Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Duspatalin Kullananlar Yorumları – Gerçek Kullanıcı Yorumları!

Duspatalin Kullananlar Yorumları – Gerçek Kullanıcı Yorumları!

Duspatalin kullananlar yorumları ilaç bir hayli merak ediliyor. Bu ilacı kullanan bireyler, ilaç hakkında olumlu yorumlarını diğer kullanıcılardan esirgemiyor.

Mebeverinin etken maddesiyle etki etmektedir. Sindirim sistemindeki düz kaslara etki ederek, spazm giderici bir ilaç olma özelliği taşır. Safra kesesi hastalıklarından, mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri gibi hastalıklara karşı etkilidir. Hızlı çözüm üreten bu ilaçtan herkes memnun kalıyor. Birçok sindirim problemini ortadan kaldıran Duspatalin ne ilacı gelin daha yakından tanıyalım. Yazımızın içerisinde Duspatalin nedir, Duspatalin ne işe yarar, Duspatalin ne için kullanılır, Duspatalin kullananların yorumları ve yan etkileri nelerdir bu konulardan bahsedeceğiz.

Duspatalin Nedir, Ne İşe Yarar?

Duspatalin nedir, ne işe yarar gelin hep beraber inceleyelim. Safra kesesi hastalıkları, mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri, spesifik ya da spesifik olmayan sindirim yolu iltihapları gibi hastalıkları iyileştirmektedir. Ek olarak eczanelerin en çok satılan ilaçlarından biri olma özelliği taşır. Genel anlamda sindirim hastalıklarına iyi gelen bu ilaç büyük oranda bir etki sağlıyor. Bu ilaç hakkında bilinmesi gereken birçok şey vardır. Ayrıca Duspatalin ilacını doktor tavsiyesi olmadan kullanmak sakıncalıdır.

Duspatalin Ne İşe Yarar?
Duspatalin Ne İşe Yarar?

Buna benzer olarak funit kullananlar yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Duspatalin İlacı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlacın etken maddesi olan Mebeverine karşı bir alerjiniz varsa, ilacı kesinlikle kullanmamanız gerekir, aksi halde beklenmedik birçok durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Safra hastalıkları, oniki parmak bağırsağı üleşi, mide ülseri, sindirim yolu iltihapları gibi hastalıklar için bu ilaç kullanılır. 10 yaşından küçük çocukların bu ilacı kullanması kesinlikle sakıncalıdır. Bu yüzden 10 yaşından küçük çocuğunuza kesinlikle bu ilacı kullanmayınız.

Duspatalin ilacı diyet ve egzersiz artışı içeren tüm tedavi biçiminin sadece bir parçası olarak ön plana çıkar. Hekiminiz tarafından sizin için oluşturulan egzersiz ve diyet programına sık bir biçimde uymanız önem taşır. Mide ve bağırsaklarınızla alakalı ciddi bir sorununuz var ise bu ilacı kullanmadan evvel, hekiminiz ile görüşmeniz büyük bir önem taşır.

Ek olarak durumunuzun ciddiyetine göre hekiminiz ilacın kullanım dozunu ayarlayacaktır. Hamilelik ve emzirme sürecinde hekiminize danışmadan kesinlikle bu ilacı kullanmamanız gerekir. Duspatalin zayıflatır mı konusu da bir hayli merak ediliyor. Fakat bu konu ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Buna benzer olarak Colidur kullananlar yorumlar yazımıza da göz atabilirsiniz.

Duspatalin İlacının Kullanımı

Duspatalin günde kaç kez kullanılır, bu ilacın kullanım şekli nasıl gibi konular bir hayli merak ediliyor. Kullanıcıları tarafından inanılmaz memnun kalınan bu ilaç, kısa sürede büyük etkiler yaratıyor. İlacın kullanıcı yorumlar kısmından ya da prospektüsten hakkında birçok bilgi edinebilirsiniz. Her ilaç gibi bu ilacın da yan etkileri bulunabilir. İlacı kullanmadan evvel kullanım şeklini biliyor olmanız büyük bir önem taşır. İşte ilacın kullanım şekli:

 • Hekiminizin Duspetalin ilacını size hazırlamış olduğu reçete dahilinde kullanmanız gerekiyor. Size reçete edilen şekilde kullanmaya özen gösterin. Aynı zamanda tedavi boyunca lütfen hekiminiz ile iletişimde kalın.
 • Duspatalin ilacın her dozu bir bardak dolusu su ile alınmalıdır. Yemek yemeden 20 dakika evvel ilacınızı almaya özen gösteriniz.

Duspatalin İlacının Yan Etkileri

Duspatalin yan etkileri bir hayli merak edilen diğer konulardan birisidir. Her ilaç gibi bu ilacın da yan etkileri bulunur.

Aşağıdakilerden biri olursa Duspatalin’i kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz ya da size en yakın hastaneye gitmeyi unutmayınız.

Çok Ciddi Yan Etkiler

Alerjik reaksiyonlar:

 • Anafilaktik reaksiyonlar (çok ciddi ve hızlı gelişen reaksiyonlar)
 • Ürtiker (kurdeşen)
 • Anjioödem (alerji sonucu yüz ve boğazda şişme)
 • Yüz ödemi
 • Ekzantem (döküntü/kızarıklık)

Yukarıda görülen çok ciddi yan etkiler seyrek olarak görülmektedir.

Duspatalin Kullananların Yorumları

Özellikle Duspatalin, kolon spazmı tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilacın etken maddesi mebeverin hidroklorür’dür ve bağırsak kaslarının gevşemesine yardımcı olur. Bunun dışında Duspatalin, aynı zamanda irritabl bağırsak sendromu (IBS) gibi çeşitli sindirim sistemi rahatsızlıklarının semptomlarını da hafifletmek için kullanılır.

