Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Funit Kullananlar Yorumları – Funit Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Funit Kullananlar Yorumları – Funit Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Funit kullananlar yorumları ve Funit Ne Kadar Sürede Etki Eder? yazımız ile karşınızdayız. İçeriğimizin sonunda kullanıcı görüşlerini bulabilirsiniz. Funit ne ilacı? Funit ne için kullanılır? Vb. bütün sorularınızın cevabı bu yazıda… Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Funit Nedir?

Funit; mantarlarla mücadele eden bir ilaç olup İtrakonazol etken maddesini içerir. Ayrıca Funit Mikropellet Kapsül diye de bilinir.

Kadın dış üreme organlarında, vajinada meydana gelen mantar enfeksiyonlarına karşı etkilidir. Vajinal Kandidiyazis tedavisi için kullanılır.

Funit Ne İşe Yarar?

Kadınlarda vajinal mantar enfeksiyonunun tedavisinde kullanılmaktadır. Bu rahatsızlık; vulva ile vajinada akıntı, kaşıntı ve tahrişe yol açar. Kandida olarak isimlendirilen mantar hücrelerinin kontrolsüz bir biçimde çoğalmasına bağlı gelişir. Aslında her kadının vajina ortamı çeşitli mantarlar barındırır. Normalde bu mantarların –belli oranda kaldığı sürece- zararı yoktur. Fakat ölçüsüz birşekilde üremeye başlamaları vajinada mantar enfeksiyonu olarak adlandırılır.

Gebelikte östrojen düzeyinin artması buna yol açabilir. Bağışıklık sistemi sorunları, bilinçsiz antibiyotik kullanımı, hormon tedavileri ve kortikosteroid tedavileri de vajinada mantar enfeksiyonunu tetikler. Her 4 kadından 3’ünde görüldüğü belirtilen bu hastalığın tekrarlama riski de yüksektir. Funit Kullananlar Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Vajinal mantar cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon türü değildir. Fakat düzenli bir cinsel hayata sahip olan bireylerde görülme ihtimâli daha fazladır. Funit Kimler İçin Uygun Değildir? aşağıda sizlere bununla alakalı bilgi verdik:

 • Kalp ritim bozukluğu olanlar
 • Karaciğer yetmezliği ya da böbrek yetmezliği bulunanlar
 • Dolaşım problemleri veya kalp ritim bozukluğu yaşayanlar
 • Daha önceden felç geçirmiş kişiler
 • KOAH ya da kistik fibroz hastaları doktoruna danışmadan bu ilacı kullanmamalıdır.

Bu içeriğimize benzer olan Duspatalin Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Funit Kullananlar Yorumları

İlk olarak Funit kullananlar yorumları size bu ilaç hakkında kesin bilgiler sunmaz, unutmayın. Herkesin deneyimi farklı olabilmekte, bu nedenle yorumlardan etkilenerek tedavinizi aksatmayın veya kendi kendinize bu ilacı kullanmaya başlamayın.

Funit kullanıcı yorumları içerisinden birkaç tanesini seçtik ve sizinle paylaşmak istedik:

 •  Vajinal mantar sorunum vardı. Jinekoloğum bu ilacı yazdı. Birkaç haftada etkisini gösterdi, kaşıntım azaldı.
 • Funit kullandım fakat bana etki etmediği için doktorum bıraktırdı, farklı bir ilaca geçtik.
 • Uzun süre Funit kullanmıştım. Düzenli kullandığınız takdirde işe yarıyor.
 • Vajinada mantar enfeksiyonundan muzdariptim. Funit sayesinde bu dertten kurtuldum.
 • Funit içtim, ertesi sabah ishal oldum. Ne biçim ilaç bu, anlamadım.
 • Funit kullandıktan sonra adet dönemim daha uzun sürmeye başladı. Neden acaba?
 • Diyabetim var, son 3 gündür Funit kullanıyorum, insülinim yükseldi. Muhtemelen bu da ilacın yan etkilerinden biri.
 • Funit kullanmak bana iyi gelmedi. Bünyeme dokundu, nefes alma güçlüğü yaşadım. Titreme falan da oldu. Bırakmayı düşünüyorum ama kararsızım.
 • Kadın doğum uzmanının önerisiyle Funit kullanmaya başladım. Yoğun akıntım oluyordu, bu ilaç 2-3 günde akıntıyı neredeyse tamamen kesti diyebilirim.
 • Yıllardır tam olarak geçmek bilmeyen, özellikle ara sıra tekrar edip duran vajinal mantar sorunuma bu ilaç çözüm oldu.

