Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Spasmomen Kullananların Yorumu – Kabız, Gaz!

Spasmomen Kullananların Yorumu – Kabız, Gaz!

Spasmomen Kullananların Yorumu ve Spasmomen Kabızlığa İyi Gelir Mi? yazımızla beraberiz. İlacın etken maddesi Otilonyum bromür olmaktadır. Spasmomen 40 mg Film Tablet, sindirim sistemindeki düz kasları etkileyerek çalışan, kalın bağırsağın fazla hareketliliğinden kaynaklanan ağrılı spazmları (kasılmaları) azaltan, spazm giderici bir ilaçtır. 

Spasmomen, ağrılı bağırsak spazmlarının özellikle kalın bağırsak spazmlarının azaltılmasında kullanılmaktadır. Aynı zamanda teşhis ve tedaviye yönelik mide ve bağırsak içeriğinin görüntülenmesi (endoskopi) sırasında oluşabilecek bağırsak spazmlarını hafifletmek için kullanılmaktadır. Yazımız içerisinde Spasmomen nedir, Spasmomen ne işe yarar, nasıl kullanılır, yat etkileri nelerdir, ne için kullanılır, fiyat ve bu ilacı kullananlar ile ilgili yorumlardan bahsedeceğiz.

Spasmomen Nedir?

Bu ilaç yani Spasmomen 40 mg film tablet, sindirim sistemindeki düz kasları etkileyerek, kalın bağırsağın aşırı hareketliliğinden kaynaklanan ağrılı kasılmaları (spazmları) azaltarak çalışan antispazmodik bir ilaçtır.

Bu içeriğimize benzer olan Anksiyete İçin Citoles Kullananlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Spasmomen Ne İşe Yarar?

Spasmomen Ne İşe Yarar?
Bu ilaç, ağrılı bağırsak spazmlarının özellikle kalın bağırsak spazmlarının azaltılmasında kullanılmaktadır. Spasmomen Kullananların Yorumu dikkate alındığında bunu net şekilde görebiliyoruz. Ayrıca bu özelliği dışına oldukça etkili olan Spasmomen Ne İşe Yarar?
 • Sindirim sistemindeki düz kaslara etki ederek spazmları (kasılmaları) ortadan kaldırmaktadır.
 • Aşırı gaza bağlı ağrılı bağırsak kasılmalarını tedavi etmektedir.
 • Şişkinlik ve hareket bozukluğu ile kendini gösteren sindirim sistemi şikayetlerini gidermektedir.
 • Sindirim kanalının hareket bozukluğunu düzenlemektedir.
 • Mide-bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtıcı etkisi ile gazın oluşumunu engelleyerek şişkinliği yani gaz durumunu ortadan kaldırmaktadır.
 • Karında karın ağrısı, şişlik, baskı ya da gerginlik hissi, bulantı, kabızlık, ishal, acil tuvalet ihtiyacı gibi durumlarla ortaya çıkan irritabl bağırsak sendromu durumunun iyileştirilmesini sağlar.
 • Sindirim kanalındaki gaz sebebiyle oluşan ağrı durumunu tedavi eder.
 • Ağrılı bağırsak spazmlarının (kasılmalarının) tedavisinde kullanılır.

Spasmomen Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlarda olabileceği gibi Spasmomen’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı kişilerde yan etkiler olabilmektedir.

 • Yüzde, dudaklarda, dilde veya boğazda şişme
 • Nefes almada veya yutkunmada zorluk
 • Ciltte döküntü veya ciltte şişlikler olan şiddetli kaşıntı gibi alerjik reaksiyon belirtileri çok ciddi yan etkiler arasındadır.

Bu etkilerin hepsi çok ciddi yan etkilerdir. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki görülmemiştir. Acil tıbbi müdahaleye ya da hastaneye yatırılmanıza gerek olabilmektedir.

Spasmomen Kullananların Yorumu

İşte sizlere Spasmomen Kullananların Yorumu yazılarını derledik:

İshal veya gaz ağrısı gibi durumlarda gebelerin kullanabileceği çok nadir ilaçlardan biridir. Ama tabi ki de doktor tavsiyesi ile kullanın.

Ayşe Hanım

Hassas bağırsak sendromu için Spasmomen kullanmaktayım. Biraz fayda gördüm fakat yüzüm son zamanlarda kızarmaya başladı. Aynı zamanda ishalim için biraz etkili oldu ama yine de tekrar ediyor.

Necati Bey

Arkadaş 6 aydır bel ve karın bölgemde sızlama şeklinde olan spazmı geçirmesine yardımcı oldu. Yine bu nedenlerden dolayı yemeklere küsen ben yine eskisi gibi iştahlı yiyebiliyorum. Çok ilginç bir ilaç resmen beni bana geri döndürdü.

Elif Hanım

Spasmomen Ne İçin Kullanılır?

Spasmomen Ne İçin Kullanılır konusunda ise ağrılı bağırsak kasılmaları, özellikle kalın bağırsak spazmlarını (kasılmalar) azaltmak için kullanılır. Sindirim kanalındaki kaslar üzerine etki eder, bağırsak spazmlarını hafifletir ve aşırı bağırsak kaslarının aşırı büzülmesini ve hızını kontrol etmek gibi durumları düzenler.
Spasmomen irritabl bağırsak sendromunda ve ağrılı bağırsak spazmları sorunlarında, gerilme ve hareket
problemleri ile karakterize olan diğer farklı sindirim sistemi koşullarında kullanılıyor.

Spasmomen Kabızlığa İyi Gelir Mi?

Bu ilaç içindeki etken maddesi sebebiyle kasları gevşetir. Sinir ve stresten kaynaklı yaşanan bağırsak anormalliklerini düzenler. Ve kasları gevşetir. O yüzden Spasmomen kabızlığa iyi geldiğini söyleyebiliriz.

Spasmomen Mide Ağrısına İyi Gelir Mi?

Spasmomen, gastrointestinal sistemdeki düz kasları gevşeterek mide ağrısı ve spazmlarını gidermeye yardımcı olan bir ilaçtır. Bu nedenle, mide ağrısı ve spazmları için kullanılabilir.

Ancak, Spasmomen Mide Ağrısına İyi Gelir Mi? Sorusunda mide ağrısının nedeni belirlenmeden önce Spasmomen kullanmak uygun değildir. Mide ağrısının birçok farklı nedeni olabilir, örneğin ülser, gastrit, reflü, safra kesesi problemleri veya bağırsak hastalıkları gibi ciddi bir durumun belirtisi olabilir.

Bu nedenle, eğer mide ağrısı şiddetli ve sürekliyse, tekrarlıyorsa veya diğer belirtilerle birlikte görülüyorsa, bir doktora danışmak önemlidir. Doktor, nedeni belirleyerek uygun tedaviyi önerecektir.

Ayrıca, Spasmomen gibi ilaçların yan etkileri olabilir. Bazı kişilerde baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, ishal, kabızlık ve uyku hali gibi yan etkiler görülebilir. Bu nedenle, Spasmomen kullanmadan önce doktorunuza danışmak önemlidir ve kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılmalıdır.

Spasmomen İshale İyi Gelir Mi?

Özellikle Spasmomen, ishal tedavisine iyi gelen ve kullanılabilecek nadir ilaçlardan biridir. Sinir ve stres gibi durumlara bağlı bağırsak ağrılarında da spazm geçirici ilaç olarak biliniyor. Spasmomen Kullananların Yorumu da bu konuyu destekler niteliktedir.

Spasmomen Gaza İyi Gelir Mi?

İlacın etken maddesi Otilonyum bromürdür. Spasmomen, sindirim sistemindeki düz kasları etkileyerek çalışan, kalın bağırsağın fazla hareketliliğinden kaynaklanan ağrılı spazmları ve gazları azaltan, rahatlamayı sağlayan spazm giderici bir ilaçtır. 

Spasmomen Uyku Yapar mı?