Duspatalin Kullananların Yorumları:

 1. “Duspatalin sayesinde hayatım değişti! Kolon spazmlarından kurtuldum ve artık normal bir yaşam sürdürebiliyorum.”
 2. “İlk başta Duspatalin’in bana yardım edeceğinden şüpheliydim ama düzenli olarak aldığımda gerçekten işe yaradığını gördüm.”
 3. “Benim IBS semptomlarım oldukça ciddiydi ancak Duspatalin ile bu semptomların büyük ölçüde azaldığını fark ettim.”
 4. “Bu ilaç bazen yan etkileri nedeniyle rahatsızlık verebiliyor ama benim için sonuçları kesinlikle değerdi.”
 5. “Bağırsak sorunlarımdan dolayı sürekli acil tuvalet ihtiyacım vardı ancak Duspatalinin yardımıyla bu durumda da önemli bir iyileşme oldu.”

Duspatalin Kullananlar Yorumları

Özellikle Duspatalin Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Ancak ilacın uyguladığı etki herkese göre değişebilir. İşte sizlere Duspatalin Kullananların Yorumları:

Bu ilacı bana irritabl bagirsak sendromu durumlarında doktorum tarafında yazıldı. Kullanmaya başladım şu an bir sıkıntım yok.

Kullanıcı yorumları

Bazı doktorlarsa plasebo etkisinden başka bir şey yaratmadığından bahsediyorlar. Ayrıca, tenesmus hadisesini şak diye kestiğini biliyorum.

Kullanıcı yorumları

Ben ilacı kullanmaya başladığından beri bir yan etkiyle karşılaşmadım. Şu anlık memnunum.

Kullanıcı yorumları

Duspatalin Retart 200 Kullanıcı Yorumları

Duspatalin Retard 200, mebeverin hidroklorür etken maddesi içeren bir ilaçtır. Bu ilacın amacı, kolon spazmı ve irritabl bağırsak sendromu gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarının semptomlarını hafifletmektir. “Retard” kelimesi, bu ilacın yavaş salım özelliğine işaret eder. Özellikle Duspatalin Retard 200 mg kapsüller halinde gelir ve günde iki kez alınması tavsiye edilir.

Duspatalin Retart 200 Kullanıcı Yorumları:

 1. “Bazen stres dönemlerimde Duspatalin’i almadan önce semptomlarım daha şiddetli olabiliyor, bu ilaç sayesinde rahatlayabiliyorum.”
 2. “Duspatalin’in etkisi biraz zaman alabilir ama düzenli kullanımda gerçekten faydalı olduğunu gördüm.”
 3. “Diğer ilaçlara tepki verememiştim ancak Duspatalin benim için oldukça işe yaradı ve yan etkileri de minimum seviyede kaldı.”
 4. “Bağırsak sorunları nedeniyle yaşam kalitem oldukça düşmüştü ancak Duspatalin ile tekrar normal hayata dönebildim.”
 5. “Kolon spazmlarıma ek olarak mide bulantısı gibi diğer semptomlarım da vardı ve Duspatalin bu semptomların çoğunu hafifletti.”

Duspatalin Fiyat

Her şey gibi bu ilacın da her geçen gün fiyatı artmaktadır. Mide ve sindirim sisteminde sağlık problemi yaşayan bireylerin mutlaka başvurduğu bu ilaç, ülkemiz genelinde büyük bir ilgi görüyor. Kısa süre içerisinde büyük etkiler doğuran bu ilacı temin etmek için size en yakın eczaneye uğramanız gerekiyor. Duspatalin fiyatı yaklaşık olarak 32 TL’dir.

Duspatalin 200 mg Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Duspatalin ne için kullanılır hakkında bilgileri sizler için derledik. Her ilaçta olduğu gibi Duspatalinde de ilacın belli dozları bulunmaktadır. Sizin rahatsızlığınızın boyutuna göre ve de kilo boy oranınıza göre doktorlar size belirli bir doz verecektir. Bu doğrultuda da ilacı düzenli kullanmanız gerekmektedir. IBS yani huzursuz bağırsak sendromu rahatsızlığı olan kişilerin kullanması gereken bir ilaçtır.

Duspatalin Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Bu ilaç bağırsak rahatsızlıkları yani irritabl bağırsak sendromu olan kişilerde kullanılmaktadır. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında kullanılmaktadır.

Duspatalin Zayıflatır Mı?

Duspatalin’in kilo verme etkisi yoktur. Duspatalin, kolon spazmı ve irritabl bağırsak sendromu gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarının semptomlarını hafifletmek için kullanılan bir ilaçtır

Duspatalin Ne Zaman Etki Eder?

Duspatalin’in ne zaman etki göstermeye başlayacağı, kişinin semptomlarına ve vücudunun tepkisine bağlı olarak değişebilir. Ancak genellikle Duspatalin kullanımının ilk birkaç gününde semptomlarda azalma görülür. İlaç, bağırsak kaslarının gevşemesine yardımcı olur ve bu da karın ağrısı, gaz, şişkinlik ve kabızlık gibi semptomların hafiflemesini sağlayabilmektedir.

Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Duspatalin Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4/5 - (27 Oy)
“Duspatalin Kullananlar Yorumları – Gerçek Kullanıcı Yorumları!” üzerine bir yorum
 1. Ben uzun süredir kullanıyorum mide bagırsak rahatsizlıgı şişkinlik kabızlık icin geceleri yatarken iciyorum bu sıralar kaşınþi olmaya basladi ilacdan olabilirmi bilmiyorum ama uzun süredirde kullanıyorum

  Cevapla
Yorum yapın