Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Nexıum Kullananlar Yorumları

Nexıum Kullananlar Yorumları

Nexıum Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç midede üretilen asit miktarını azaltarak etki eden, reflü ve ülser gibi mide sorunlarının tedavisinde kullanılan oldukça etkili bir ilaçtır. Özellikle doktorların ülser ve reflü gibi hastalıkların tedavisi için önerdiği mide koruyucuların başında gelir. Bu yüzden ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır.

Mide koruyucu Nexium eczanelerde reçetesiz olarak da satılmaktadır. Fakat doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayınız. Yazımız içerisinde ilacın ne olduğundan, ne için kullanıldığından, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Nexium 40 mg 28 Tablet

Nexium, proton pompa inhibitörleri olarak adlandırılan ilaç grubuna aittir. En yaygın kullanıldığı alanlar arasında, gastroözofajial reflü, erozif reflü özofajit gibi rahatsızlıklarda kullanılır. Nexium muadili olarak Esemra, Esom, Esopral’ da kullanılır. Özellikle Nexium 40 mg 28 Tablet ülkemizde flakon, enterik kaplı tablet ve oral süspansiyon formunda bulunmaktadır.

Nexium 40 mg Ne İçin Kullanılır?

Mide problemlerinin büyük bir bölümünde bu ilaç kullanılmaktadır. Genellikle mide suyu içeriğinin yemek borusuna geri akışı sebebiyle mide yanması ve kusma gibi gastro-özofajialreflü hastalığı belirtileri ortaya çıktığında yemek borusundaki iltihaplanmalar ve ağrılara karşı kullanılmaktadır. Bunun dışında mide ve karın ağrısının hafiflemesi için de kullanılmaktadır. Böylece Nexium 40 mg Ne İçin Kullanılır? Sorusunu cevaplamış olduk.

Nexium Ne İşe Yarar?

Bazı insanlar sabah kalktıklarında boğazına asit gelerek uyanmaktadır. Bunun nedeni gece yemek yiyip yattıkları için mide de gastrit, ülser gibi sorunlardan dolayıdır. Bu yüzden her sabah kalkıp kusmak zorunda kaldıkları için ilaç kullanmak isterler. Aralarındaki en etkili ilaç ise Nexium 40 mg‘dır. Böylece Nexium Ne İşe Yarar? Sorusunu bu şekilde cevap verebiliriz.

Nexium 40 mg Nasıl Kullanılır?

Nexium 40 mg Nasıl Kullanılır?
Nexium 40 mg Nasıl Kullanılır?

Hastaların yaşına ve kişinin mevcut hastalıklarına göre doz ayarı yapılmaktadır. Nexium 40 mg Nasıl Kullanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Bu ilacı her gün aynı saatte tableti çiğnemeden bir bardak su yardımıyla içmeniz gerekir. Sıvı içerisine tableti attıktan sonra çözünmesini beklemelisiniz. Daha sonra 30 dakika içerisinde tüketmeniz gerekir.

Nexium Kullanıcı Yorumları

Genellikle bu ilaç hakkında yapılan yorumlar olumlu yöndedir. Olası yan etkiler oldukça az görüldüğü için kullanımında hiçbir şüphe yoktur. Sizin için hazırladığımız Nexium Kullanıcı Yorumları şunlardır:

 • Sabahları mide bulantısı yüzünden tuvalete gidip kusuyordum doktora gittiğimde bana bu ilacı verdi oldukça iyi bir ilaç.
 • Mide asidinden dolayı bende Gastrit varmış. O yüzden bu ilacı kullandım faydasını da gördüm.
 • Gerçekten harika bir ilaç. Aylardır çektiğim karın ağrım bu ilacı kullandıktan sonra geçti.
 • Kesinlikle çok çok iyi bir ilaç, yan etki görmeden 2 günde sağlığıma kavuştum

Nexium Etken Maddesi Nedir?

Nexium etken maddesi esomeprazol‘dur. İçerisindeki bu etken madde sayesinde Helicopter pylori enfeksiyonuna bağlı şekilde ülserlerin iyileştirilmesinde kullanılır. Mide yanması ve kusma gibi sorunlarınızı da ortadan kaldırır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Vasoxen Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Nexium Zararları Nelerdir?

Nexıum Kullananlar Yorumları bu ilaç hakkında genellikle olumlu yorum yapmışlardır. Bu yüzden Nexium zararları diye bir şey söz konusu değildir.. Fakat olası yan etkileri arasında ciddi sağlık sorunları vardır. İşte o nexium yan etkileri şunlardır:

 • İshal
 • Kusma
 • Bulantı
 • Kabızlık
 • Gaz ve şişkinlik
 • Karın ağrısı
 • Baş ağrısı

Nexium 40 mg Mide Koruyucu Mu?

Genellikle doktorlar ülser ve gastrit gibi hastalıklar için bu ilacı vermektedir. Mide koruyucu özelliği olduğu için kısa sürede etkisini gösterir. Bu sayede kusma ve mide bulantısı gibi şikayetler ortadan kalkar. Böylece Nexium 40 mg Mide Koruyucu Mu? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Nexium Mide Bulantısına İyi Gelir Mi?

Nexium Mide Bulantısına İyi Gelir Mi? Sorusunu insanlar son zamanlarda oldukça merak etmektedir. Mide bulantısı ve kusma gibi rahatsızlıkları olan insanlar bu ilacı kullandıktan sonra rahatlarlar. Çünkü ilacın asıl amacı reflü ve ülser gibi mide sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Bununla birlikte mide asidini azaltarak kusmayı engellemektedir.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Nexıum Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.3/5 - (7 Oy)
“Nexıum Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum
 1. ilacı yutup üzerine su içmenin yanlış olduğunumu söylüyorsunuz cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

  Cevapla
Yorum yapın