Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Kulak Çınlamasına İyi Gelen İlaç İsimleri – Kesin Çözüm

Kulak Çınlamasına İyi Gelen İlaç İsimleri – Kesin Çözüm

Kulak Çınlamasına İyi Gelen İlaç İsimleri yazımız ile karşınızdayız. Bu rahatsızlık tıp alanında Tinnitus olarak geçmektedir. Birçok insan kulak çınlaması yüzünden doktora gitmektedir. Çünkü oldukça rahatsız edici bir ses olan kulak çınlaması ciddi bir sorun olarak karşınıza çıkabilir. Bu yüzden bir an önce kurtulmak istenen bir durumdur. Yazımız içerisinde bu sorundan kurtulabilmeniz için kullanmanız gereken ilaç isimleri hakkında bilgiler verdik.

Kulak Çınlamasını Kesen İlaç

Tinnitus günlük hayatınızda karşılaşabileceğiniz sorunlardan biridir. Kesinlik bir hastalık değildir. Fakat işitme sisteminizdeki bir başka rahatsızlığın sebeplerinden biri olabilir. Uzun süreli ve geçmeyen bir kulak çınlaması yaşıyorsanız bunun ciddi bir sorun olduğunu bilmeniz gerekir. Çünkü işitme kaybı yaşama riskiniz vardır.

Kulak çınlamasına ilaç kullanmak bu sorunu genellikle ortadan kaldırır. Oldukça etkili olan ilaçlar mevcuttur. Bunları kullanarak probleminizi ortadan kaldırır ve gündelik hayatlarınıza devam edebilirsiniz. Kulak Çınlamasını Kesen İlaçlara örnek olarak aşağıdakiler verilebilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Adet Sancısı İçin Ağrı Kesici İlaç İsimleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Lokal uyuşturucu ilaçlar
 • İç kulak denge sistemini baskılayan Betahistin Hidroklorür gibi ilaçlar
 • Ginkgo biloba ekstreleri, mineral ve vitaminler gibi destekleyici ürünler

Kulak Çınlamasına İyi Gelen İlaçlar

Kulak Çınlamasına İyi Gelen İlaçlar son zamanlarda oldukça merak edilmektedir. Çünkü iç kulaktaki hücre hasarından dolayı genellikle kulan çınlaması oluşur. Çoğu zaman oldukça rahatsız eden bu çınlamaları durdurmak için ilaç kullanmakta fayda vardır. Fakat yine de doktora görünmeniz gerekir. Çünkü daha ciddi bir probleminiz olabilir. Özellikle Kulak çınlaması ilacı olarak Betaserc bilinmektedir. Çok etkili bir ilaçtır ve kısa sürede etkisini göstermektedir.

Kulak Çınlamasına Hangi İlaç İyi Gelir?

Kulak Çınlamasına Hangi İlaç İyi Gelir?
Kulak Çınlamasına Hangi İlaç İyi Gelir?

Solunum yolu enfeksiyonu geçirdiyseniz bu nedenle kulak çınlaması ortaya çıkmış olabilir. Bu yüzden doktorunuzun size önerdiği tedavi yöntemini kullanmanız gerekir. Kulak çınlamanızı azaltmak için yüksek ses ve gürültüye maruz kalmaktan uzaklaşın. Bununla birlikte tuz alımını azaltın ve kahve, kola ve tütün gibi ürünlerden uzak durun.

Kulak Çınlamasına Hangi İlaç İyi Gelir? Diye merak ediyorsanız Tebokan Special oldukça iyi gelir. Fakat bitkisel tedavi yöntemiyle de bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için şunları kullanabilirsiniz:

 • Soğan suyu
 • Zeytinyağı
 • Elma sirkesi
 • Zencefil
 • Fesleğen yaprağı
 • Susam yağı
 • Sarımsak
 • Greyfurt
 • Ananas

Kulak Çınlaması İçin Hangi İlaç Kullanılır?

Kulak çınlaması tek başına bir problem değildir. Fakat hangi rahatsızlığın belirtisi olduğunu öğrenmek için ciddi bir şekilde araştırma yapılmalıdır. Çünkü yaşa bağlı olarak işitme kaybı, kulak yaralanması veya dolaşım sistemi bozukluğu gibi problemlerin sonucu da olabilir. Kulak Çınlaması İçin Hangi İlaç Kullanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz.

 • Betaserc
 • Sefal 25 mg
 • Tebokan Special

Kulak Çınlaması İçin Damla

İşitme’de sorun yaşamıyorsanız genellikle bu sorun kendiliğinden geçer. Fakat duymada güçlük çekiyorsanız ve bunun yanında baş ağrısı varsa ciddi bir sorununuz olabilir. Bunun sebebi yüksek sese maruz kalmak olabilir. Kulak Çınlaması İçin Damla kullanmak doğal yolla kulağınızı temizler ve çınlamayı azaltacaktır. Bunun için susam yağı damlatmak oldukça faydalıdır. Bununla birlikte elma sirkesi, zeytinyağı ve soğan suyunu kulağınıza birkaç damla damlattıktan sonra yıkarsanız işinize oldukça yarayacaktır.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Kulak Çınlamasına İyi Gelen İlaç İsimleri Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

5/5 - (5 Oy)
Yorum yapın