Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Beyin Tümörü Ameliyatı Olanların Yorumları – Tehlikeli Mi?

Beyin Tümörü Ameliyatı Olanların Yorumları – Tehlikeli Mi?

Beyin Tümörü Ameliyatı Olanların Yorumları yazımız ile beraberiz. Bir beyin tümörü, beyninizdeki anormal hücrelerin bir kitlesi veya büyümesidir. Birçok farklı beyin tümörü türü mevcuttur. Bazı beyin tümörleri kanserli değildir. Ve bazı beyin tümörleri kanserlidir. Beyin tümörleri beyninizde başlayabilir (birincil beyin tümörleri) veya kanser vücudunuzun diğer bölgelerinde başlayabilir ve ikincil beyin tümörleri olarak beyninize yayılabilir. Yazımızın devamında bu konu hakkında bilgi ve beyin tümörü hasta yorumlarından bahsedeceğiz. Ayrıca sağlık kategorisindeki kullananlar yazılarımız için ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Beyin Tümörü Ameliyatı Olanların Yorumları

Pin

Bir beyin tümörünün ne kadar hızlı büyüdüğü büyük ölçüde değişebilir. Bir beyin tümörünün konumu kadar büyüme hızı da sinir sisteminizin işlevini nasıl etkileyeceğini belirler. Beyin tümörü tedavi seçenekleri, sahip olduğunuz beyin tümörünün türüne, boyutuna ve konumuna bağlıdır.

Ameliyattan sonra yaklaşık 3 ila 10 gün hastanede kalabilirsiniz. Hastanede ne kadar kalacağınız ameliyatınıza ve ne kadar sürede iyileşeceğinize bağlıdır. Güvenli olur olmaz, iyileşmeye devam ettiğiniz evinize gitmenize izin verilecektir. Ayrıca benzer bir yazımız olan Beneday Kullananların Yorumları içeriğimize de bakabilirsiniz. Şimdi sizlere Beyin Tümörü Ameliyatı Olanların Yorumlarından bahsedelim.

  • Öncelikle hastalığımı öğrendiğimde çok büyük bir şok yaşadım ve ne yapacağımı bilemedim. Hemen arkadaşım ile beraber beyin cerrahını aradık. Daha sonra doktorun ilgisi ile beraber çeşitli zorlukları aştık ve ameliyata girdim daha sonra eski hayatıma tekrar kavuştum.
  • Bir çok yer gezdim bu tür ameliyatların çok riskli olacağını dile getirdiler. Fakat başarılı bir doktor bulduk ve yanına gittik. Ameliyat gerekli olduğunu söyledi ve bir süreç sonucunda başarılı bir ameliyat geçirdim.

Beyin Ameliyatı Sonrası Riskler

Ameliyatınızdan sonra, gözlem için hastanede kalacaksınız. Endovasküler cerrahi gibi daha az invaziv prosedürler için sadece bir ila iki gün kalmanız gerekebilir. Ancak açık bir kraniyotomiden sonra 10 güne kadar hastanede kalmanız gerekebilir.

Beyin şişmesini ve nöbetleri önlemek için steroid veya nöbet önleyici ilaçlar almaya devam edebilirsiniz. Belirli işlevleri eski haline getirmek için nörorehabilitasyona da ihtiyacınız olabiliyor. Bu, fizyoterapistlerin, konuşma dili patologlarının ve mesleki terapistlerin bakımını içerebiliyor. Gerekirse güç, hareketlilik, konuşma becerileri ve günlük görevleri yerine getirme becerisini yeniden kazanmanıza yardımcı olabilirler. Genel olarak Beyin Ameliyatı Sonrası Riskler bu şekildedir. Ayrıca benzer bir yazımız olan Kilo Aldıran Vitaminler Eczane içeriğimize de bakabilirsiniz. Şimdi sizlere beyin tümörü olanların yorumları hakkında hazırladığımız birkaç yorumlar!

  • 10 yaşındaki oğluma beyin tümörü teşhisi konuldu. Asla böyle bir şey aklımıza gelmezdi. Ailecek şok olduk. Daha sonra bu işi iyi yapan doktorlara ulaştık ve içimizi biraz da olsun rahatlattılar. Ameliyat sonrası oğluma bize teslim ettiler. Allah kimseye böyle bir hastalık vermesin.

4. Evre Beyin Tümörü Ölüm Belirtileri

Sıkça sorulan 4. Evre Beyin Tümörü Ölüm Belirtileri: Uyuşukluk, son evre beyin kanserinin en yaygın semptomu olduğundan ve muhtemelen yutma güçlüğü çekeceğinden, hasta özellikle uykulu olacaktır, bu nedenle yemek yemek ve içmek zor olabiliyor. Son dönem beyin kanseri yaşayan hastalarda yaygın olan diğer belirtiler şunlardır: Sık sık baş ağrıları..

Ayrıca, buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Beyin Tümörü Ameliyatı Olanların Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın

1