Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Augmentin Kullananlar Yorumları

Augmentin Kullananlar Yorumları

Augmentin Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç birçok bakteri türünün neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılan etkili bir antibiyotiktir. Antibiyotikler, vücuda zarar veren bakterilerin durdurulması ve yok etmesi için kullanılan ilaçlardır.

Augment antibiyotik en çok kulak, burun, boğaz enfeksiyonları bronşit ve akciğer iltihabı gibi rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Yazımız içerisinde bu ilacın ne olduğundan, ne işe yaradığından, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Augmentin İlaç nedir?

Augmentin ilacın içerisinde amoksisilin ve klavulanik asit olmak üzere iki etken madde içermektedir. Amoksisilin içeren ilaçlar penisilin sınıfına ait bir antibiyotiktir ve bakterilerin yok edilmesini sağlar. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Aerıus Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bunun yanında Klavulanik asit ise belirli bakterilerin amoksisiline dirençli hale gelmesini önleyen bir etken maddedir. Genellikle bademcil iltihabı, sinüzit ve orta kulak iltihabı enfeksiyonlarında reçete edilmektedir. Böylece Augmentin İlaç nedir? Sorusunu cevaplamış olduk.

Augmentin 1000 Yan Etkileri

Augmentin 1000 Yan Etkileri
Augmentin 1000 Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi augmentin hapta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Augmentin 100 mg yan etkileri çok nadir görülmektedir. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz ilacı kullanmayı bırakıp derhal hastaneye gidiniz. İşte Augmentin 1000 Yan Etkileri şunlardır:

 • İshal
 • Bulantı
 • Kusma
 • Deride kızarıklık ve kaşıntı
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Nefes darlığı
 • Baş ağrısı
 • Aşırı duyarlılık

Augmentin Kullanıcı Yorumları

Augmentin Kullanıcı Yorumlarının çoğu olumlu yöndedir. İlacı kullanan hastalar son derece memnun kalmışlardır. Fakat bazı hastalarda nadiren de olsa yan etkiler görüldüğü için memnun kalmamışlardır. İşte kullanıcı yorumları şöyledir:

 • İlacı kullanmadan önce yorumlara bakmıştım, nadiren gözüken yan etkiler beni buldu. İshal olmuştum.
 • Kullandığım en iyi antibiyotik ilaçtır. Kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim.
 • Yaklaşık 2 haftadır şiddetli boğaz ağrım vardı. Bu yüzden doktorum bu ilacı önermişti, işime yaradı.
 • Şurubunun tadı gerçekten çok kötü ama çok faydalı bir ilaç.

Augmentin 1000 mg Ne İşe Yarar?

Augmentin bebek şurubu olarak da bilinmektedir. Çünkü çok etkili bir antibiyotik olduğu için doktorlar bebeklerin kullanması için önermektedir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarında ve alt solunum yolu enfeksiyonlarında son derece etkili bir ilaçtır. Bunun yanında idrar ve üreme yolu enfeksiyonları ve kemik ve eklem enfeksiyonlarında da kullanılan bir ilaçtır. Son zamanlarda merak edilen Augmentin 1000 mg Ne İşe Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Augmentin 1000 mg Ne Zaman Etki Eder?

Augmentin 500 mg 12 saatte bir tablet ya da şiddetli enfeksiyonlar için 12 saatte 1000 mg kullanılmalıdır. Bu ilacı 14 günden fazla kullanmamanız gerekir. İlacı kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra etkisini görmeye başlayacaksınız. Özellikle merak edilen Augmentin 1000 mg Ne Zaman Etki Eder? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Vasoxen Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Augmentin Neden Yasaklandı?

Ülkemizde yaygın olarak kullanılan Augmentin bir dönem geri toplanmaya başlanmıştı. Bunun nedeni kapağında tehlikeli boyutlarda plastikleştirici ” Diisopdecyl Ftalat” maddesi bulunmasından dolayı toplanıyordur. Augmentin Neden Yasaklandı? Sorusu çok merak ediliyordu. Bununla birlikte sadece ilacın belirli bir seri numarasındaki bir numune de görülen fiziksel uygunsuzluk nedeniyle tedbir amaçlı toplanmıştır.

Bebeğine Augmentin Kullananlar

Bebeğine augmentin kullananlar bu ilaç hakkındaki yorumları oldukça merak etmektedir. Daha önce kullanan ebeveynlerin uyarılarını dikkate alarak bebeklerine vermek istiyorlar. İşte o kullanıcı yorumları şunlardır:

 • Bebeğimizin boğazlarının şiştiğini fark ettiğimiz gibi doktora gitmiştik, bu ilacı önerdi gerçekten çok etkili bir ilaç.
 • Bize de doktorumuz bunu önermişti. Fakat antibiyotik diye korkup vermemiştik.
 • Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çünkü bir şey olsa doktor önermezdi.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Augmentin Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.4/5 - (7 Oy)
Yorum yapın