Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Ecopirin Kullananlar Yorumları – Kan Sulandırır Mı?

Ecopirin Kullananlar Yorumları – Kan Sulandırır Mı?

Ecopirin Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç streoid olamayan antiinflamatuar grubundan, pıhtılaşmayı engelleyen bir ilaçtır. İçerisindeki ecopirin etken maddesi asetilsalisilik asit, trambositlerin kümeleşmesini engelleyerek çalışmaktadır.

Doktorlar damar tıkanıklığını önlediği için bu ilacı tavsiye etmektedir. Bununla birlikte aniden ortaya çıkan inme, felç ve kalp krizlerinin önlenmesinde tercih edilmektedir. Yazımız içerisinde ilacın ne olduğundan, ne işe yaradığından, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Ecopirin 100 mg Nedir?

Hemen hemen her insanın bildiği Aspirin ilacının muadili Ecopirin 81 mg‘dır. Eczanelerde 81, 100, 150 ve 300 mg olarak enterik kaplı tablet şeklinde satılmaktadır. Eczanelerde satılan Ecopirin 81 mg fiyat 17 TL‘dir. Halk arasında bu ilaç Ecopirin kan sulandırıcı olarak bilinmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bricanyl Şurup Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ecopirin Pro Ne İşe Yarar? 🌟

Ecopirin Pro Ne İşe Yarar? Sorusuna şöyle cevap verebiliriz. Hareketle ilişkisi olmayan göğüs ağrılarını, kalp ve damar ameliyatları sonrası damar tıkanmalarını ve pıhtıların önlenmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte bir daha kalp krizi yaşamamak için korur ve risk taşıyan hastalarda geçici felç ve inmenin önlenmesini sağlamaktadır.

Ecopirin Pro 81 mg Kullanıcı Yorumları

Ecopirin Pro 81 mg Kullanıcı Yorumları
Ecopirin Pro 81 mg Kullanıcı Yorumları

Özellikle Ecopirin Pro 81 mg Kullanıcı Yorumlarını incelediğimizde pandemi döneminde oldukça fazla alındığını fark ettik. Bunun sebebi ise damarlarda oluşabilecek pıhtılardan dolayı ve bu sebeple oluşabilecek emboliye karşı alınmaktaydı. İşte o kullanıcı yorumları şunlardır:

 • Kan sulandırıcı olarak mükemmel bir ilaç. Kesinlikle tavsiye ederim.
 • Doktorum yazdı 2 aydır kullanıyorum fakat şu ana kadar bir etkisini göremedim.
 • 3 ay boyunca kullandım ve hemen hemen her gün mide yanması ve karın ağrısı yaşıyordum.
 • Babam bir kere kalp krizi geçirdiği için doktor bu ilacı vermişti. Yanlış hatırlamıyorsam bir daha kalp krizi yaşamaması için vermişti.

Ecopirin Pro Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler vardır. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakıp en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Ecopirin Pro Yan Etkileri şunlardır:

 • Burun akıntısı veya tıkanıklığı
 • Ciltte kaşıntı, kurdeşen veya ödem
 • Midede yanma ve kusma
 • Karın ağrısı
 • Dışkıda az miktarda kan
 • Mide kanaması

Ecopirin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Ecopirin Faydaları ve Zararları Nelerdir?
Ecopirin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

İlacı kullanmayı düşünen hastalar Ecopirin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Diye merak etmektedir. Bu yüzden sizin için hazırladığımız yazımızı dikkatle incelemeniz gerekir. İlacın faydalarına örnek olarak pıhtılaşmak için bir araya gelen hücreleri ayırması ve kanın sulanmasını sağlayarak pıhtılaşma sonucu ortaya çıkan rahatsızlıkları önlemek verilebilir. Fakat zararları için örnek olarak özellikle ciltte kaşıntı ve nefes alıp vermede hızlanma verilebilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan D Colefor Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Ecopirin zararları ve Ecopirin faydaları bu şekildedir.

Ecopirin Muadili

Öncelikle Ecopirin Muadili olarak birçok ilaç örnek verilebilir. Bunlara örnek vermeden önce Ecopirin nasıl kullanılır? Sorusuna açıklık getirelim. Tercihen yemeklerden 30 dakika önce bir bardak su ile tüketmeniz gerekir. İlacı mutlaka doktor kontrolünde kullanmanız gerekmektedir. İşte Ecopirin 100 muadili ilaçlar şunlardır:

 • Aspirin
 • Ataspin
 • Dispril
 • Opon
 • Pharmaspirin
 • Asinpirine
 • Alka-seltzer

Ecopirin Kullananlar Ne Yememeli?

Bu ilacı kullanan hastalar ne yiyip ne yememeleri gerektiğini öğrenmek için araştırma yapmaktadır. Bizde sizler için bu sorunuzun cevabını araştırdık. Kan sulandırıcı bir ilaç olduğu için hastalar greyfurt, kızılcık ve greyfurt suyunu kesinlikle tüketmemelidir. Bunların dışında acı biber de yenmemelidir. Böylece Ecopirin Kullananlar Ne Yememeli? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Ayrıca Ecopirin Kullananlar Yorumları ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Ecopirin Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.2/5 - (17 Oy)
“Ecopirin Kullananlar Yorumları – Kan Sulandırır Mı?” üzerine 5 yorum
 1. Yaş yetmiş beş eder yolun yarısı, Cahit Sıtkı Tarancı otuz beş demiş ama ben yetmiş beşe çıkartayım insanlar biraz rahat etsin.
  Ecopirin çok güzel, çok mükemmel bir ilaç bu ilacı bulan tasarlayan bilim insanlarına sonsuz teşekkürler.

  Cevapla
 2. ecopirin kanı sulandırdığı için beynin daha fazla kanlanmasını sağlar ve bunun sonucunda görülen rüyaların çeşitliliği ve akıcılığı artar. çok farklı rüyalar görmeniz gerçekleşir.

  Cevapla
Yorum yapın