Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Metsil Damla Kullananlar Yorumları – Uyku Yapar Mı?

Metsil Damla Kullananlar Yorumları – Uyku Yapar Mı?

Metsil Damla Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç bağırsaklarda oluşan gazın hızlı bir şekilde dışarı atılmasını sağlamaktadır. İlacın içerisindeki etken madde Simetikon’dur. Bu madde sayesinde mide bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtmaktadır. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Metsil Şurup Nedir?

Bu şurup 30 ml’lik koyu cam şişe içerisinde pembe renkte ve yoğun bir sıvı şeklinde bulunur. Metsil gaz giderici damla tam anlamıyla sindirim kanalında oluşan aşırı gazın yarattığı ağrıyı ve şişkinliği gidermek için kullanılan etkili bir ilaçtır. Böylece sindirim sisteminde değişik sebeplere bağlı olarak gaz oluşabilmektedir. Böylece son zamanlarda merak edilen Metsil Şurup Nedir? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Meteospasmyl Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Metsil Damla Ne İşe Yarar? 🌟

Metsil Damla Kullananlar bu ilacın ameliyat sonrası oluşan gaz gerginliği, mide ve bağırsakta ülser gibi sorunların tedavisinde çok işe yaradığını belirtmişlerdir. Bunun yanında metsil gaz ilacı karın içi bölgesinde, yani safra kesesi, böbrek, kalın bağırsak gibi öncesinde mide ve bağırsak kanalındaki gaz birikiminin sorun yaratabileceği röntgenlerde gazın ortadan kaldırılması için kullanılmaktadır. Metsil Damla Ne İşe Yarar? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Metsil Damla Ne İçin Kullanılır?

Bu damla sindirim kanallarını rahatlatmak için kullanılmaktadır. Bununla birlikte hava yutulmasından dolayı biriken gazın giderilmesinde kullanılır. Gaz damlası metsil bağırsak duvarlarının zayıf noktalarında oluşan iltihaba bağlı olarak ortaya çıkan hastalıkların sorununda oluşan gaz sorunlarında kullanılmaktadır. Böylece Metsil Damla Ne İçin Kullanılır? Sorusunu cevaplamış olduk.

Metsil Damla Yan Etkileri Yorumlar

Metsil damla yorumları yapan kullanıcılar bu ilacın çoğunlukla işe yaradığını belirtmişlerdir. Fakat bazı hastalarda yan etkiler görüldüğü için ilaçtan memnun kalmamışlardır. İşte merak edilen Metsil Damla Yan Etkileri Yorumlar sizlerle:

  • Doktorumun tavsiyesi ile bebeğime almıştım çünkü gazdan uyuyamıyordu sürekli ağlıyordu bu damla bize çok iyi geldi çocuğum rahatladı.
  • Arkadaşım kullanıyordu bebeğine ve bana da önerdi iyi ki onu dinleyip bu damlayı almışım çok memnunum.
  • Kullanırken şişeyi iyice çalkalayınız, bebeklerde ve çocuklar çok işe yarıyor.

Metsil Gaz Damlası Yorumları

Metsil Gaz Damla Yorumları
Metsil Gaz Damla Yorumları

Özellikle Metsil Gaz Damlası Yorumları yapan insanlar bu gaz damlasından oldukça memnunlardır. Çünkü metsil damla yan etkileri oldukça az görüldüğü için çekinmeden kullanabileceğinizi söylüyorlar. Bizde sizler için birkaç tane kullanıcı yorumunu araştırdık ve bulduk. İşte o yorumlar şunlardır:

  • Bu damla benim bebeğimde çok işe yaramadı o yüzden biogaia damla kullandım o daha etkili.
  • 2 yaşındaki oğlum için kullandık, hemen faydasını gösterdi, gazı çıktı.

Metsil Damla Kullananlar Yorumları

Bu ilacı dana önce kullanan kişilerin yorumlarını bir araya getirdik. Burada aklınıza takılan acaba bu ilaç gerçekten etkili mi?, yan etkileri nelerdir? veya ilacın etkisi ne kadar sürer? gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. İşte Metsil Damla Kullananlar Yorumları sizlerle!

  • Kullandım işe yarıyor fakat sürekli kullanımda ilacın etkisi azalıyor.
  • mide yanmam vardı kullandıktan sonra iyi gelmeye başladı. Ağızda emerek kullanıyorsunuz ve çabuk etki ediyor. Sadece tatsız tuzsuz bir ilaç.

Metsil Gaz Damlası Nasıl Kullanılır?

Metsil damla nasıl kullanılır? Diye merak ediyorsanız bu ilaç ağız yoluyla kullanılan bir damladır. Şişeyi iyice çalkaladıktan sonra günde 3 veya 4 damla olarak kullanılmalıdır. Eğer günde 3 defa kullanacaksanız yemeklerden yarım saat sonra kullanılmalıdır. Fakat günde 4 defa kullanılacaksa sabah, öğle, akşam yemeklerden sonra ve gece yatmadan 1 saat önce içmelisiniz. Merak edilen Metsil damla bebeklerde kullanımı aşağıda gösterilmiştir.

  • Bebeklerde 4 kez 8 damla şeklinde kullanılmalıdır.
  • 2 yaşından büyüklerde ise yine günde 4 defa fakat 15 damla içilmelidir.

Metsil Damla Uyku Yapar Mı?

Son zamanlarda birçok hasta Metsil Damla Uyku Yapar Mı? Diye merak ediyor. Bu ilacın asıl görevi sindirim kanalında oluşan aşırı gazın yarattığı ağrıyı ve şişkinliği gidermektir. Metsil gaz damlası kullananlar bu ilacın rahatlattığını ve uyku getirdiğini belirtmişlerdir. Böylece bu ilacın uyku yaptığını öğrenmiş olduk.

Metsil Gaz Damlası Fiyatı

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Metsil Gaz Damlası Fiyatı 18 TL‘dir. İlacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Doxium 500 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Metsil Damla Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Sıkça merak edilen Metsil Damla Etkisini Ne Zaman Gösterir? sorusunu sizler için cevaplayalım. İlacı kullandıktan yaklaşık olarak 10 dakika sonra etkisini göstermektedir. Bu ilacı kullanan kişiler de bu fikirde olduğu bilinmektedir.

Ayrıca, Metsil damla yorumları ile alakalı sıka sorulan soruları sizler için derledik.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Metsil Damla Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4/5 - (10 Oy)
Yorum yapın