Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Geralgine K Kullananlar Yorumları – Nasıl Kullanılır?

Geralgine K Kullananlar Yorumları – Nasıl Kullanılır?

Geralgine K Kullananlar Yorumları ile beraberiz. Geralgine ağrı kesici, ateş düşürücü, öksürük ve ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında migren veya soğuk algınlığı tedavisinde de kullanılıyor. Geralgine k ilacı mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekir. Eğer doktor tavsiyesi olmadan kullanılırsa kişide ciddi yan etkiler veya alerji durumları oluşabiliyor. Yazımızın içeriğinde Geralgine K Kullananlar, Geralgine K Nedir?, Ne İşe Yarar?, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, fiyatı ve yan etkileri hakkında bilgiler vereceğiz.

Geralgine K Nedir?

Geralgine K tabletinde 500 mg parasetamol, 10 mg kodein ve 30 mg kafein içeren
ağrı kesici, öksürük ve ateş düşürücü olarak tedavi eden bir ilaçtır. Geralgine k 20 tablet şekilindeki ambalajlarda bulunmaktadır.

Geralgine K Ne İşe Yarar?

Geralgine K Ne İşe Yarar?

Google’da kullanıcıların sık arattığı sorulardan biri de Geralgine K Ne İşe Yarar? sorusudur. Bu ilaç 12 yaşından büyük çocuklarda ve yetişkin olan kişilerde ağrı kesici, öksürük ve ateş düşürücü olarak işe yaramaktadır. Fakat ilacı kullanmak için mutlaka doktorunuza danışmanız öneriliyor. Geralgine-K Yorumlar da bunu destekler niteliktedir. Çünkü yan etki ve alerji durumlarına karşı herkesin isteğine bağlı kullanması tavsiye edilmemektedir.

Geralgine K Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Geralgine K Ne İçin Kullanılır? sorusunun cevabı ise, yetişkinlerde ve 12 yaşından büyük çocuklarda tek başına ibuprofen, parasetamol, ya da asetil salisilik asit gibi diğer analjeziklerle giderilemeyen akut, orta ve şiddetli ağrıların (romatizmal ağrılar, sırt ağrısı, kas ağrısı, migren, diş ağrısı, nevralji, baş ağrısı ve dismenore gibi) kısa süreli tedavisinde kullanılıyor. Ayrıca Geralgine-K Yorumlar arasında da

Geralgine K Nasıl Kullanılır?

Kullanıcıların bir diğer sorusu ise Geralgine K Nasıl Kullanılır? sorusudur. Özellikle aşağıda nasıl kullanıldıklarını sizlere belirttik.

Yetişkinlerde Geralgine K Kullanımı

Semptomları kontrol etmek için en düşük etkili doz gereken en kısa tedavi süresinde
kullanılarak vücuttaki etkiler azaltılabilir.

4-6 saat ara ile 1-2 tablet öneriliyor. Günlük en yüksek doz miktarı parasetamol için 4000 mg’dır. Alkol alan kişilerde karaciğer zehirlenmesi riski nedeniyle günlük alınan parasetamol dozunun 2000 mg’ı aşmaması gerekir.

12-18 Yaş Arası Çocuklarda Kullanımı

12-18 yaş arasındaki çocuklarda günlük maksimum doz 240 mg’ı geçmemelidir. 24
saat içerisinde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır. Bu doz gün içerisinde dörde bölünerek altı saat aralıkla verme koşuluyla alınabilmektedir. Fakat mutlaka doktorunuza danışmayı unutmayın. Eğer ağrı tedavisinde başarı elde edilmediyse tedavi süresi üç gün ile sınırlandırılmalı, tedavi doktor tarafından tekrar değerlendirilmelidir. Ayrıca İlaç ağızdan alınır ve bir bardak su ile birlikte yutulması tavsiye ediliyor.

Yaşlılarda Kullanımı

Parasetamol, sağlıklı hareketli yaşlılarda, yetişkinlerde uygulanan dozda kullanılabiliyor Zayıf ve hareketsiz yaşlılarda ise dozu dozun sıklığını azaltmak gerekir. Ancak Geralgine-k içerisinde kafein olmasından dolayı yaşlılara doktor önerisi olmadıkça kullanılmamalıdır.

Geralgine-K Yorumlar

Öksürük, çeşitli ağrılar ve ateş gibi çeşitli şikayetlere çözüm olması açısından doktorlarımız tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Bunun yanında çok fazla görüş belirtilen bu ilaç her yaştan hasta tarafından kullanılmaktadır. Haliyle birçok yorum da yapılmaktadır. Bu nedenle şimdi olumlu ve olumsuz Geralgine-K Yorumları sizinle paylaşıyor olacağız:

 • Fazla ateş şikayeti ile doktoruma gitmiştim bu ilacı önerdi, gayet memnunum.
 • Öksürük ve boğaz ağrısı devamlı olarak şikayetimdi. Doktorum sağ olsun, bunu önerdi.

Geralgine K Muadili İlaçlar

Geralgine-K eş değer (muadil) ilaçların tam listesi aşağıda bulunmaktadır. Bu liste ilacın etken maddesine bakılarak muadilleri tespit edilmiştir. Aynı etken maddenin farklı etken maddeleri ile birlikte ya da yalnız olarak başka tedaviler amaçlanmış olabiliyor. Unutmayın ki her ilaç her kişiye göre uygun olmayabiliyor. Geralgine-K Yorumlarda da bu muadil ilaçları görebiliyoruz. Bu ilaca benzer ilaçlar kullanmak için lütfen doktorunuza danışın.

 • TEMSALJIN 500 mg 20 tablet
 • PIROSAL 20 tablet
 • GERALGINE-K 20 tablet (Münir Şahin)
 • GERALGINE-K 20 tablet (Biofarma)
 • A-FERIN 300 mg 30 kapsül

Geralgine K Fiyat

GERALGINE-K 20 tablet fiyatı yaklaşık 18 TL’dir. Tüm eczanelerde bulabilirsiniz. İlaç kutusunun sağlam olduğuna dikkat ediniz.

Geralgine K Yan Etkileri Yorumlar

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Geralgine K Yan Etkileri Yorumlar, içinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde etki görülebiliyor.

Ciddi Yan Etkiler

Kısacası bu etkiler görülürse mutlaka doktorunuza bildirin ve en yakın hastaneye başvurunuz.

 • Ciltte döküntü
 • Anjiödem
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Anafilaktik

Yaygın Görülen Geralgine-K Yan Etkiler

 • Karında ağrı
 • Bulantı
 • Başta ağrı
 • Kusma
 • Sürekli uyku hali
 • Uyuşma
 • Karıncalanma
 • Yanma
 • Baş dönmesi
 • Midede ve bağırsakta oluşan gaz
 • Kabızlık

Seyrek Olarak Görülen Yan Etkiler

 • İshal
 • Astım benzeri belirtiler
 • Deri altı kanaması (trombosite bağlı)
 • Hepatik nekroz ( eğer çok fazla alınır ise)
 • Lyell sendromu
 • Deride döküntüler ve egzama
 • Deri de kaşıntı
 • Dilde ve yüzde oluşan şişlik
 • Steven Johnson sendromu

Yukarıda detaylı olarak Geralgine K Yan Etkileri Yorumlar ile alakalı birçok etkiyi paylaştır. Bunlar Geralgine-K Yorumlar ile paraleldir.

Geralgine K Kullananlar Yorumları

Ateş, öksürük gibi çeşitli rahatsızlıkları gidermek için kullanılmaktadır. Birçok yorum yapılan bu ilacın olumlu ve olumsuz birçok etkisi paylaşılmaktadır. Şimdi Geralgine K Kullananlar Yorumlarını sizler için derledik. İlacın kullanımına ya da kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Buna benzer ağrı kesici ilacı olan Dorsilon Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

Ben kullandım ağrılarım ve ateşim vardı iyi geldi herhangi bir yan etki görmedim.

Kullanıcı yorumu

Kuyruk sokumu ağrısı üst bölgede sanki bel tutulacak bir sancı girdiğinde bu ilacı içtiğimde ağrı yok oluyor.

Kullanıcı yorumu

Sinüzit kaynaklı baş ağrıma çok az faydası oldu. Ancak yemek borusuna yapışıp kaldığı hissi oluştu. Sanki mideme inmedi de eriyene kadar boğazıma yapışıp kaldı.

Kullanıcı yorumu

Geralgine K Öksürük

Geralgine K, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. İçeriğindeki etken maddeler olan parasetamol, ibuprofen ve kafein, baş ağrısı, migren, diş ağrısı, adet sancısı, kas ağrısı, ateş gibi durumlarda kullanılabilir. Ancak, ilacın kullanım süresi doktorun önerisine göre değişebilir. Bununla birlikte Geralgine K Öksürük sorununa da çok iyi gelmektedir.

Geralgine K Kaç Gün Kullanılır?

Genellikle, Geralgine K, günde en fazla 3 defa ve 4-6 saat arayla kullanılmalıdır. Ayrıca, günlük doz 3 gramı (6 tablet) geçmemelidir. İlacın uzun süreli kullanımı yan etkilere neden olabilir, bu nedenle ilacı kullanmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır. Böylece Geralgine K Kaç Gün Kullanılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Geralgine K Etki Süresi

Geralgine K etki süresi, içeriğindeki her bir etken madde için 4-6 saat arasında değişebilir. İlacın etki süresi, kullanılan doz ve vücuttaki metabolizma hızı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Ancak, Geralgine K’nın herhangi bir ilaç gibi etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Geralgine-K Yorumlar ile alakalı birçok soruya aşağıda yanıt verdik.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Geralgine K Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

3.9/5 - (9 Oy)
Yorum yapın