Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Momesalic Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?

Momesalic Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?

Momesalic Kullananlar Yorumları yazımızı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Momesalic nedir? ve yan etkileri nelerdir? Gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Momesalic Merhem Nedir?💉

Momesalic Merhem Nedir? Pomad Beyaz, homojen, hafif mumsu merhem. MOMECON, sedef hastalığı, ürtikeryal dermatit (atopik dermatit gibi) ve diğer tüm kortikosteroide duyarlı dermatozların inflamatuar ve kaşıntılı lezyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Momesalic Merhem Kullananlar Yorumları🟤

Cilt rahatsızlığı olan sedef hastalığının tedavisinde çok etkili olan Momesalic ile ilgili çok fazla yorum yapılmıştır. İşte Momesalic Merhem Kullananlar Yorumları şu şekildedir:

 • İlaç etkili oldu ama cildimde çok fazla çatlak oluştu. Bu yüzden kullanırken dikkatli olun.
 • Sedef hastalığı için en iyi ilaç kesinlikle budur. Herkese tavsiye ederim.

Momesalic Krem Ne İşe Yarar?

Çok merak edilen Momesalic Krem Ne İşe Yarar? sorusunun cevabını verelim. Aşağıdaki hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Momesalic orta ila şiddetli sedef hastalığını tedavi etmek için kullanılır. Uzun süreli ve geniş yüzeylerde, yaralı veya hasarlı cilt, koltuk altı veya kasıklarda kullanımdan kaçınılmalıdır. Merhem bandajlı veya kapalı cilt üzerinde kullanılmamalıdır.

Momesalic Losyon Kullanıcı Yorumları

Öncelikle Momesalic Losyon Kullanıcı Yorumları ve Momesalic Kullananlar Yorumları bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum bunun yanında pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi kendine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Momesalic Losyon Kullanıcı Yorumları
Momesalic Losyon Kullanıcı Yorumları

Fakat yorumların tıbbi bir değer taşımadığını, bunun yanında sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın.

Bunun yanında Momesalic krem kullananların bu ilaç hakkındaki yorumları nelermiş diye forumlara veya çeşitli sitelere göz attığımızda hem olumlu hem de olumsuz yorumların olduğunu görebiliyoruz.

 • Sedef hastasıyım. Doktorum bu ilacı önermişti. Hafif yakıyor sürdüğüm zaman ama gayet de işe yarayan bir ilaç.
 • İlaç etkili bir ilaç fakat yan etkilerini de çok hissettim.

Momesalic Fiyatı

Eczanelerde reçeteli olarak verilen Momesalic Fiyatı 54.50 TL‘dir. Bunun yanında ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Stafine 500 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Momesalic Yan Etkileri

Momesalic Yan Etkileri, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Bunlar şöyledir:

 • Kaşıntı
 • Enfeksiyonlar
 • Deride çatlak oluşumu
 • Deride morarma
 • Kıl kökünde iltihap
 • Aşırı duyarlılık
 • Enfeksiyonlar
 • Ciltte kuruluk
 • Akne
 • Yanma hissi

Momesalic Muadili Veya Eşdeğerleri

Dünya üzerinde satışı olan her ilacın muadili bulunmaktadır. Momesalic muadili veya eşdeğerleri de mevcut ve ayrıca bu ilaçlar benzer tedavilerde endike. Momesalic muadili ilaçlar ise şu aşağıdaki listede sıralanmıştır. Ayrıca benzer bir yazımız olan Rantudil Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

 • MOMESALIC 45 gr pomad
 • ELOSALIC %0.1 pomad
 • ELOSALIC %0.1 pomad 45 G

Momesalic Merhem Mantar İçin Kullanılır Mı?

Sedef hastalığının tedavisi için kullanılan Momesalic Merhem Mantar İçin Kullanılır Mı? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu ilaç mantar ilacı değildir. Bu yüzden mantar hastalığı için başka bir ilaç kullanmanız gerekmektedir.

Momesalic Krem Kaşıntıya İyi Gelir mi?

Momesalic Krem Kaşıntıya İyi Gelir mi? Sorusu cildi kaşınan insanlar tarafından oldukça merak edilmektedir. Fakat bu ilaç kaşıntı ilacı değildir. Bu yüzden bunun için başka bir ilaç kullanmanız gerekir. Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde vücudunda kaşıntı olan kişiler bu ilacı faydalı olduğunu belirtmiştir. Fakat bu son derece yanlıştır.

Momesalic Hakkında En Sık Sorulan Sorular

İnsanlar Momesalic kullananların yorumları ile genellikle şu sorulara cevap aramaktadırlar:

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Momesalic Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.1/5 - (9 Oy)
“Momesalic Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?” üzerine 4 yorum
Yorum yapın