Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Magnezinc Kullananların Yorumları – Kullanıcı Yorumları – Dikkat!

Magnezinc Kullananların Yorumları – Kullanıcı Yorumları – Dikkat!

Magnezinc kullananların yorumları, oldukça olumlu olup bu ilacı kullanan herkes ilacın kendilerine çok iyi geldiğini belirtmişlerdir. Magnezinc, vücutta çinko ve magnezyum minerallerinin eksikliği tedavilerinde kullanılmaktadır. Magnezyum insanlar ve tüm canlılar için en gerekli minerallerden birisi olup, vücutta eksikliği olması durumlarında ise bazı sağlık sorunlarının ortaya çıkmasında neden olmaktadır. 

Çinko ve magenzyum bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan minerallerdendir. Magnezyum ve çinko minerallerini vücut üretememekte olup, vücutta çeşitli yiyecek grupları ile takviyesi sağlanmaktadır. Magnezinc Kullanıcı Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Çinko ve magnezyum içeren besinlerin yeterince tüketilmediği zamanlarda ise vücutta bu minerallerin eksikliği görülmektedir. Bu nedenle vücutta ki magnezyum ve çinko eksikliklerini gidermek için doktorlardan tarafından hastalara en çok reçete edilen ilaç Magnezinc olmaktadır. Ayrıca dilerseniz diğer ilaçları kullananlar yorumlarını da okuyabilirsiniz.

Magnezinc Nedir, Ne İşe Yarar?🟡

Magnezinc Nedir Ne İşe Yarar
Magnezinc Nedir Ne İşe Yarar

En iyi vitamin takviye ilaçlarından birisi olan Magnezinc 40’lık tabletler halinde ve 4 blister içeren kutularda sadece eczanelerde satılmaktadır. Yapılan çeşitli testlerden sonra eksikliği durumunda, doktorlar tarafından hastalara reçete edilen Magnezinc tabletin doktor tavsiyesi ile alınması gerekmektedir. Bu bağlamda Magnezinc faydaları ise vücutta magnezyum ve çinko eksiklerinin giderilmesi ve önlenmesi için olmaktadır. 

Magnezinc tablet ile olan tedavilerden hastaların bir takım noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak ilacın etken maddelerine karşı alerjisi olan hastaların bu ilacı kullanmaması gerekmektedir. Magnezinc tablet ile olan tedavilerde ilacın vücutta emilimini azalttığından dolayı tedavi süresince alkol ve alkollü içeceklerin kullanılmaması gerekmektedir. 

Magnezinc Ne İçin Kullanılır?🔴

Vitamin eksikliği çeken birçok insanın en çok araştırdığı konulardan birisi de Magnezinc Ne İçin Kullanılır? Sorusudur. Bu ilaç çok iyi bir şekilde çinko ve magnezyum takviyesi sağlamaktadır. Magnezinc ilaç vücutta bulunan çinko ve magnezyum minerallerinin eksikliğini giderir. Magnezyum minerali eksikliği insanlar için büyük sağlık sorunları çıkartabilir.

Magnezinc Etken Maddeleri Nelerdir? 

En iyi vitamin takviye ilaçlarından birisi olan Magnezinc etken maddeleri, her bir tablette olmak üzere 300 mg magnezyum, 30 mg çinko olmaktadır. Magnezinc tablet içeriğinde yardımcı madde olarak ise laktoz yer almaktadır.  

Magnezinc Nasıl Kullanılır?

Vitamin eksikliğinde kullanılan ilaçlardan birisi olan Magnezinc tabletin sadece doktor tavsiyesi ve doktorun verdiği dozlarda kullanmak büyük önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise Magnezinc tablet kullanımında, vücutta gereğinden fazla magnezyum ve çinko birikmesi durumunda istenmeyen sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca Magnezinc yorumlarda da bu duruma rastlanmıştır.

