Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Duphalac Şurup Kullananlar Yorumları – Duphalac Nasıl Kullanılır?

Duphalac Şurup Kullananlar Yorumları – Duphalac Nasıl Kullanılır?

Bugün Duphalac Şurup Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Duphalac Şurup hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu ilaç genellikle kabızlık konusunda tedavi vermektedir. Yazımızın içeriğinde Duphalac nedir, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, yan etkileri, fiyatı ve Duphalac Kullananlar Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka tür ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Duphalac Şurup Nedir?

Duphalac Şurup Nedir?
Duphalac Şurup Nedir?

İlk olarak Duphalac Şurup nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Her bir Duphalac etken maddesinde 1000 ml sulu çözeltide 667 gram laktülöz bulunmaktadır. Bu ilaç, ağız yolundan kullanılan, kıvamlı, berrak, renksiz ile kahverengimsi sarı arasında değişen renkte sulu bir çözeltidir. Yüksek yoğunluklu polietilen şişelerde, ölçek kabı da içerisinde olması şartıyla birlikte piyasaya sunulmaktadır.

Duphalac Şurup Ne İşe Yarar?

Sıkça sorulan Duphalac Şurup Ne İşe Yarar sorusuna cevap vermek gerekirse; Duphalac, genellikle kabızlık sorunu yaşayan kişilerin tedavisi için kabızlığın giderilmesi ve önlenmesinde işe yarayan bir ilaçtır. Ayrıca, örneğin kolon ve anüse yönelik ameliyatlarda dışkının yumuşak olması gerektiği için bu konuda da işe yaramaktadır.

Duphalac Nasıl Kullanılır?

Duphalac‘ı daima doktorunuzun söylediği şekilde ve prospektüste yazıldığı gibi kullanınız. İşte Duphalac nasıl kullanılır hakkında bilgiler aşağıdaki listede bulunmaktadır.

 1. Duphalac şurubu seyrelterek veya seyreltmeden kullanabilirsiniz. Ağızda bekletilmemeli ve hemen yutulmalıdır.
 2. Doktorunuz, aldığınız dozu ilaca karşı verdiğiniz cevaba göre ayarlayacaktır.
 3. Tedavi sırasında günlük olarak 1,5 – 2 litre, yani yaklaşık 6-8 su bardağı sıvı içilmesi öneriliyor.
 4. Duphalac yalnızca ağız yoluyla kullanılmaktadır.
 5. Günlük tek doz reçete edildiğinde, doz düzenli olarak günün aynı saatinde alınmalıdır.

Duphalac Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Duphalac Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Duphalac, Ozmotik etkili laksatifler grubundan olup, laktüloz içerir ve aşağıdaki durumların tedavisi için kullanılmaktadır:

 • Kabızlıkta: kalın bağırsakların normal çalışma ritmini kazanmasını sağlamak için kullanılıyor.
 • Gaita (dışkı) kıvamının yumuşak olmasının istendiği durumlarda (hemoroid, kolon veya anüse yönelik cerrahi girişimlerden sonra)
 • Portal sistemik ensefalopati (PSE): Karaciğer koması ya da koma öncesi, tedavi ve korunmasında kullanılmaktadır.

Duphalac Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Duphalac‘ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor.

Hafif Yaygın Yan Etkiler

 • İlk birkaç gün görülen ve daha sonrasında geçen gaz ve şişkinlik
 • Bulantı ve kusma,
 • İshale bağlı olarak görülen elektrolit dengesizliği (kullanmanız gerekenden daha fazla doz kullandıysanız görülür)

Duphalac Fiyat

Duphalac Fiyat
Duphalac Fiyat

Eczanelerde satılan Duphalac 670 mg Fiyatı yaklaşık olarak 75.51 TL‘dir. Fakat her ilaçta olduğu gibi fiyatları değişebiliyor. Ayrıca, ilacı almadan önce kullanılmamış olduğundan emin olunuz.

Duphalac Şurup Kullananlar Yorumları

Özellikle Duphalac Şurup Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Tabii ki her ilacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Ayrıca başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Salazopyrin Kullananlar Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizlere Duphalac Kullananlar hakkında birkaç yorum.

Tuvalete uğramadan geçen 4. günün ardından eczacıdan tavsiye alarak kullandığım bir ilaçtır. Tadı fazla tatlı ve dolgun bir sıvılığı var. İçerken sanki yağ içiyormuş gibi hissettiriyor. Ben memnun kaldım.

Kullanıcı yorumu

Doktor tavsiyesi ile başladığım bir ilaçtır. Tuvalete yakın yerlerde dolaşmak zorunda kalma zorunluluğundan kurtuldum diyebilirim. Kabızlığı tamamen çözen şuruptur.

Kullanıcı yorumu

Uzun süreli yatan hastalarda da hareketsizlikten kaynaklı bağırsak faaliyetlerinin yavaşlaması sebebiyle kullanılan bir ilaçtır. Böyle bir durumda 2 aylık süre boyunca kullanmak zorunda kalmıştım. O tat yüzünden haftalarca tatlı bir şey yiyemedim. Ayda bir kabız olanlar için tadı lezzetli olabilir ama her gün tüketmek bir süre sonra şerbetçi işkencesine dönüşüyor.

Kullanıcı yorumu

Duphalac Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şimdi sizlere Duphalac şurup hakkında merak edilen sorulardan birkaç tanesi sunacağız. Sizin de aklınıza takılan sorular var ise yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Duphalac Şurup Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.5/5 - (6 Oy)
“Duphalac Şurup Kullananlar Yorumları – Duphalac Nasıl Kullanılır?” üzerine 2 yorum
 1. Ben kanser hastasıyım kemoterepi alıyorum yan etkisi malesef kabızlık yapıyormuş doktorum duphalac yazdı çok şükür kurtuldum 6 gün tuvalete çıkamıyor dum kemoterapi alanlar olursa gönül rahatlığıyla eczaneden alıp kullanabilir bilginize

  Cevapla
 2. Ben kanser hastasıyım kemoterepi alıyorum yan etkileri kabızlık yapıyormuş doktorum duphalac yazdı 6 gün tuvalete çıkamıyordum çok şükür kurtuldum Allah kimseye yaşatmasın ama yinede kemoterapi almak zorunda kalırsanız kabızlık yapar sa eczaneden alıp kullanabilirsiniz bilginiz olsun ☺️

  Cevapla
Yorum yapın