Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Andazol Kullananlar Yorumları – Bağırsak Kurdu Sorunu Çekenler!

Andazol Kullananlar Yorumları – Bağırsak Kurdu Sorunu Çekenler!

Andazol kullananlar yorumları ile bu ilaç hakkında belli başlı bilgiler veriyor. Andazol kullananlar kadınlar kulübü de bu ilaç ile ilgili bilgi veren platformlar arasında yer alıyor. Halk arasında bağırsak kurdu öldürücü ilaç olarak bilinen Andazol, büyük bir ilgi gören ilaçtır.

Andazol 200 mg günde kaç kere kullanılır konusu bu ilaçla alakalı en merak edilen konuların başında gelir. Bağırsak kurtlarının yok edilmesinde rol oynayan bu ilacı kullananlar, genel olarak bu ilaçtan memnun kaldıklarını belirtir.

2.6 ve 40 tabletlik blister ambalajlarda bunulan bu ilacın film tabletleri beyaz renklidir. Antihelmintik bir ilaç olan Andazol, yumurtadan yeni çıkan böcek lavlarının vücutta gelişmesini engeller. Domuz tenyası ve köpek tenyası gibi bağırsak kurtlarının sebep verdiği enfeksiyonların tedavisinde Andazol ilaç etkili bir sonuç üretir.

Andazol Kullananlar Yorumları
Andazol Kullananlar Yorumları

Andazol İlaç Nedir?

Özellikle Andazol nedir, ne için kullanılır konusuna bir açıklık getirmek isteriz. İç parazit enfeksiyonlarının ortadan kaldırılmasında rol oynayan bu ilaç, geniş spektrumlu antihelmintik bir ilaç olma özelliği taşır. Köpek tenyası, domuz tenyası gibi birçok yuvarlak solucan türünün neden verdiği problemleri ortadan kaldırmak için bireyler bu ilaca başvurur.

Andazol Reçetesiz Alınır Mı?

Andazol reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtı hayırdır. Çünkü bu ilacın reçetesiz satılması mümkün değildir. Bu ilacın her tabletinde 200 mg Anbeldazol etken maddesi bulunur. Albendazol parazitlere doğrudan etki gösteren bir madde olma özelliği taşır. Parazitlerin enzim sistemini bozup, küçülterek ölmeleri bu ilaçla mümkün olmaktadır.

Andazol Kullanım Alanları

Andazol kullanımı ve andazol kullanım alanları da bir hayli merak ediliyor. Temel olarak nematod ve sestodların sindirim sistemi ya da karaciğer, akciğer, beyin gibi organların neden olduğu enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde kullanılan bu ilaca ilgi büyüktür. İlacın reçete edildiği başlıca durumlar bulunur. Bu durumlar:

 • Teaniasis (şerit)
 • Kist hidatik hastalığı (köpek tenyasının neden olduğu karaciğer ve akciğer kisti)
 • Enterpbiasis (kıl kurdu)
 • Nörosistiserkozis (beyine yerleşmiş domuz tenyası)
 • Ascariasis (bağırsak solucanı)

Bunun yanında buna benzer olarak Vastarel mr 35 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Andazol Kullananlar Yorumları

Andazol Kullananlar Yorumları

Andazol Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu ilaç ilgili genellikle olumlu yorumlar yapmışlardır. Yan etkilerinin neredeyse hiç görülmediğini, görülen hastalarda ise hafif bir şekilde atlattıklarını söylüyorlar. İşte kullanıcı yorumları sizlerle;

“4 hafta önce kullanmaya başladığım ilaç, kıl kurdu ve türevlerini vücuttan uzaklaştırdı. Oldukça etkili bir ilaç.”

“Sürekli hayvanlarla haşır neşir olduğum için her ay 1 kere başvurduğum ilaçtır.”

Çocuğuna Andazol Şurup Kullananlar

Genellikle çocuklarda görülen bağırsak kurdu birçok kişide görülebilir. İşte Çocuğuna Andazol Şurup Kullananların yorumları şu şekildedir:

 • Oğlum tuvaletini yaparken fark etmişti. Hemen doktora götürdük bu ilacı verdi, umarım işe yarar.
 • Çocuğum 3 hafta boyunca kullandım galiba işe yaradı, artık kurt görmedi.

Andazol 400 mg Kullananlar

Andazol 400 mg Kullananların yorumları oldukça merak edilmektedir. Çünkü kıl kurdu veya bağırsak kurdu sık sık görülebilen bir rahatsızlıktır. İşte o yorumlar şu şekildedir:

 • Yan etki olarak henüz bir şey görmedim, bununla birlikte artık bağırsak kurdu da görmedim.
 • Kesinlikle bu sorunu yaşayan herkese tavsiye ederim, çok etkili bir ilaç.

Andazol Kullanım Şekli ve Uyarısı

Anzadol kullanım şekline dikkat etmek büyük bir önem taşır. Bu ilacı doktorunuzun belirlediği zaman aralıkları ve yine doktorunuzun belirlediği doza uygun bir biçimde kullanmaya özen göstermenizgereki. Andazol ilacını bir bardak su ile kırmadan, çiğnemeden yutmanız gerekir. Mide bulantısına neden olmaması için ilacı tok karnına içmeniz gerekir. Andazol ilacıni gebeler ve gebelik ihtimali bulunan kişilerin kullanmaması önem taşır.

Tedavi esnasında ve tedavi sonrası en az 1 ay kadar gebe kalmamak gerekir. Bunun için etkili bir doğum kontrol hapının kullanılması gerekir. Özellikle tedavi esnasında gebe kaldığınızı öğrenirseniz, doktorunuz ile mutlaka iletişim kurmanız gerekir.

Andazol Kurtları Öldürür Mü?