Magnezinc tablet magnezyum ve çinko eksikliklerinde kullanılmakta olup, Magnezinc kullanım şekli yetişkinlerde günde 1 defa, 1 tablet şeklinde olmaktadır. Wilson hastalığında ise günde 5 tablet olarak, doktorlar tarafından hastalara reçete edilmektedir. Bu kısımda Magnezinc Nasıl Kullanılır bundan bahsettik.

Ayrıca Magnezinc tablet kullanımında 1 bardak su ile alınması gerekmektedir. Magnezinc tableti yaşlıların kullanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Çocuklarda kullanımı ise doktor kontrolünde olmaktadır. Böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastalar Magnezinc tablet kullanamamaktadır. Magnezinc tablet ile olan tedavilerde doz alımı unutulursa, bunun telafi etmek için kesinlikle tek seferde 2 doz alınmaması gerekmektedir. 

Lifli, kepekli besinler ve süt ürünleri Magnezinc tabletin emilimini azalttığından dolayı, ilacı içmeden ya da içtikten sonra 2 saat boyunca bu ürünlerin tüketilmemesi lazımdır. Magnezinc Kullanıcı Yorumları arasında da bu duruma rastlanmıştır. Hamile olan kadınların ve emziren annelerin doktor kontrolünde Magnezinc tablet kullanması gerekmektedir. Araç ve makine kullanan hastaların Magnezinc tablet kullanmasında, herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. 

Magnezinc Yan Etkileri Nelerdir? 

Her ilacın olası yan etkileri mevcuttur. Durum böyle olunca Magnezinc Kullananların Yorumları oldukça araştırılmaktadır. Yan etkilerine gelirsek Her ilaçta olduğu gibi Magnezinc tablet ile olan tedavilerde de, hastaların bünyelerine de bağlı olarak bir takım yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Magnezinc Kullananlar nadiren de olsa bu yani etkileri gördüklerini söylemişlerdir. Bu yan etkilerin hastalarda görülmesi durumunda, hastaların ilacın alımını hemen keserek doktorlarına haber vermesi ve en yakın hastanenin acil bölümüne başvurması gerekmektedir. Buna bağlı olarak Magnezinc yan etkileri ise şu şekilde sıralanmaktadır; 

 • Karın ağrısı 
 • Baş ağrısı
 • Hazımsızlık 
 • Dışkının koyu renk olması 
 • Bileklerde, ayaklarda, boğazda, ellerde ya da yüzde şişliklerin ortaya çıkması 
 • Boğaz ağrısı 
 • Mide bulantısı 
 • İshal 
 • Baş dönmesi 
 • Mide ağrısı 
 • Vücutta krampların oluşması 

Magnezinc Kullanıcı Yorumları

Genellikle bir ilacı kullanmadan önce insanlar daha önceden bu ilacı kullananlardan bilgi almayı tercih ediyorlar. Örneğin; acaba bu ilaç gerçekten işe yarıyor mu?, ilacı kullandıktan sonra ne gibi yan etkiler ortaya çıkıyor? veya etki süresi ne kadar? gibi soruları ilacı kullanmak isteyenler merak ediyorlar. İşte burada Magnezinc Kullanıcı Yorumları devreye giriyor. Sizlere fikir vermesi amacıyla birkaç yorum derledik.

 • Bana bu ilaç çinko ve magnezyum eksikliğim olduğu için verildi. Gayet memnunum.
 • Son birkaç haftadır daha iyi etki ediyor. Başta verim alamadım.
 • Bende çok kısa bir sürede sersemlik yarattı. Sanırım uyumadan önce alınması gerekiyor.
 • Bir dönem kas gevşetici olarak kullandığım ama bir etkisini göremediğim ilaçtır kendisi.