Funit Nasıl Kullanılır?

Talimat dışı uygulamalar hastalığınızın seyrini kötüleştirebilmektedir. Doktorunuz bu ilacı size nasıl reçete ettiyse öyle kullanmaya özen gösteriniz. İlacın bir bardak suyla, yemekten sonra alınması önerilir.

Funit Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Doğurganlık potansiyeli olan kadınlar, bu ilacı kullanırken hamile kalmamak için uygun korunma yöntemlerinden faydalanmalıdır.
 • Tedaviye başladıktan kısa bir süre sonra iyileşme belirtileriyle karşılaşılabilir. Fakat bu, enfeksiyonun tamamen geçtiği anlamına gelmez. Doktorunuzun bildirdiği tedavi müddetine göre hareket ediniz. Enfeksiyon henüz tam olarak bitmemiş olabileceğinden, tedavinizi hekiminizin onayını almadan sonlandırmayınız.
 • Hamile kalmayı planlıyorsanız, hamileyseniz veya hamilelik şüphesi varsa doktorunuza sormadan bu ilacı kullanmayınız.
 • Funit, 12 yaşın altındaki çocukların kullanımına uygun değildir.
 • Funit ile tedaviniz bittikten sonra, bu ilaç bir süre daha vücudunuzda kalmayı sürdürür. Bu nedenle tedaviniz sonlandırıldığında, tekrar adet olana kadar doğum kontrol yöntemi uygulamayı bırakmamalısınız.

Bu içeriğimize benzer olan Duxet Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Funit Yan Etkileri

Özellikle Funit yan etkileri arasında karın ağrısı ve mide bulantısı yer alır. Bunlar yaygın karşılaşılan şikâyetlerdir. Bunun dışında aşağıdaki durumlar ise çok seyrek görülen semptomlar olarak bildirilmiştir:

 • Kurdeşen
 • Nefes almada zorluk
 • Boğazda, dilde, dudaklarda, yüzde şişlik (Bu tarz durumlarla karşılaşırsanız vakit kaybetmeden doktorunuza başvurun.)

Funit 100 MG 4 Kapsül Kullananlar

Funit 100 MG 4 Kapsul Kullananlar

Özellikle Funit 100 MG 4 Kapsül Kullananlar, genellikle olumlu yönde yorum yapmışlardır. Fakat bazı hastalar işe yaramadığını düşündükleri için olumsuz yorumlar da yapmışlardır. Funit Kullananlar Yorumları arasından birkaç tanesini seçtik ve sizinle paylaştık:

Tırnak mantarı sorunuma çözüm olan ilaç. 1 ay önce doktora gittiğimde bu ilacı verdi. Oldukça işe yarıyor ama aynı zamanda da bünyeyi yoran bir ilaç.

Kullanıcı Yorumu

Güvendiğim etkili bir ilaç. Özellikle vajinal mantara iyi geliyor. Bunun yanında birçok mantar sorununa da iyi geliyor.

Kullanıcı Yorumu

Funit Kaç Günde Etkisini Gösterir?

Vajina enfeksiyonu tedavisi için bu ilacı kullanıyorsanız günde iki defa 2 kullanım etkisini göstermesi için yeterli olacaktır. Bunun yanında böyle alınması durumunda ortalama 1-3 gün arasında sorununuzu çözecektir. 

Bu içeriğimize benzer olan Duspatalin Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Vajinal Mantar Funit Kullanımı

Bu ilacın en fazla kullanılma amacı mantar içindir. Bu sebeple Vajinal Mantar Funit Kullanımı oldukça önemlidir. Dikkatli ve iyi bir şekilde kullanılması etkisini artıracaktır. İşlem sırası:

 1. Bu tedavi süresinde genital bölgeye sabun veya duş jeli sürmeyiniz.
 2. Özel bölge kuru kalmalıdır.
 3. Pamuklu iç çamaşırı tercih edilmelidir.
 4. Cinsel ilişkiye girilmesi de tahriş ve bulaşma riski sebebiyle önerilmemektedir.

