Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Parol Kulak Ağrısına İyi Gelir Mi – Evde Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

Parol Kulak Ağrısına İyi Gelir Mi – Evde Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

Parol kulak ağrısına iyi gelir mi sorusunun cevabı pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Çünkü kulak ağrısı, sıklıkla insanların yaşadığı rahatsız edici bir durumdur. Dolayısıyla bir ağrı kesici olarak Parol, bu konuda merak edilen bir çözüm olarak dikkat çekmektedir.

Parol Kulak Ağrısına İyi Gelir Mi

Kulak Ağrısına İyi Gelen Ağrı Kesiciler

Kulak ağrıları, genellikle hızlı tıbbi müdahale gerektiren ve evde uygulanan doğal yöntemlerle hafifletilebilen bir sorundur. Fakat kulak ağrılarına karşı başvurulabilecek medikal ağrı kesiciler de mevcuttur. Bu ağrı kesiciler özellikle şiddetli kulak ağrıları için tercih edilir. Reçete gerektirmeyen ağrı kesiciler arasında bulunanlar şunlardır:

 • İbuprofen (advil, motrin)
 • Naproksen (aleve)
 • Asetaminofen (tylenol)

Kulak ağrısını hafifletmek için özellikle de reçetesiz olmasından dolayı bu ilaçlar tercih edilebilir. Ayrıca Bu ilaçlar, kulak ağrısının yoğunluğuna göre kullanılarak geçici bir rahatlama sağlayabilirler. Ancak kulak ağrısının sürekli veya şiddetli olduğu durumlarda mutlaka bir uzman ile iletişime geçmek gerekir. Özellikle Tüm bunlar dışında Parol kulak ağrısına iyi gelir mi diye merak ederseniz onun da hafifletici bir etki yarattığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Kulak Ağrısı İçin İlaç İsimleri

Özellikle Kulak ağrısı, genellikle farklı ilaçlarla tedavi edilebilen bir sorundur. Ayrıca Kulak ağrısı için ilaçlar her zaman uzman doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Kulak ağrısı için hangi ilaçların kullanılacağı, hastalığın doğru şekilde teşhis edilmesine bağlıdır. Kulak ağrısının tedavisi için kullanılan bazı ilaç isimleri şunlardır:

 • SiproGut Kulak Damlası
 • Onadron Simple Kulak Damlası
 • Dekort Kulak Damlası
 • Cebedex Kulak Damlası

SiproGut kulak damlası sıkça tercih edilen ağrı önleyiciler arasındadır. Özellikle dış kulak iltihabı durumunda kulaktaki iltihaplanmalar için Onadron Simple önerilir. İçeriğinde deksametazon sodyum fosfat bulunmaktadır. Bir diğer damla ilacı ise Dekort’tur ve Onadron Simple ile aynı etken maddeleri içerir. Son olarak, Cebedex damlası da benzer etken maddeye sahiptir ve hem göz hem de kulak için kullanılabilir.

Parol Kulak Ağrısına İyi Gelir Mi

Kulak ağrısı için ilaç kullanırken dozaj ve etkililik konularına özen göstermek önemlidir. Her bireyin vücudu farklı tepkiler verebilir ve bu nedenle doğru dozaj seçimi gereklidir. Peki parol kulak ağrısına iyi gelir mi?

Parol, bazen ağrıları kesmede başarılı olabilirken bazen istenilen etkiyi göstermeyebilmektedir. Fakat hafif kulak ağrısı durumunda Parol’ün etkili bir seçenek olduğunu belirtmek mümkündür. Kulak ağrısının şiddetine bağlı olarak Parol’ün hafif sızlamaları rahatlatması için önerildiği bilinmektedir.

Evde Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

Kulak ağrısıyla başa çıkmak için evde uygulanabilir doğal yöntemler bulunur. Acil durumlarda veya doktora gidemediğiniz anlarda aniden gelişen, hareket etmekte güçlük çektiğiniz veya gece uykunuzun ani bir ağrıyla bölündüğü durumlarda, bitkisel çözümler kullanılmaktadır. Özellikle Evde bulunan malzemelerle, ağrıyı hafifletmeye yönelik şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

 • Sarımsak ve susam yağı karışımı
 • Soğan suyu
 • Zencefil tozu
 • Meyan kökü çayı
 • Nane yağı

Sık Sorulan Sorular

Keşfetmeye Hazır Mısınız? BizeKalmasın.com‘dan Ana Sayfamıza Göz Atın!

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın