Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Neruda 600 Mg Kullananlar Yorumları – 300 Mg Kullanıcı Yorumları

Neruda 600 Mg Kullananlar Yorumları – 300 Mg Kullanıcı Yorumları

Neruda 600 Mg Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Neruda 300 mg kullananların yorumları nelerdir? Son zamanlarda son derece merak edilen ilaçlar arasında yer alan Neruda, ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı gibi tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Genellikle piyasada 300 mg ve 600 mg gibi çeşitleri bulunan Neruda, sinir ağrıları ve epilepsi problemlerine iyi gelmektedir. Yazımızda Neruda 300 Mg Kullanıcı Yorumlarına da yer vereceğiz. Ayrıca ilaç Kullananlar ile alakalı merak edilen diğer yazılarımıza da bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Neruda 600 Mg Nedir?

Neruda, epilepsi tedavisinde kısmi nöbetlerin (konvülsiyonlar) kontrolüne yardımcı olmak için kullanılır. Özellikle Neruda epilepsiyi tedavi edemez ve nöbetleri kontrol etmeye devam ettiğiniz sürece çalışır.

Ayrıca yetişkinlerde zona sonrası oluşan ağrı olan postherpetik nevralji adı verilen bir durumu yönetmek için kullanılır. Neruda İlaç Yorumlar ile alakalı, sinir sistemindeki belirli durumlar için nöbetleri önlemek ve ağrıyı hafifletmek için beyinde çalışır. Küçük yaralanmalar veya artritin neden olduğu rutin ağrı için kullanılmaz. Bunun yanında bu ilaç bir antikonvülzandır.

Neruda sadece doktorunuzun reçetesi ile kullanılabilir. Bunun yanında Neruda 600 Mg Kullanıcı Yorumları ile alakalı da bir ilaç belirli bir kullanım için pazarlama için onaylandıktan sonra, deneyimler ilacın diğer tıbbi problemler için de faydalı olduğunu gösterebilir.

Neruda İlaç (300mg, 600mg) Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Neruda’nın da çeşitli yan etkileri bulunmaktadır. Kullanıcılar üzerinden yapılan çeşitli testler veri geri bildirimler sayesinde şu yan etkilere rastlanmıştır:

 • Baş dönmesi
 • İshal
 • Ağız kuruluğu
 • Kabızlık
 • Dispepsi
 • İdrar yolu enfeksiyonu
 • Sırt ağrısı
 • Baş ağrısı

Siz de yukarıdaki belirtileri yaşıyorsanız alt kısımda yorum olarak belirtmeyi unutmayınız. Özellikle Neruda 300 mg kullananların yorumları başlığımıza sizin yorumlarınızı da ekleyeceğiz.

Neruda İlaç Yorumlar

Neruda İlaç Yorumlar
Neruda İlaç Yorumlar

Son derece etkili olan ve epilepsi krizlerinde kullanılan bu ilaç ile alakalı olarak ülkemizde kullanan sayısından ötürü birçok yorum yapılmaktadır. Bunun yanında doktorlarımız da etkisini gördükleri için daha çok reçete etmektedirler. Aşağıda sizler için Neruda İlaç Yorumlar derledik inceleyebilirsiniz.

 • İlaç gerçekten güzel, doktoruma ve ilaca teşekkür ederim. Problemlerimden kurtuldum.
 • Aslında başlarda işe yarıyordu ama sonradan bir şey oldu. Doktora danışacağım, işe yaramıyor.

Buna benzer olarak Diprospan İğne Kullanıcı Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz. 

Neruda 600 Mg Kullananlar Yorumları

Aşağıda ilaç ile alakalı çeşitli olumlu ve olumsuz yorumları listeleyeceğiz. Bunların yanında bir doktor veya uzman görüşü olmadan ilacı kullanmayınız.

 • “İlaç son derece etkili, başımın arkasından boynuma doğru ciddi bir ağrım vardı. Yaklaşık 2 aydır mücadele ediyordum iyi geldi.”
 • “İlacın bir etkisi olduğunu düşünmüyorum, bana fayda sağlamadı. Doktora danışın.”