Magnezinc Kullananların Yorumları

Magnezinc Kullananların Yorumları
Magnezinc Kullananların Yorumları

Çok merak edilen Magnezinc Kullananların Yorumları içerisinden birkaç tanesini seçtik ve sizinle paylaşmak istedik:

 • Çok etkili ve ağır bir antidepresandır.
 • Aktif etken maddesine alerjisi olanların kullanması sakıncalı olabilmekte ve çok uyku yapmakta.
 • Mide bulantısı beni biraz yordu. Dikkat etmek gerekir.
 • Bu ilacı bırakırken bir anda bırakılmaması gerekir. Doktor kontrolü ile doz azaltarak bırakılmalıdır.

Magnezinc Kilo Aldırır Mı?

Magnezinc en iyi vitamin takviye ilaçlarından birisidir. Bu takviyeler sağlıklı bir şekilde kilo almanızı sağlayabilmektedir. Ayrıca Magnezinc Kilo Aldırır Mı ve Magnezinc iştah açar mı sorularına da iştah açtığı söylenmiştir. İştah açtığı için de kilo alımına sebebiyet vermektedir.

Magnezinc yorumlar yapan insanlar kilo aldıklarını belirtmişlerdir. Tabi ki bu etki kesin olacaktır diye bir şeyden söz edemeyiz. Bazı insanlara göre de strese bağlı kilo alımını engellediğine yönelik çalışmalar bulunmaktadır.

Magnezinc Aç Mı Tok Mu Kullanılır?

Sıkça merak edilen Magnezinc Aç Mı Tok Mu ve Magnezinc hangi saatlerde kullanılır? sorularına yanıt verelim. Magnezinc tablet yemeklerden önce, yemeklerden sonra ya da yemek sırasında alınabilmektedir. Yine de doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Allerset Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Magnezinc Ne Kadar Süre Kullanılır?

Doktor tarafından başka bir şekilde talimat verilmezse, yetişkinler için günlük doz günde 1 adettir. Magnezinc ne kadar kullanılır konusunda gerekli testler ile bu süre belirlenmelidir. Aksi bir durum belirtilmezse eğer ilaç kutusu bitimine kadar düzenli olarak kullanılmalıdır. Böylece Magnezinc ne kadar süre kullanılmalı?Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Magnezinc Ağrı Kesici Mi?

Bu ilaçta çinko ve magnezyum takviyesi için kullanılmaktadır. Magnezinc Ağrı Kesici Mi sorusunun cevabında ise herhangi bir ağrı kesici özelliği bulunmuyor denilmektedir. Eğer olağan dışı bir etkisini görürseniz doktorunuza mutlaka başvurun. Bizde kalmasın dedik.

Magnezinc Kimler Kullanamaz?

Bu ilacın gerekli yerlerde ve dönemlerde neden kullanılmaması gerektiğini sizlere bahsedelim. İşte Magnezinc Kimler Kullanamaz kısmı:

 • Bu ilacı yüksek dozda demir preparatları Magnezinc’in emilimini önleyeceğinden birlikte kullanmayınız.
 • Doğum kontrol ilaçları kan ve çinko değerlerini azaltabilmektedir.
 • Magnezyum emilimini artırdığından dolayı romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılan, steroid olmayan iltihap giderici ilaç (NSAİİ) indometazin kullanılmamalıdır.
 • Tiroid tedavisinde kullanılan levotiroksin içeren ilaçlar Magnezinc ile beraber kullanıldığında emilimi bozduğu için iki ilacın en az 2 saat aralıkla alınması önerilmektedir.

Magnezinc Reçetesiz Alınır Mı?

Magnezinc sigorta kapsamında değerlendirilen reçeteli bir ilaçtır. Reçete edilip öyle alınması gerekiyor. O yüzden doktorunuzla görüşüp reçete etmesi en mantıklı olanıdır. Kesinlikle kendi başınıza kullanmanızı önermiyoruz.

Magnezinc İshal Yapar Mı?

İlacın yan etkilerine göz attığımızda ishal görüldüğünü belirtelim. Magnezinc kullanıcı yorumları da ilacın ishal yaptığı yönündedir. Eğer belirlenen yan etki oldukça uzun süreli ve ağrıları fazla ise doktorunuza veya eczacınıza danışmanızı öneriyoruz.