Andazol kurtları öldürür mü sorusunun cevabı olarak kocaman bir “evet” demek isteriz. Büyük etki gösteren bu ilaç, en ilgi gören ilaçlardan biri olarak karşımıza çıkar. Reçetesiz bir biçimde satılmayan bu ilacı kullanmadan evvel doktor tavsiyelerine dikkat etmek gerekir.

Andazol Kullananlar Yorumları
Andazol Kullananlar Yorumları

Andazol İlacının Yan Etkileri

Bu ilacın neden olabileceği bazı yan etkiler bulunmaktadır. Bunun yanında bu yan etkiler arasında karın ağrısı, baş ağrısı, bulantı, kusma, geçici saç dökülmesi ve baş dönmesi gibi durumlar yer almaktadır. Ayrıca bunlar hafif yan etkiler arasına girer. Ve karşılaştığınız bu durumların kısa zaman içerisinde düzelmesi beklenmektedir. Yalnız ilacın ciddi yan etkileri de bulunmaktadır.

Bunlar ise güçsüzlük, ateş, boğaz ağrısı, kolay morarma, boğazda şişlik, ciltte döküntü, kurdeşen, nefes almada zorluk gibi durumlar olarak karşımıza çıkar. İstenmeyen yan etkiler göründüğü an, doktorunuz ile doğrudan iletişim kurmanız gerekir.

Andazol İshal Yapar mı?

Olası yan etkilerini okuduğumuzda herhangi bir şekilde ishal yaptığı yazmıyor. Yani Andazol ishal yapmaz. Eğer ilacı kullanmaya başladıktan sonra ishal olduysanız ve bu durum oldukça şiddetliyse Andazol kullanımını durdurup doktorunuza başvurunuz.

Andazol Kullandım Geçmedi

Özellikle Andazol Kullanıcı yorumları dikkate alındığında birçok insan Andazol Kullandım Geçmedi diyor. Bunun sebebi Andazol hızlıca etki eden bir ilaç değildir. Tam etkisini görmek için düzenli ve sürekli kullanılması gerekiyor. Eğer hiç etki etmediğini düşünüyorsanız Eczacınıza danışmanız isabetli bir karar olacaktır.

Andazol Sabah Mı Akşam Mı?

En doğru doz uygulamasını eczacınız size söyleyecektir. Ancak andazol kullanımı konusunda günde 2 doz veriliyor. Birisini sabah birisini akşam atmanız en doğrusu olacaktır. Tek doz hap varsa kırıp yarı yarıya kullanabilirsiniz.

Andazol Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Özellikle bağırsak kurtları için çok etkili olan Andazol kullanıldıktan çok kısa süre sonra etkisini gösterecektir. Fakat kesinlikle doktorunuzun önerdiği dozda kullanınız. Çünkü fazla kullanırsanız sağlığınıza zarar verebilir. Böylece Andazol Etkisini Ne Zaman Gösterir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Andazol Şurup Hemen Etki Eder mi?

En çok satılan ilaçlardan biri olan Andazol hemen olmasa bile kullanıldıktan kısa bir süre sonra etkisini gösterecektir. Ayrıca bu ilacın yan etkileri bulunmaktadır. Andazol Şurup Hemen Etki Eder mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Andazol Kullananlar Yorumları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Son olarak Andazol Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Şimdi bu ilaç hakkında en merak edilen soruları cevaplayacağız. Ayrıca bu ilaç hakkında sizin yaşadıklarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Andazol Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.3/5 - (31 Oy)
“Andazol Kullananlar Yorumları – Bağırsak Kurdu Sorunu Çekenler!” üzerine 13 yorum
  • Merhaba ben amaliyat oldum doktorum bunu vermiş 400 mg bir ay kullandım ne kadar daha içmem lazım kutunun bitmesimi gerek birde andazol kilo aldırırmı…

   Cevapla
 1. Arkadaşlar Andazol kullandım,benimkiler küçük 2-2,5 cm kadardı meğerse bu buzdağının görünen yüzüymüş .Bu arada benim minnaklar askaritmiş.İlacı kullanmaya başladığım ikinci günü yumak haline düşmeye başladı ve 25-30 cm uzunluğunda olanda var, görünce dehşete düştüm,korktum inanın kendimden tiksindim.Bakalım 3 gün kullan iki gün sonrada tekrar gel takip et durumu dedi doktorcuğum.Birde şunu da ekleyeyim her nasılsa gaita testimde temiz çıktı parazit yok denildi ama gözümle gördüm numune kabına da bir numune bıraktığım halde göremedi labaratuvar,ilginç oysa ki özel hastaneye gitmiştim.Ama faydasını gördüm.

  Cevapla
 2. Bende kullanıyorum 200mglk sacim kaşım kirpiklerim bile döküldü her sabah karın ağrısı ishal oluyorum normal mi bilemiyorum

  Cevapla
 3. Merhaba kizim 3 bucuk yasinda ve 15 kilo bu surubu kac ml kullanmam gerekiyor ve kac gunde kac kez ve kac gun kullanilmasi gerek?

  Cevapla
 4. Vallahi ben bir anneyim hem bende var hem ikizlerim de var ne kadar kullanıyorsan bir bitmedi parazitler bir ay yok oluyorlar sonra tekrar geri geliyorlar ilaç çok etkili olduğunu düşünmüyorum ,??

  Cevapla
  • kaç mg kullanıyorsunuz bılmıyorum ama 15 gun ara verdıkten sonra tekrar kullanmanız gerekmektedir larvalarında temızlenebılmesı için

   Cevapla
 5. Andazol ilaç kullanıyorum ve yüzüme krem sürüyorum beraber kullanilmasinda bi sorun varmi dır lütfen cevap

  Cevapla
Yorum yapın