Neruda 600 Mg Kullanıcı Yorumları

Neruda 600 Mg Kullanıcı Yorumları
Neruda 600 Mg Kullanıcı Yorumları

Sinir rahatsızlıklarını ve ağrıları gideren her ilaçta olduğu gibi bunun da belirli dozajları bulunmaktadır. Bu doz, kullanıcının rahatsızlıklarına, kilosuna veya boyuna göre değişmektedir. İşte Neruda 600 Mg Kullanıcı Yorumları:

 • “İlacın dozu fazla geldi, doktoruma tekrar başvuracağım.”
 • “Gayet memnunum tam 12 gün oldu, bir sorun yok ve iyileşmeye başladım.”

Neruda 300 Mg Kullanıcı Yorumları

Bir diğer doz miktarı olan 300 mg ise yine boy-kilo oranınız ve rahatsızlığınıza bağlı olarak verilmektedir. Bunun yanında doktorunuzun önerdiği biçimde kullanmanız en doğrusu olacaktır. Diğer adıyla Novo-Neruda, nöropatik ağrıyı gidermesiyle bilinmektedir. Ve Neruda 300 Mg Kullanıcı Yorumları ise şu şekildedir:

“600 mg ağır gelmişti, bu baya ideal kullanmaya devam edeceğim.”

Kullanıcı Yorumu

Novo-Neruda’yi doktorum kullan dedi, onun sayesinde ağrılarımdan kurtuldum.”

Kullanıcı Yorumu

Buna benzer olarak Zestat Kullananlarin Yorumlari yazımıza da göz atabilirsiniz. 

Neruda 300 mg Kullananların Yorumları

İnsanlar bir ilacı kullanmadan önce gerçekten işe yarıyor mu diye merak ederek daha önceden kullanmış kişilerin fikirlerini okumak ister. Biz de Neruda 300 mg Kullananların Yorumlarını derledik.

 • Doktorum sayesinde başladım ve ilaca başladıktan sonra sorunlarımdan kurtulmaya başladım. Memnunum.
 • Hafif yan etkileri olsa da etkisinden memnun kaldım.

Neruda 800 mg Kullanıcı Yorumları

İnsanlar ilaç kullanmadan önce daha önce o ilacı kullanan kişilerin yorumlarını oldukça merak etmektedir. İşte Neruda 800 mg Kullanıcı Yorumları şu şekildedir:

 • İlaç etkisini sonradan göstermeye başladı. Biraz da yan etki yaptı dikkat edin.
 • Kesinlikle çok etkili bir ilaç. Herkese tavsiye ederim.

Neruda İlaç Ne İşe Yarar

Vücuttaki sinir dokularındaki ağrı ve zedelenmeleri tedavi etmeye yarayan bu ilaç, yalnızca doktor reçetesi ile alınabilmektedir. Neruda İlaç Yorumlar ile alakalı da ayrıca Neryda, epilepsi tedavisinde de kullanılmaktadır. Fakat epilepsiyi tamamen geçirmez, kontrol altına almaya yarar.

Buna benzer olarak Trio Tedavi Paketi Kullananların Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz. 

Neruda 300 mg Kilo Yapar mı?

Neruda 300 mg kullanımında kilo artışı gözükebilir. Fakat bu durum nadiren gerçekleşmektedir. Bu yüzden ilacı kullanırken kesinlikle kilo alacağınız diye bir şey yoktur. Böylece Neruda 300 mg Kilo Yapar mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Neruda 600 mg Kafa Yapar mı?

Son zamanlarda Neruda 600 mg Kafa Yapar mı? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu ilacın kafa yapmasıyla ilgili bir şey söz konusu değildir. Fakat çok ciddi yan etkileri olabilir. O yüzden fazla doz kullanmayınız.

Neruda 600 MG Cinsellik

Bazı kullanıcılar Neruda kullandıktan sonra cinsel fonksiyon bozukluklarına sebep olduğu belirtilmiştir. Cinsellikle alakalı diğer yan etkiler şu şekildedir:

 • Cinsel istekte değişiklikler yaşanması
 • Boşalma bozuklukları
 • Orgazm yaşayamama

Neruda ilaç yorumlar ile alakalı sıkça sorulan sorulara yanıt verilmiştir. Sizin de soracağınız sorular varsa yorum kısmında sorabilirsiniz.

Neruda 600 mg kullanıcı yorumları ile alakalı bilgilendirici video sizlerle.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Neruda 600 Mg Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.  

4.2/5 - (13 Oy)
“Neruda 600 Mg Kullananlar Yorumları – 300 Mg Kullanıcı Yorumları” üzerine 41 yorum
 1. Oldukça fazla işime yaradı, doktoruma teşekkür ederim. Neruda 600 Mg Kullananlar Yorumları da çok faydalı sağolun.

  Cevapla
   • Bende bel fıtığı ve sinir sıkışması var 3yıldır kullanıyorum hiç bir faydası olmadı bıraktım çok sırt ağrısı baş ağrısı yapıyor

 2. Merhabalar nerudayı endokrin Dr um rapor hazırladı verdi diyabetten dolayı ayaklarda sinir hasarı oluştu…300mg olarak verdi iyileştirici özelliği varmı cesaret edip henüz kullanmaya başlamadım….yorumlarınızı bekliyorum

  Cevapla
   • Aynısı bendede var bakalım ne olacak bende günde iki tane 3oo içiyorum yeni başladım bir hafta oldu

  • Bende şeker hastasiyim ayaklardaki problem için neruda 800 verdi ilk hafta yarim tablet bir hafta sonra 12 saatte bir tablet kullaniyorum ayaklardaki agrilarim azaldi çokta güzel uyuyorum bu ilaci alinca ancak bir seferinde gün boyu ilac icmeyince o gece kesinlikle uyuyamadim ilac almaya basladiginiz ilk hafta biraz sersemlik yapicektir sonra vucut alisiyor kullanin derim faydasi var

   Cevapla
  • Bende de sinir hasarı var yaklaşık 5 6 ay dur kullaniyorum neruda yi ilacı aldıktan 4 saat sonra falan bütün vücudum uyuşuyor adeta farklı bı uyku hali agrilarimi kramplarimi geçirdi

   Cevapla
  • Merhaba Hatice hanım aynı sorunun cevabına muzdaribim ellerimde ayaklarımda yanma vs..var Dr verdi cesaret edemedim kullanıp faydasını gördünüz mü?

   Cevapla
 3. Bir hafta oldu günde , 2 tane neruda 300 kullaniyorum şimdilik bir fayda görmedim iki kutu verdi 100 adet belim ve sağ ayağım ağrıyor uyuşuyor batıyor sıcaklık var umarım faydasını görürüm sökede oturuyorum Murat eczanesinde var

  Cevapla
 4. Omuriligimde kist cikti kuyruk sokumumda oturup kalkmada zorlaniyordum doktorum kisti kucultmek icin bu ilaci verdi yeni basladim ama bakalm ne olacak

  Cevapla
 5. Bende bırakmak istiyorum neyle karşılaşacağımı bilmiyorum günde bir tane alıyordum bir haftadır bir gün alıp birgün almıyorum tamamen bırakınca ne olur bil miyorum korkuyorum Allah herkese banada yardım etsin dua ile

  Cevapla
 6. Bende, nefes darlığı (KOAH) ,idrar yolu problemi, mide problemi, deprasyon anksiyete bozukluğu var. Bunlara karşın bu neruda ilacını kullanabilirmiyim.? Daha önce uzun süre kullandım. poli nöropati hastasıyım. Ayrıca boyun kanal daralması mevcut. Bazen çok ağrı yapıyor ona faydası olur mu?

  Cevapla
 7. Bende sol bacağımda yanma için verdi dr yanma ve uyuşma.hergün yarın içiyorum akşamları neredeyse iki ay oldu.dr bana sabah akşam yarım demişti ama uyutuyor diye gğndüz içmedim.bugünlerde sırtta yanma ve ağrı yaomaya başladı.bacağımda iyileşmedi

  Cevapla
 8. Arkadaşlar hepimize geçmiş olsun. Bana da diyabet kaynaklı polinöropati için doktorum Neruda 300 mg yazdı. 1 haftadır sabah öğle akşam yarım içiyorum. 1 hafta sonra akşamı 1e çıkaracaz dedi ama cesaret edemedim. Bende denge bozukluğu, uyku, güçsüzlük yapıyor. Bazen neredeyse düşecek gibi oluyorum. İlk iki gün ise konuşma ve yutkunmada zorlandım sarhoş gibi. Dozu arttırmadan tekrar doktora gidicem belki ilacı değiştirir ya da yarım devam et der. Sanki ilacı almadan daha iyiydim, alışınca geçer mi yoksa dokunuyor mu anlamadım.

  Cevapla
 9. Bende boyun fıtığı var bugün başladım 600mg kasları iyileşir diye gittik ilk 2 gün günde bir yarım sonraki 2 günde sabah akşam yarım 4. cü günde tüm sabah akşam bir hafta kullanacam bilmiyorum hayırlısı Allah’tan

  Cevapla
 10. İlk yorumum çıkmamış. Bugün tekrar doktora gittim, ilaç yan etki yaptı ne yapacağız dedim, yutkunma güçlüğü, konuşma zorluğu, denge bozukluğu, bulanık görme, grip gibi belirtiler, kırgınlık, kas güçsüzlüğü, çok uyuma vs yapmıştı. Oo bunlar ciddi yan etkiler deyip ilacı hemen kesmemi söyledi. 2 gündür içmiyorum hala sersemlik durumunun etkisi yarıya düşmüş değil. Nöropati için Nerudadan başka alternatif bulan varsa yazın arkadaşlar, bende arayış içindeyim

  Cevapla
 11. Zona tedavisi için 300 neruda a başlattı doktorum ağrılarım geçmedi 600 neruda ile devam ettim ağrım ilacı aldigim sürece geciyor kilo yapar mı her ikisinde ayrıca tiroit hastasıyım hiç çalışmıyor 75 levatron
  iciyorum nerudayi nasıl birakabilirim

  Cevapla
 12. üç aydır kullanıyorum ayak uyuşması kasılma krampbatma yanma var dıye doktor verdi, yan etki olarak çok kilo aldım sürekli uyku hali var enerjim çok düsük sırt agrısı yapıyor yinede kullanmaya devam ediyorym ki belki uyusma yani şikayetlerim gecer diye fakat yavastan bırakacağım en yakın zamanda da doktoruma başvuracağım.

  Cevapla
 13. geçmiş olsun hepinıze bende dün başladım dunden berı ateş baş dönmeesi sersemlik yapıyor ilaci kessemmi napsam bılen
  medim yüzüm ateş gibi yaniyor

  Cevapla
 14. bende ameliyat sonrasi ağrılar için fizik doktoru yazmıştı. devam ediyorum.bakalim ağrılarım kesecekmi

  Cevapla
 15. depremde 40 saat 2 kat ayak bileyimin üstünde bekledim davul gibi şişti cikariliktan sonra dizime kadar ayağımın her yerinde yarim yumurta gibi su toplayip şişti dr yanık yarasi diye düşün dedi 8 aydir hala ağrısını çekiyorum yanma keçelenme donuk hissi hissizlik bicak keser gibi ağrı iğne batıyor veya damarlarim kopuyor gibi ağrılar cekiyorum günde 4 tane 300 yüzlük içiyorum evet uyku veriyor ama biraz olsun dinleniyorum yanetkisi uyku hali gibi baş agrisi oluyor sonra bir yan etki olurmu bilmiyorum 7 aydır kullaniyorum herkese geçmiş olsun yapacak birsey yok agrilar icin mecbur icicez

  Cevapla
 16. Herkese merhaba, bende Neruda 600 mg kulanıyorum panik atak için verdi dr. Sabah yarım akşam yarım içiyorum. Dün yarım almadığım için sıfır uyku ve vücutta karıncalanma ishal mide bulantısı yaşadım. İlaç ağrılara iyi geliyor ama bırakmak çok zor.

  Cevapla
Yorum yapın