Magnezinc Fiyat 2024

Magnezinc 2024 yılında eczane perakende satış fiyatı KDV dahil 54 TL olduğu bilinmekte. Eczanelerde reçeteli olarak satılan Magnezinc fiyat 2023 bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Momesalic Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Magnezinc İştah Açar Mı?

Magnezyum ve çinko eksikliğinin giderilmesi için kullanılan bu ilacın iştah açtığı söylenmektedir. Özellikle Magnezinc Kullananların Yorumlarını incelediğimizde kullanıcıların kilo aldığını fark ettik. Böylece Magnezinc İştah Açar Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Magnezinc Ne Zaman İçilir?

Yetişkin olan insanlar bu ilacı günde bir kere kullanmalıdır. Fakat Wilson hastasıysanız günde 5 kere, Enteropatika hastasıysanız ise günde 3 veya 5 kere tablet kullanmanız gerekmektedir. Fakat bunun için gerekli olan zamanı doktorunuz size söyleyecektir. Böylece Magnezinc Ne Zaman İçilir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Magnezinc Kilo Yapar mı?

Magnezins kullananlar yorumlarını incelediğimiz insanlar bu ilacın iştah açtığını ve bu sayede kilo aldıklarını belirtmiştir. Bu yüzden sizlerde Magnezinc kullanırken kilo alabilirsiniz. Böylece Magnezinc Kilo Yapar mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Son olarak Magnezinc Kullananların Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.1/5 - (30 Oy)
“Magnezinc Kullananların Yorumları – Kullanıcı Yorumları – Dikkat!” üzerine 8 yorum
 1. Ben zaman zaman Magne zink kullanmaktayım. Fakat üç gün önce bacaklarımda para büyüklüğünde ve kollarında yine para büyüklüğündeAlerjik reaksiyon var oldu.
  Aynı durum daha önce de olmuştu 4 beş Günde geçmiş, şu anda aynı durumdayım. Acaba Bu duruma magnezi zinc mi sebeb oluyor.??

  Cevapla
  • Magnezinc Kullananların Yorumları için oldukça farklı bir görüş oldu, teşekkürler. Bu tarz yan etkiler bazı ilaçlarda zaman zaman görülmektedir. Bu tarz durumlarda hemen bir doktora danışmalı ve önlem almalısınız.

   Cevapla
 2. Bende bu ilacı yeni başladım kilo almayada başladım arkadaşlar şeker hastasıyım bırakmayı düşünüyorum .bu ilacın bitkiseli varsa kendim evde hazırlayıp içmeyi düşünüyorum arastırmaktayim 😉

  Cevapla
 3. Benim bacak ağrılarımı halsizlik ve yorgunluğumu gözle görülür şekilde ortadan kaldırdı şükür çok iyiyim memnunum

  Cevapla
 4. Benim huzursuzbacak sendromu ve kemiklerimde kireçlenme var iskelet olarak kaburgalarima kadar ağrı oluyordu.5 ay gibi kullandım ve bütün ağrılarım gitti.2 ay gibi kullanmıyorum ar vereyim dedim ama yine aynı ağrılarım başladı.hatta yarın yazdiracagim sağlık ocağına..Doktorum günde bir tane olmak kaydıyla bu şikayetleriniz bittiyse sürekli alabilirsin dedi.Ama bana hiç bir test yapılmadı şikayetlerime dayalı olarak verdi.
  kesinlikle tavsiye ederim..

  Cevapla
 5. 3 ay kadar kullandım iştahımı açtığına tanık olmadım. Üstelik kilo almaya çalışan biriyim ama bende bu yönde bir etki olmadı. Bünyeden bünyeye işte…

  Cevapla
 6. Özellikle kalp çarpıntılarım üzerine müthiş yararı oldu,kesilmeden yürüyebiliyorum.56 yaşımdayım;bukadar etkili bir ilaç görmedim.

  Cevapla
Yorum yapın