Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Fixdual Kullananların Yorumları – 5/10 MG Kullanıcılar Dikkat!

Fixdual Kullananların Yorumları – 5/10 MG Kullanıcılar Dikkat!

Bugün Fixdual Kullananların Yorumları yazımızla beraberiz. Fixdual ne ilacıdır? Bu konu hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Fixdual nedir, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri, fiyatı ve Fixdual Kullananların Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka tür ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fixdual Etken Madde

Sıkça merak edilen Fixdual etken maddesinde 5 mg Levosetirizin dihidroklorür ve 10 mg Montelukast (10,40 mg Montelukast sodyuma eşdeğer) içermektedir.

Fixdual Nedir?

İlk olarak Fixdual nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Bu ilaç, 10 mg montelukast ve 5 mg levosetirizin dihidroklorür içeren pembe renkli, yuvarlak, bikonveks film tabletlerdir. Fixdual film tabletler, 30, 60 ve 90 tablet içeren blister ambalajlarda kullanıma sunulmaktadır.

Fixdual Ne İşe Yarar?

Fixdula ne işe yarar?
Fixdula ne işe yarar?

Sıkça sorulan Fixdual Ne İşe Yarar sorusuna cevap vermek gerekirse; Bu ilaç, astım belirtilerinin giderilmesinde ve astım tedavisinde kullanılmaktadır. Alerjik rinit yani saman nezlesine karşı da kullanılıyor. Fixdual alerjik rinit ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve semptomlarının giderilmesinde işe yarayan bir ilaçtır.

Fixdual Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Fixdual Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Bu ilaç, Levosetirizin alerji tedavisinde kullanılan bir antihistaminiktir. Antihistaminik ilaçlar histaminin etkisini ve alerji belirtilerini ortadan kaldırır. Lökotrienleri engelleyerek alerjik nezleyi ve astım belirtilerini iyileştirir.

Fixdual Nasıl Kullanılır?

Fixdual’i daima doktorunuzun söylediği şekilde ve prospektüste yazıldığı gibi kullanınız. İşte Fixdual nasıl kullanılır hakkında bilgiler aşağıdaki listede bulunmaktadır.

 1. İlacın önerilen dozu 15 yaş ve üzeri erişkinler için günde bir tablettir.
 2. İlaç ağız yoluyla alınmaktadır.
 3. Tedavi süresi hakkında, doktorunuz sizdeki alerjik rinitin tipini belirleyerek ne kadar süreyle Fixdual ilacını almanız gerektiğine karar verecektir.

Fixdual Yan Etkileri Yorumlar

Tüm ilaçlar gibi, Fixdual’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor. Eğer yan etkilerden dolayı çok rahatsız olursanız doktorunuza danışıp Fixdual muadili ilaçları kullanıp kullanamadığınızı sorabilirsiniz.

Yaygın Yan Etkiler

 • Baş ağrısı
 • Uykuya eğilim
 • Ağız kuruluğu
 • Yorgunluk
 • Halsizlik
 • İshal
 • Bulantı
 • Kusma
 • Döküntü
 • Ateş
 • Karın ağrısı

Sizin de Fixdual Yan Etkileri Yorumlar hakkında yaşadığınız durumlar varsa yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayınız.

Fixdual Fiyat

Eczanelerde satılan Fixdual 5 mg/10 mg 30 film tablet yaklaşık olarak 87 TL’dir. Fakat her ilaçta olduğu gibi fiyatlar değişebiliyor. Ayrıca, ilacı almadan önce kullanılmamış olduğundan emin olunuz.

Fixdual Kullananların Yorumları

Özellikle Fixdual Kullananların Yorumları yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Tabii ki her ilacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Buradaki yorumların amacı sizlere fikir vermesidir. Ayrıca başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Prozac Kullananların Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizlere Fixdual hakkında birkaç yorum.

Ardı ardına hapşırmakla beraber yaz ortasında bile salya sümük gezmek durumunda olan, her banyo sonrası yaşanan deli gibi kaşıntıların önüne geçen harika bir ilaç.

Kullanıcı yorumu

Bugüne kadar kullandığım alerji haplarından bana en iyi geleni bu ilaçtır. Alerji dönemlerinde ilk başlarda günde bir alırdım, sonra iki günde bir almaya, sonra iki günde yarım almaya, şimdi de iki günde çeyrek almaya başladım. Gerçekten çok memnun kaldığım bir ilaç.

Kullanıcı yorumu

Bu ilaç sayesinde burun tıkanmalarım, akıntılarım ve bunlara bağlı olduğunu düşündüğüm şiddetli bas ağrılarım geçti.

Kullanıcı yorumu

Yukarıda sizlere Fixdual Kullananların Yorumları hakkında birkaç tane fikir almanız açısından yorumlar derledik. Yine de doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Fixdual 5 mg/10 mg Kullananlar

Fixdual, benzeri ilaçlar gibi hipertansiyon (yüksek tansiyon) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ancak, hangi dozda ve ne kadar süreyle kullanılacağı doktor tarafından belirlenmektedir.

Fixdual 5 mg/10 mg Kullananlar:

 • “Fixdual sayesinde tansiyonum kontrol altına alındı ve yan etkisi de olmadı.”
 • “Doktorum Fixdual’ı önerdiğinde başlangıçta endişeliydim ama düzenli olarak kullandığım sürece herhangi bir sorun yaşamadım.”
 • “Tansiyonumu düşürmek için farklı ilaçlar denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Fixdual ise ilk seferde işe yaradı.”

Ancak diğer kullanıcıların da bazen yan etkilerle karşılaştıklarını ve bu nedenle memnuniyetsizliklerini dile getirmişlerdir.

Olumsuz Fixdual Kullananların Yorumları:

 • “Fixdual’a başladığımdan beri mide bulantısı yaşıyorum.”
 • “İlk haftalarda baş ağrısı yaşadım ancak sonradan geçti.”
 • “Cildimde döküntüler oluştu, bu nedenle doktoruma danışarak ilacın dozunu azaltmak zorunda kaldık.”

Unutmayın ki herkesin vücudu farklıdır, bu nedenle bir ilaçtan kaynaklanan yan etkiler değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden Fixdual kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız önemlidir.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Fixdual Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.2/5 - (5 Oy)
“Fixdual Kullananların Yorumları – 5/10 MG Kullanıcılar Dikkat!” üzerine 3 yorum
 1. Burun tıkanıklığım ve burun akıntım bu ilaç sayesinde giderildi Rahat nefes alıyorum ancak ne kadar süreyle kullanacağımı bilmiyorum ilacı kestiğimde burun tıkanıklığı ve burun akıntısı yeniden başlıyor bu fixdual ilacı ne kadar süreyle kullanabiliyoruz sürekli kullanılabiliyormu çünkü benim alerjik rinitim sürekli yıl boyu devam ediyor birileri bu konuda fikir verirse sevinirim

  Cevapla
  • Aynı durumdan bende muzdaribim yaklaşık bir senedir kullanıyorum ve bıraktım zaman tekrar başlıyor aynı sıkıntılar

   Cevapla
Yorum yapın