Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Travazol Krem Fiyat 2023 – Nereye Sürülür?

Travazol Krem Fiyat 2023 – Nereye Sürülür?

Travazol Krem Fiyat 2023 yazımız ile beraberiz. Travazol krem, cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır ve fiyatı, satın almak isteyenler tarafından merak edilen önemli bir konudur. Bu tarz ilaçların veya kremlerin kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Travazol Krem Fiyat 2023

Cilt enfeksiyonlarına karşı sıklıkla tercih edilen Travazol krem fiyat 2023 yılında da en çok merak edilen kremler arasında yer almaya devam ediyor. Kaşıntı, yanma ve kızarıklık gibi cilt sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen kremin güncel satış fiyatı aşağıdaki gibidir:

  • Travazol %1 + %0,1 Krem (15 G): 79,40 TL

Deri enfeksiyonlarına neden olan mantar ve diğer mikroorganizmaların büyümesini engelleyen Travazol aynı zamanda ciltteki inflamasyonu da azaltır ve semptomların hafifletilmesini sağlar. Doktor tarafından reçete yazılarak satın alınabilen Travazol günde iki kez kullanılır. Fakat bu noktada hastanın genel sağlık durumu ve cilt sorununun hangi aşamada olduğu da önemlidir. Bu sebeple uzman hekim tarafından verilen tavsiyelere dikkatle uymadan Travazol kullanılması tehlikeli olacaktır.

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür mü?

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür mü?
Travazol Krem Vajina İçine Sürülür mü?

Bu kremle ilgili birçok konuda merak edilen sorular bulunabiliyor. Bu kapsamda en sık sorulan sorulardan birisi Travazol krem vajina içine sürülür mü şeklindedir. Travazol kremin vajina içerisine sürülmemesi gereklidir. Nitekim cilt enfeksiyonlarına karşı kullanılan bir krem olduğu için cilt yüzeyine sürülmelidir. Vajina içerisinde cildin yapısı diğer bölgelere kıyasla çok daha farklıdır. Bu sebeple vajina içerisine uygulanması ciddi yan etkilere neden olacaktır.

Vajinal enfeksiyonlar için kullanılan birçok farklı krem ve ilaç bulunuyor. Bunlar; tablet, krem ya da jel halinde satılmaktadır. Şayet hasta vajinal enfeksiyon belirtilerine sahipse en doğru teşhis ve tedavi yöntemi için uzman hekim görüşü alınmalıdır. Fakat cilt sorunlarında etkili diye düşünmek ve Travazol kullanmaya başlamak büyük oranda semptomların şiddetini arttırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bu da sonrasında hekim kontrolüyle birlikte başlanacak olan tedavinin iyileşme süresini uzatacak ve zorlaştıracaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Travazol Krem Vajina İçine Sürülür Mü? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Travazol Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Travazol krem bir tür mantar enfeksiyonu tedavisi için üretilmiştir. Bu ilaç, cilt yüzeyindeki mantar enfeksiyonlarını ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Nitekim Travazol krem nedir ne işe yarar sorusu da son dönemde pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Travazol krem ile ayak mantarı, kasık mantarı ya da diğer cilt rahatsızlıklarını önlemek mümkündür. Topikal bir ilaç olduğu için cilde doğrudan uygulanmaktadır. Aktif bileşeni sülcanazol nitrat olan bu ilaç ciltteki mantarların büyümesini engeller.

Travazol kremin kullanıma uygun olmadığı bazı durumlar da vardır. Bu durumlardan en doğru şekilde haberdar olarak olası olumsuzlukların önüne geçmek mümkün hale gelecektir. Nitekim Travazol krem, cildinde açık yaralar olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra yine aynı şekilde açık enfeksiyonlara sahip olan kişilerin de Travazol yerine farklı tedavi yöntemleri bulunur. Bu sebeple Travazol kullanmaya başlamadan önce uzman hekim görüşü alınması gereklidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Fucidin Krem Vajinaya Sürülür Mü? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Travazol Krem Yan Etkileri Var mı?

Her ilaç ve kremde olduğu gibi Travazol krem yan etkileri var mı sorusu sıkça merak edilmektedir. Travazol krem de belirli yan etkilere sahiptir. Fakat bu yan etkiler herkes tarafından görülmeyeceği gibi görüldüğünde de endişeye mahal verilmemesi gereken şeylerdir. Nitekim yan etkilerin büyük oranda birkaç hafta sürdüğü bilinmektedir. Bu yan etkiler aşağıdaki gibidir:

  • Ciltte kaşıntı, yanma, kızarıklık, tahriş ve kabarcıkların görülmesi
  • Cilt döküntüsü
  • Deride kuruluk ve soyulma
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Ciltte şişme
  • Nefes alma güçlüğü
  • Yutkunma zorluğu

Bu yan etkilerin herhangi biri uzun süreli olarak devam ederse kullanmayı bırakmak ve kısa sürede uzman hekim kontrolüne gitmek gereklidir. Nitekim yan etkilerin büyük çoğunluğunun görece kısa süre içerisinde kendiliğinden geçtiği bilinse de dikkatli olmak gerektiği unutulmamalıdır.

Travazol Krem Reçetesiz Satılır Mı?

Sıkça merak edilen Travazol krem reçetesiz satılır mı? sorusuna bakalım. Bir kortikosteroid içeren bir ilaç olduğu için reçete ile satılır. Bu sebeple, Travazol krem reçetesiz olarak satılmaz. Kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız önerilmektedir.

Travazol Krem Muadili

Her ilacın olduğu gibi Travazol Krem Muadili de bulunmaktadır. Örneğin, Travogen, Mikonazol, İzokonazol ve Gyno-Travogen gibi ilaçlar Travazol krem’e benzer etkiye sahip olabilirler. Ancak, herhangi bir ilaç değişikliği yapmadan önce, doktorunuza danışmanız önerilmektedir.

Ayrıca, Travazol Krem Fiyat 2023 ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için hazırladık.

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Travazol Krem Fiyat 2023 adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın