Erdostin Kullananlar Yorumları

Erdostin Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları genelde olumlu olup, bu ilaç etken maddesi “Erdostein” olan oldukça etkili bir balgam söktürücü bir ilaçtır. Bu tarz ilaçların balgam oluşumunu engellemeye yararlı olduğunu biliyoruz. Durum böyle olunca son derece merak edilen ilaçlar arasında yer alan Erdostin ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı ve nasıl kullanılır sorularına yönelik tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Genellikle piyasada Erdostin 300 mg veya şurup gibi çeşitleri bulunan ilaç, sizin veya çocuğunuzun balgam sorunlarına deva olabilir. Diğer merak ettiğiniz önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğuna ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Erdostin 300 MG Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Erdostin, özellikle solunum rahatsızlığı çeken hastalar için reçete edilen bir ilaçtır. Bu ilaç solunum yollarında sıkıntı çıkaran mukusun öksürük yoluyla atılmasını kolaylaştırır. Etkin maddesi ise “Erdostein” maddesidir.

Bu ilaç halk arasında balgam sorunu diye geçen hastalığın tedavisi için kullanılır. KOAH hastaları gibi hastalıkların tedavisi için oldukça sık tercih edilir. Fakat çok etkili bir ilaç olduğu için muhakkak doktor kontrolünde kullanılması gerektiğini hatırlatalım.

Erdostin Ne İşe Yarar?

Birçok rahatsızlığa çözüm olan Erdostin şurup, çeşitli akciğer rahatsızlıkları için kullanılmaktadır. Bu ilaç mukolitik türünde bir ilaçtır. Bu ilaç türleri ise belirttiğimiz rahatsızlıklarda bolca reçete ediliyor.

Erdostin Ne İçin Kullanılır:

 • Bronşit
 • KOAH
 • Faranjit
 • Bronjit
 • Akciğer Enfeksiyonu

Buna benzer olarak Trio Tedavi Paketi Kullananların Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz. 

Erdostin Yan Etkileri Nelerdir?

Yararlı etkilerinin yanı sıra çoğu ilaç, herkeste görülmese de istenmeyen yan etkilere de neden olabilir. Aşağıdaki tablo, Erdostin yan etkileri konusuna ilişkin bilgiler içeriyor. Daha fazlasını görmek isterseniz ilacınız ile birlikte verilen bilgi broşüründe tam bir liste bulabilirsiniz. 

Erdostin yan etkileriBunu yaşarsam ne yapabilirim?
Hasta hissetmek, ishal, karın ağrısı, mide ekşimesi, hazımsızlıkBasit öğünlere sadık kalın. Bol baharatlı yiyeceklerden kaçının
Baş ağrısı, soğuk algınlığı belirtileriBol su içiniz ve eczacınızdan uygun bir ağrı kesici önermesini isteyiniz. Belirtiler devam ederse, doktorunuza başvurunuz.
Olağandışı tat, kaşıntılı deri döküntüsüEğer çok şiddetliyse bu durum, doktorunuzla konuşun.
Erdostin Yan Etkileri

Yan etkiler, vücudunuz ilaca uyum sağladıkça genellikle düzelir, ancak yukarıdakilerden herhangi biri devam ederse doktorunuzla veya eczacınıza danışmaktan çekinmeyin.

Erdostin Kullanıcı Yorumları

Erdostin Kullanıcı YorumlarıPin
Erdostin Kullanıcı Yorumları

Erdostin Kullanıcı Yorumları ile alakalı tüm olumlu ve olumsuz yorumları listeleyeceğiz. Bunların yanında bir doktor veya uzman görüşü olmadan ilacı kullanmayınız.

“Soğuk algınlığı için kullanılan öksürük ilacıdır. Özellikle balgam oluşumunu engelliyor”

Kullanıcı Yorumu

“Oldukça etkili öksürük şurubudur. Antibiyotik değildir”

Kullanıcı Yorumu

“Çok etkili önce öksürük yapıyor daha sonra bir bakmışsınız iyileşme aşamasına girmişsiniz.”

Kullanıcı Yorumu

Erdostin Nasıl Kullanılır?

Piyasada Erdostin 300 MG veya şurup halinde bulunabilir. Şurup için gerekli doz detaylarını doktorunuz sizinle paylaşacaktır. Biz hap üzerinden Erdostin kullanımı hakkında bilgiler vereceğiz. Belirttiğimiz yollara bu ilacı kullanabilirsiniz.

 • Erdostin kapsüllerini aynen doktorunuzun söylediği şekilde alınız. Normal doz, 10 güne kadar günde iki kez bir kapsüldür.
 • Hapı bir bardak su ile bütün olarak yutunuz. Dozunuzu yemekten önce veya sonra almanız önemli değildir.
 • Bir doz almayı unutursanız, bir sonraki dozunuzun zamanı gelmemişse, hatırladığınız anda onu alınız, bu durumda unuttuğunuz dozu atlayınız. Kaçırılan bir dozu telafi etmek için iki dozu birlikte kesinlikle almayın.

Erdostin Kullananlar Yorumları

Doz miktarı sizin rahatsızlık seviyenize bağlı olarak verilmektedir. Bunun yanında tabi ki doktorunuzun önerdiği biçimde kullanmanız en doğrusu olacaktır. Oldukça merak edilen Erdostin Kullananlar Yorumları ise şu şekildedir: 

“Balgam söktürücü canım. Oldukça etkili ve mükemmel bir ilaç”

Kullananlar Yorumu

“Benim bebeğime de doktor verdi iyi bari. Ancak çok öksürüyor.”

Kullananlar Yorumu

“Evet ben kullandım çok iyi bir balgam sökücüdür. Bilinenin aksine antibiyotik değil”

Kullananlar Yorumu

Erdostin Öksürtür Mü?

Erdostin yukarda da bahsettiğimiz gibi etken maddesi Erdostein’dir. Bu madde akciğerler ve bronşlarda biriken mukusu sıvılaştırarak, öksürük yardımı ile vücuttan atmayı sağlar. Yani cevap evet, Erdostin tedavi süreci dahilinde öksürtür.

Erdostin Antibiyotik Mi?

Erdostin antibiyotik sınıfındaki ilaçlar arasında değildir. Yani içeriğinde antibiyotik türevleri yoktur. Antibiyotik sınıfında değil “Mukolitik” sınıfında bulunan bir ilaçtır. Özellikle solunum yollarının tedavisinde kullanılan balgam sökücü bir ilaçtır.

Erdostin Kimler Kullanamaz?

Bazı ilaçlar belirli koşullara sahip kişiler için uygun değildir. Bu durum bazen bir ilaç daha dikkatli olunması durumunda kullanılabilir. Bu nedenlerle, Erdostin almaya başlamadan önce doktorunuzun şunları bilmesi oldukça önemlidir. Belirttiğimiz durumlarda kişilerin Erdostin kullanması sakıncalı olabilir.

 • Daha önce mide ülseri olduysanız.
 • Böbreklerinizin çalışma şekliyle veya karaciğerinizin çalışma şekliyle ilgili sorunlarınız varsa.
 • Hamileyseniz veya emziriyorsanız.
 • Başka ilaçlar alıyorsanız. Bu, reçetesiz satın alabileceğiniz, aldığınız tüm ilaçları ve ayrıca bitkisel ve tamamlayıcı ilaçları içerir.
 • Daha önce bu ilaca alerjik reaksiyon gösterdiyseniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Erdostin Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
“Erdostin Kullananlar Yorumları” üzerine 2 yorum
Yorum yapın