Bu ilaç, antispazmodik bir ilaçtır ve genellikle sindirim sistemi spazmlarının tedavisinde kullanılıyor. Bu tür ilaçların uykuya etkisi bireyden bireye değişebilir. Bazı insanlar Spasmomen’in hafif sedatif etkilerinden dolayı uyku hali hissedebilirken, diğerleri bu etkiyi deneyimlemeyebiliyor.

Spasmomen Nasıl Kullanılır?

İşte sizlere Spasmomen Nasıl Kullanılır bunlardan bahsedeceğiz.

 • İlacın her dozunu yemeklerden 20 dakika önce bir bardak su ile kullanılması öneriliyor.
 • Doktorunuz ilacı reçetedeki gibi kullanmalısınız. Tedavi sırasında mutlaka doktorunuzun talimatlarına uymalısınız.
  • Doktorunuzun tavsiyesine göre ağrılı kasılmaları azaltmak için günde 2-3 kez 1 tablet kullanmanız önerilmektedir.
 • Endoskopi sırasında bağırsak kasılmalarını azaltmak için endoskopiden yaklaşık 1 saat önce 1-2 tablet alınması tavsiye edilmektedir.

Çocuklarda ve Bebeklerde Kullanım Durumu:

Bebeklerde ve çocuklarda bu tablet kullanılmamaktadır.

Yaşlılarda Kullanım Durumu:

Yaşlılarda doktor tavsiyesine göre günde 2-3 defa 1 tablet alınır.

Hamile (Gebe) ve Emzirenlerde Kullanım Durumu:

Hamile ve emziren kişilerde bu tablet kullanılmamaktadır. Çok gerekli olması durumunda ise doktor tavsiyesi ile kullanılıyor.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Olanlarda Kullanım Durumu:

Bu hasta grubunda kullanılabilir ve doz ayarlanmasına gerek olmamaktadır.

Diğer İlaçlarla Birlikte Kullanma Durumu:

Başka bir ilaçla etkileşimi veya kullanımı söz konusu değildir.

Araç ve Makine Kullanma Durumu:

Araç ve makine kullanmayı engellemeyen bir ilaçtır.

Kullanım Miktarından Fazla Kullanırsanız Ne Olur?

Fazla kullanımı yan etki olasılığını ortaya çıkarabilir bu yüzden de doktora muayene olmalısınız. Yanlışlıkla çok aşırı içilirse hızlı davranıp mutlaka hastaneye gitmelisiniz.

Kullanım Dozunu Unutursanız Ne Olur?

Unutulan miktarı dengelemeye çalışmadan günlük ilaç kullanımına sadık kalarak kullanılmaya devam edilmelidir.

Yiyecek ve İçecekle Beraber Kullanma Durumu:

Yemeklerden 20 dakika önce ilacın yutulması önerilmektedir.

Bu içeriğimize benzer olan Magnezinc Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

Spasmomen Fiyat

Sıkça sorulan Spasmomen Fiyat sorusunun cevabı ise eczane perakende satış fiyatı KDV dahil 31.78 TL olduğu bilinmektedir.

Ayrıca Spasmomen Kabızlığa İyi Gelir Mi? İle alakalı soru ve cevaplar sizlerle:

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Spasmomen Kullananların Yorumu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.6/5 - (16 Oy)
“Spasmomen Kullananların Yorumu – Kabız, Gaz!” üzerine 3 yorum
 1. Bu ilac yan etkilerinde yazan tüm yan etkileri yapan bir ilaç. Ağzım, dilim, damağım, bademciklerim şişti. Hicbir faydasını görmedim. Ateş, üşüme, bulantı, karın ağrısı eller ve ayaklara karıncalanma gibi bir cok daha yan etkisi var. Piskolojik olarakta cok etkilir sesler duyulanilir halisilasyon gorulebiliyor. Tüm yan etkiler üzerimde görüldü bu ilaci birdaha icmem kimseyedr tavsiye etmem.

  Cevapla
Yorum yapın