Kreon 25000 Kullananlar Yorumları

Kreon 25000 Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilacın etken maddesi 300 mg domuz kaynaklı pankreatin’dir. Hastanın ihtiyacına göre dozu ayarlanır ve hastalığın seviyesine göre tespit edilir. Doktorunuzun önerdiği dozun yarısını veya üçte birini yemeğe başlarken geri kalanını ise yemek esnasında alınması önerilmektedir. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne işe yaradığından, ne olduğundan vs. bahsedeceğiz.

Kreon İlaç Nedir?

Kreon 25000 Nedir? Bu ilaç pankreatik enzim karışımıdır. Pankreatik enzim, besinleri sindirmek için vücuttan kendi enzimlerini yeterli ölçüde yapamayan insanlar tarafından tercih edilmektedir. Kreon kapsül besinleri sindirmeye yarayan doğal enzim karışımını içermektedir. Bu enzimler ise pankreas bezlerinden elde edilir.

Buna benzer olarak Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kreon Ne İşe Yarar?

Kreon Ne İşe Yarar?
Kreon Ne İşe Yarar?

Eczanelerde reçeteli satılan Kreon 25000 besinlerle birlikte vücuda alınan yiyeceklerin ince bağırsaklarda sindirilerek parçalanmasını sağlar. Bu kapsüller domuzların pankreas salgı bezlerinden üretilip satışa sunulmaktadır. Kreon 10000 kullanıcı yorumları sayesinde yüksek doz kullanımında ciddi bağırsak sorunları çıktığını söyleyebiliriz.

Kreon 25000 Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da ciddi yan etkiler oluşabilmektedir. Kreon yan etkilerinden birini bile görürseniz lütfen doktorunuza danışın. Doktorunuzun söylediği dozun fazlasını kullanmayınız. Bu ilaçtaki yan etkiler şunlardır;

  • Karın ağrısı
  • İshal
  • Kabızlık
  • Bulantı ve kusma
  • Şişkinlik

Buna benzer olarak Cialis 20 Mg Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kreon Ne İçin Kullanılır?

Kreon 10000 nedir ne için kullanılır? Diye merak ediyorsanız Kreon 10000, yüksek dozda pankreatik enzim karışımıdır. Bu enzimler, besinleri sindirmek için vücutları kendi enzimlerini yeterli ölçüde yapamayan insanlar tarafından kullanılmaktadır.

Kreon İlaç Zayıflatır Mı?

Kreon hastada pankreasın üretmesi gereken sindirim enzimlerini bulundurmaktadır. Pankreasında sıkıntı olan veya bundan dolayı karın ağrısı, hazımsızlık gibi sorunlar yaşayan insanlarda kilo kaybı görülmüştür. Kreon 25000 kilo verdirir mi? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Kreon İlaç Kullananların Yorumları

Kreon 25000 kullananlar genellikle bu ilacı kullandıktan sonra memnun kalmışlardır. Fakat çok nadir de olsa yan etki gören hastalar görülmüştür. O hastalar ise dozunu fazla kullandığını söylemişlerdir. İşte Kreon İlaç Kullananların Yorumları sizlerle;

Doktorumun önerdiği bu ilacı başta kullanmamak istememiştim fakat kullandıktan sonra çok memnun kaldım

Kullanıcı Yorumu

Etken maddesinden dolayı kullanmak istemedim. Başka bir ilaç kullandım.

Kullanıcı Yorumu

Kreon 25000 Kullanıcı Yorumları

Kreon 25000 Kullanıcı Yorumları sizleri bu ilacı almaya teşvik edebilir. Fakat doktorunuz önermediği sürece kullanmayınız. Bağırsaklarda ciddi yan etkileri olan bir ilaçtır.

Biraz fazla doz aldığım için çok sıkıntılar çektim. Doktorunuzun önerdiği kadar kullanın.

Kullanıcı Yorumu

Pankreasım’da sıkıntılar vardı, bu ilacı kullandıktan sonra ağrılarım geçti. Çok etkili bir ilaç.

Kullanıcı Yorumu
Kreon Ne Kadar Süre Kullanılır?

Doktorunuzun size söylediği sürece kullanın. Daha fazlasını lütfen kullanmayınız.

Kreon Ne Zaman Alınır?

Kullandığınız dozun yarısını veya üçte birini yemeğe başlarken geri kalanını ise yemek esnasında alınması önerilmektedir.

Kreon 25000 Günde Kaç Defa Kullanılır?

Hastalığınıza göre doktorunuz size söyleyecektir.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Kreon 25000 Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi kullananlar yorumları yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Yazımızı Değerlendirin.

Yorum yapın