Funit 100 Mg Kullananlar

Funit 100 mg, nonsteroidal antiinflamatuar ilaç (NSAID) sınıfına ait bir ilaçtır. Ağrı, iltihap ve ateşin tedavisinde kullanılır. Funit 100 mg, özellikle eklem ağrıları, kas ağrıları, adet sancısı, diş ağrısı, baş ağrısı ve migren gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir. Ancak, Funit 100 Mg Kullananlar gibi NSAID ilaçların bazı yan etkileri vardır. Bu yan etkiler arasında mide rahatsızlıkları, kanama, böbrek fonksiyonlarında bozukluk ve kalp rahatsızlıkları sayılabilir. Bu nedenle, Funit 100 mg veya herhangi bir ilaç hakkında endişeleriniz varsa, bir sağlık uzmanı ile görüşmeniz önemlidir. Ayrıca, ilacı reçete edildiği şekilde kullanmanız ve doz aşımından kaçınmanız önemlidir.

Funit Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Mantar sorunu için düzenli bir şekilde kullanırsanız çok kısa sürede etkisini göreceksinizdir. Ayrıca doktorunuz size bırakmanız gereken zamanı söyleyecektir. Lütfen kendi başınıza bırakmayınız. Ortalama 2-3 gün içerisinde probleminizi giderecektir.

Funit Günde Kaç Tane İçilir?

Funit enfeksiyonun tipine göre kullanılır. Örneğin vajina enfeksiyonu için günde 2 defa 2 kapsül veya günde bir defada 2 kapsül 3 gün boyunca kullanılmaktadır. Cilt enfeksiyonu için ise 7 gün boyunca günde bir defada 2 kapsül kullanılır.

Funit Erkekler Kullanabilir Mi?

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde birçok erkek hastamıza doktorlar bu ilacı reçete etmiştir. Birçok çeşitli mantarın tedavisi için erkekler de kullanabilir. Bu yüzden sadece kadınlara özel bir ilaç değildir.

Funit 100 mg Erkeklerde Kullanılır mı?

Funit, etken maddesi olarak flukonazol içeren bir ilaçtır. Flukonazol, mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir antifungal ilaçtır. Ayrıca Funit, mantar enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılır.

Funit 100 mg erkeklerde de kullanılmaktadır. Ancak kullanım amaçlarına göre doz ve süre farklılık gösterebilir. Mantar enfeksiyonları genellikle cilt, tırnak, ayak mantarı, cinsel organlar ve ağızda görülür ve ilacın kullanım şekli ve dozu bu enfeksiyonların yerine göre değişebilir.

Bunun yanında Funit veya herhangi bir ilacın kullanımı öncesinde, kullanımı uygunluğunu belirlemek için bir doktora danışmak önemlidir. Doktor, hastanın durumuna göre ilacın dozajını ve kullanım süresini belirleyecektir. Ayrıca, Funit gibi antifungal ilaçlar, bazı ilaçlarla etkileşime girebilir, bu nedenle herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir.

Ayrıca bunun yanında Vajinal Mantar Funit Kullanımı ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Funit Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.6/5 - (26 Oy)
“Funit Kullananlar Yorumları – Funit Ne Kadar Sürede Etki Eder?” üzerine 8 yorum
 1. Bu ilacı kesinlikle kullanmayın kalpte çarpımtı yapıyor terleme sık tuvalete gitme bende görüldü üç günkalp çarpıntısı oldu bu iaç değil adamı öldürür

  Cevapla
 2. Merhabalar. Ben 10 yıl arayla Liken Planus cilt rahatsızlığı geçirdim. Ve her iki rahatsızlığımda kullandığım tek ilaç. Anında geçirdi. Liken Planus gibi bir cilt rahatsızlığı yaşarsanız emin olun bundan iyi bir ilaç bulamazsınız.

  Cevapla
 3. Ben kullandım yerimden kalkamiyorum koşamiyorum ziplayamiyirum ayağimi dizden kirip yukari kaldiramiyorum.
  Bir tane bile şinav çekemiyorum
  Daha birçok şeyler…

  Cevapla
 4. İlginç bir ilaç….çok etkili ama insanında çaptan düşürüyor kısa süreli ve günde bir tablet alındığında ayak mantarların bitiriyor…

  Cevapla
Yorum yapın