, şişlikler ve iltihaplar
 7. Bacaklarda ağrı ve şişkinlik (kan pıhtısı)

Ayrıca bir diğer yazımız olan Saxenda Reçetesiz Alınır Mı? adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Desal Ne İşe Yarar? 

Doktorun reçete ile vermiş olduğu Desal ilacın ne işe yaradığını öğrenmek için internet üzerinde Desal ne işe yarar şeklinde aramalar yapılmaktadır. Desal bir idrar söktürücü ilaçtır. Birçok hastalığın tedavisinde reçeteli bir şekilde uzman doktor tarafından yazılmaktadır.

Desal ne için kullanılır sorusunun temel cevabı idrarı söktürmektir. Ancak bazı temel hastalıkların tedavisinde de oldukça etkili bir ilaçtır. Örneğin yüksek tansiyon hastalarının tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Desal, genel olarak vücudun aşırı su tutmasına sebep olan hastalıkların tedavisinde (kalp yetmezliği, solunum yetmezliği, ödem, karaciğerde büyüme, böbrek yetmezliği, hamilelik, karaciğer hastalığı, yüksek tansiyon hastalığı tedavileri gibi) kullanılmaktadır.

Desal 40 mg Fiyat

Sigorta kapsamında yer alsa bile bazı ek ödeneklerin oluşması ile eczaneden ilaç alımlarında ücret ödenmektedir. Reçeteli olarak satılan Desal 40 mg fiyat olarak uygun bir ilaçtır. Uygun olmasına rağmen oldukça etkili bir ilaçtır.

 • Güncel bir şekilde eczanelerde Desal tablet fiyat satışları 55,52 TL’den yapılmaktadır.

Desal Muadili 

Aynı etkilere sahip birçok ilaç mevcuttur. Aynı etkiler ve farklı üretici firmalar olarak nitelendirilebilir. Diğer ilaçlarda olduğu gibi Desal muadili de bulunmaktadır. Her birini eczanelerden rahatlıkla satın alabilirsiniz.

İlaç muadilleri genellikle gitmiş olduğunuz eczanede ilaç kalmadığı zamanlar eczacılar tarafından sizlere tavsiye edilmektedir. İşte Desal muadili olan bazı ilaçlar şunlardır:

 1. Lasix
 2. Medisal
 3. Uradex
 4. Avisemid
 5. Furoson

Desal Nasıl Kullanılır?

Genellikle doktorunuza muayene olduğunuz zaman size yazdığı ilaçları nasıl kullanmanız gerektiğini söylemektedir. Doktorunuz söylemediği taktirde de eczacınız sizlere kullanma talimatlarını vermektedir.

İlaçların kullanım şekilleri genelde birbirine benzemektedir. Ancak bazılarında farklılıklar olabilir. İşte Desal nasıl kullanılır aşağıda yer almaktadır.

 • Doktorun tavsiye etmiş olduğu miktarda aç karnına bir bardak su ile çiğnenmeden yutulmalıdır.

Desal Kullanıcı Yorumları

Bir ilacı kullanmadan önce araştırması yapılıp o ilacı kullanan kişilerin yorumları merak edilmektedir. Bu nedenle alt kısımda önceki zamanda bu ilacı kullanan kişiler tarafından yapılan yorumlar yer almaktadır.

İdrar söktürücü özelliği var, ödemli yerlerdeki fazla sıvıya etki eder.

kullanma derim çok fazla idrar olur ve vucüdündaki tüm protoinleri söker atar

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Desal Kullanıcı Yorumları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

4/5 - (6 Oy)
Yorum yapın