Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Adet Sancısı İçin Ağrı Kesici İlaç İsimleri

Adet Sancısı İçin Ağrı Kesici İlaç İsimleri

Adet Sancısı İçin Ağrı Kesici İlaç İsimleri yazımız ile karşınızdayız. Genç kızlarda ve kadınlarda görülen adet sancısı’nın tıbbi adı Dismenore’dir. Kadınların yaklaşık olarak %90’ı adetlerin sancılı geçmesi problemini yaşamaktadır. Adet sancısı adetten hemen önce veya adetle beraber başlar ve 1-2 gün sürer. Adet bittikten sonra sancı geçer ve normal hayatınıza geri dönersiniz. Bu sancılar gayet normal olan ağrılardır. Genellikle kasıkta olur ve bazen bele ve bacağa vuran bu ağrılar kramp tarzında ağrılardır.

Fakat çok ağrılı bir adet sancısı geçiriyorsanız ağrı kesiciler ile bunu en aza indirebilirsiniz. Non streoid anti-inflamatuar (NSAID) ilaçlar adet sancılarına çok iyi gelen ilaç grubundandır. Çünkü adet sancısının sorumlusu olan prostaglandin üretimini azaltarak veya engelleyerek adet sancısını azaltır. Kadınların birçoğu ise adet sancısı için ilaçlar nelerdir? Diye araştırmak yapmaktadır. Yazımız içerisinde sizlere bu ilaçlardan bahsedeceğiz.

Adet Sancısına İyi Gelen İlaçlar

Adet Sancısına İyi Gelen İlaçlar
Adet Sancısına İyi Gelen İlaçlar

Aylık olarak gerçekleşen Adet sancınız çok şiddetli geçiyorsa öncelikle ağızdan alınan Adet Sancısına İyi Gelen İlaçları kullanmanız gerekmektedir. Fakat ağrınız ilaçlar ile geçmiyorsa ve her ay tekrarlanıyorsa kadın doğum uzmanına muayene olmanız gerekmektedir. Yapılan tedavi sonrasında size en iyi tedavi yöntemi söylenecektir. Söylememiz gerekir ki regl ağrısına iyi gelen ağrı kesiciler ile çok rahat şekilde günlük işlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ağrı Kesici İlaç İsimleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlaç kullanmadan ağrının geçmesini istiyorsanız bunun için yapmanız gereken tek şey doğru pozisyonda uzanmaktır. Bunun için ise dizlerinizi karın bölgenize çekerek yan yatış pozisyonunda durmak ağrıyı hafifletecektir. Bu hareketle rahimdeki ve karın zarındaki gerginlik azalacak ve adet sancısını biraz da olsa azaltacaktır. Diğer ilaçlara göre Adet sancısına iyi gelen hapları kullanarak daha az yan etkiyle adet sancılarınızı geçirebilirsiniz. İşte regl ağrısına iyi gelen ilaçlar şunlardır:

  • Parasetamol (Parol)
  • İbuprofen (Dolven, Majezik, Arveles)
  • Naproksen (Apranax)
  • Mefenamik Asit (Ponstan Forte)

Regl Ağrısına İyi Gelen İlaçlar

Kadınların her ay düzenli olarak yaşadığı dönemsel döngüler ciddi bir şekilde ağrı ve sancılarla geçebilir. Adet sancısı için Regl Ağrısına İyi Gelen İlaçlar kullanılmaktadır. Fakat yüksek dozda kullanımda insan vücuduna oldukça zarar vermektedir. Sizin için doğru adet sancısına iyi gelen ilaç isimlerini bulmanız gerekmektedir. İşte doktorların önerdiği en güçlü adet ağrı kesici isimleri şunlardır:

  • Buscopan
  • Muskazon
  • Aseket
  • Dolorex
  • Aleve
  • Dicloflam

Regl Sancısına İyi Gelen İlaç Nedir?

Adet sancınız çok şiddetliyse, sizi çalışmaktan ve gündelik hayattaki işlerinizden alıkoyuyorsa mutlaka önce kadın doğum doktorunuza başvurun. Sizlere yapılan muayene sonucunda en doğru tedavi yöntemini söyleyecektir. Genellikle adet sancısına iyi gelen ağrı kesici ilaçları verirler. Bu ilaçlar çoğunlukla adet sancısında ağrılar başlayınca kullanılmaya başlanır. Fakat en doğru kullanım şekli adet başlamadan 1-2 gün önce başlanmalı ve reglin ilk 2 günü de kullanılmaya devam edilmelidir. Böylece ağrınızı en aza indirgeyerek hayatınıza devam etmenizi sağlar. Regl Sancısına İyi Gelen İlaç Nedir? Diye soracak olursanız Muskazon ve Buscopan etkili ilaçlardan bazılarıdır.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Adet Sancısı İçin Ağrı Kesici İlaç İsimleri Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın