Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları – 1000 Tebbet Okuyanlar!

Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu sure namazlarda okunan sureler arasında yer almaktadır. Tebbet Suresi Peygamber efendimizin amcası Ebu Leheb ve eşinin peygamber efendimize yaptığı kötülükleri anlatmaktadır. Özellikle kısa bir sure olduğu için ezberlenmesi çok basittir.

Kur’an-ı Kerim’in 111. suresi olan Tebbet suresi sadece namazda okunmamaktadır. Normal zamanlarda da insanlar bu sureyi okumaktadır. Bunun sebebi ise hastalığı geçirir ve düşmanlık eden insanlara karşı da okunmaktadır. Yazımız içerisinde sizlere Tebbet Suresi okuyanların yorumlarından bahsedeceğiz. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

1000 Tebbet Okuyanların Yorumları

1000 Tebbet Okuyanların Yorumlarını incelediğimizde insanlar genellikle nazar değmesin diye bu sureyi okumaktadır. Ayrıca 1000 kere düşmana karşı okunduğunda düşmanın helak olduğu bilinmektedir. Bu yüzden düşmanı helak etmek için Tebbet çok fazla okunmaktadır. İşte o yorumlar şu şekildedir:

1000 Tebbet Okuyanların YorumlarıPin
1000 Tebbet Okuyanların Yorumları
  • Geceleri yatarken karanlıktan korkuyordum. Bu yüzden Tebbet suresini okuyup rahat bir şekilde uyuyorum.
  • Düşmanlık yapan akrabalarıma karşı okuduğum bir sure. Umarım en kısa sürede işe yarar.
  • Hasta olduğun zaman okumuştum birkaç gün içinde kendime geldim.

Tebbet Suresi Fazileti 41 Defa Okumak

Tebbet suresinin indirilmesinin amacı Peygamber efendimizin amcası Ebu Leheb’in ona yaptığı kötülükleri anlatmaktadır. Ebu Leheb maddi durumu çok iyi olan bir insandır. Fakat bunun yanında çok kibirli biridir. Bu yüzden peygamber efendimizin zengin bir insanla fakir bir insana aynı davrandığını görünce kaldıramaz. Buna bağlı olarak Peygamber efendimize kötü davranmaktadır.

Tebbet Suresi Fazileti 41 Defa Okumak gece uyurken korkan insanların korkmadan uyumasına yardımcı olur. Bunun dışında bu sureyi kim okursa onunla Ebu Leheb’in cehennemde bir araya gelmemesi ümit olunur. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Nimeti Celilullah Bereketi Halilullah Yemek Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak sureyi daha kısa sürede ve daha iyi bir şekilde ezberlememiz içindir. İlk başta sureye başlarken bir kere besmele çekilir ardından aralarda besmele çekmeye gerek yoktur. İşte Tebbet suresi şu şekildedir:

  • Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
  • Mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb
  • Seyeslâ nâren zâte leheb
  • Vemraetühû hammâletelhatab
  • Fî cî dihâ hablün min mesed

Tebbet Suresi Düşmana Karşı Nasıl Okunur?

Alimlere göre bu sure çok faydalı olduğu için her zaman herhangi bir yerde okuyabilirsiniz. Özellikle Tebbet Suresi Düşmana Karşı Nasıl Okunur? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bunun için yapmanız gereken ekstra bir şey yoktur. Besmelesiz okuyabildiğiniz gibi besmeleyle de okuyabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Erkeği Deli Divane Aşık Etme Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (2 Oy)
“Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları – 1000 Tebbet Okuyanlar!” üzerine 2 yorum
Yorum yapın