Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları – Fazileti 41 Kere Okumak

Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları – Fazileti 41 Kere Okumak

Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları ve Tebbet suresi fazileti 41 defa okumak yazımız ile karşınızdayız. Bu sure namazlarda okunan sureler arasında yer almaktadır. Tebbet Suresi Peygamber efendimizin amcası Ebu Leheb ve eşinin peygamber efendimize yaptığı kötülükleri anlatmaktadır. Özellikle kısa bir sure olduğu için ezberlenmesi çok basittir.

Kur’an-ı Kerim’in 111. suresi olan Tebbet suresi sadece namazda okunmamaktadır. Normal zamanlarda da insanlar bu sureyi okumaktadır. Bunun sebebi ise hastalığı geçirir ve düşmanlık eden insanlara karşı da okunmaktadır. Yazımız içerisinde sizlere Tebbet Suresi okuyanların yorumlarından bahsedeceğiz. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz. İlk olarak aşağıdan 41 Tebbet Suresi dinleyebilirsiniz:

1000 Tebbet Okuyanların Yorumları 🕋

1000 Tebbet Okuyanların Yorumlarını incelediğimizde insanlar genellikle nazar değmesin diye bu sureyi okumaktadır. Ayrıca 1000 kere düşmana karşı okunduğunda düşmanın helak olduğu bilinmektedir. Bu yüzden düşmanı helak etmek için Tebbet çok fazla okunmaktadır. İşte o yorumlar şu şekildedir:

1000 Tebbet Okuyanların Yorumları
1000 Tebbet Okuyanların Yorumları
 • Geceleri yatarken karanlıktan korkuyordum. Bu yüzden Tebbet suresini okuyup rahat bir şekilde uyuyorum.
 • Düşmanlık yapan akrabalarıma karşı okuduğum bir sure. Umarım en kısa sürede işe yarar.
 • Hasta olduğun zaman okumuştum birkaç gün içinde kendime geldim.

Tebbet Suresi Fazileti 41 Defa Okumak 🤲

Tebbet suresinin indirilmesinin amacı Peygamber efendimizin amcası Ebu Leheb’in ona yaptığı kötülükleri anlatmaktadır. Ebu Leheb maddi durumu çok iyi olan bir insandır. Fakat bunun yanında çok kibirli biridir. Bu yüzden peygamber efendimizin zengin bir insanla fakir bir insana aynı davrandığını görünce kaldıramaz. Buna bağlı olarak Peygamber efendimize kötü davranmaktadır.

Tebbet Suresi Fazileti 41 Defa Okumak gece uyurken korkan insanların korkmadan uyumasına yardımcı olur. Bunun dışında bu sureyi kim okursa onunla Ebu Leheb’in cehennemde bir araya gelmemesi ümit olunur. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Nimeti Celilullah Bereketi Halilullah Yemek Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak 🕌

Besmelesiz 41 Tebbet Okumak sureyi daha kısa sürede ve daha iyi bir şekilde ezberlememiz içindir. İlk başta sureye başlarken bir kere besmele çekilir ardından aralarda besmele çekmeye gerek yoktur. İşte Tebbet suresi şu şekildedir:

 • Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
 • Mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb
 • Seyeslâ nâren zâte leheb
 • Vemraetühû hammâletelhatab
 • Fî cî dihâ hablün min mesed

41 Tebbet Suresi Fazileti

Tebbet suresi, oldukça güzel ve manalı bir suredir. Özellikle Peygamber Efendimiz Hz Muhammed’in (S.A.V.) amcası Ebu Leheb’in kötülüklerinin anlatıldığı ve ders çıkarılması gereken bir duadır. Ayrıca 41 Tebbet Suresi Fazileti ile de bilinmektedir.

 • Birçok nazara karşı okunmaktadır.
 • Belalara karşı okunmaktadır.
 • Cehenneme gitmemek için okunmaktadır.

Zalime Karşı Tebbet Suresi

Ebu Leheb’in kötülüklerinin anlatıldığı bu dua zalimlere ve kötülük yapanlara karşı da okunmaktadır. Ayrıca onların sizin üstünüzdeki negatif etkileri ve baskılarından kurtulmak için tercih edebilirsiniz. Bu sebeple Zalime Karşı Tebbet Suresi faydalıdır.

Tebbet Suresi Düşmana Karşı Nasıl Okunur?

Alimlere göre bu sure çok faydalı olduğu için her zaman herhangi bir yerde okuyabilirsiniz. Özellikle Tebbet Suresi Düşmana Karşı Nasıl Okunur? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bunun için yapmanız gereken ekstra bir şey yoktur. Besmelesiz okuyabildiğiniz gibi besmeleyle de okuyabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Erkeği Deli Divane Aşık Etme Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tebbet Suresi Okuma Sayıları

Aşağıda farklı usullerde ve sayılarda Tebbet Suresi okuma sayıları verilmiştir.

Tebbet Suresi Okuma SayılarıTebbet Suresi Fazileti
3 Tebbet SuresiNazar için okunmaktadır.
7 Tebbet SuresiHastalıklardan korunmak için okunmaktadır.
21 Tebbet SuresiGere rahat uyku uyumak için okunmaktadır.
41 Tebbet SuresiNazar ve belalardan korunmak, cehennem gazabından kurtulmak için okunmaktadır.
48 Tebbet Suresiİstemediğiniz insanları kendinizden uzaklaştırmak için okunmaktadır.
1000 Tebbet SuresiHastalıklar ve düşmanlık eden kişilerin gazabından kurtulmak için kullanılmaktadır.

Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları

Birçok farklı usulde ve sayıda Tebbet suresi okunmaktadır. Bunun en güzel ve manalı tecrübelerini paylaşmış olan kişilerin görüşlerini sizler için derledik. Özellikle 41 Tebbet Suresi Fazileti oldukça fazladır. İşte Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları sizlerle:

 • Her gün 41 kere okuyorum. Çok şükür kazadan beladan uzak, huzurlu bir hayat yaşıyorum. Allah’ıma şükürler olsun.
 • Evladım için 1000 Tebbet okudum. Onun hastalıklardan uzak olmasını Allah’tan istiyorum.
 • Her gün 3 kere okuyorum, kolay ve manalı bir dua.

Tuza Tebbet Okumak

Tuza tebbet okumak” Türkiye’de yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir ve “Kötü dileklerde bulunmak, birine kötü şeyler söylemek” anlamına gelir. Bunun yanında bu yöntem, kötü niyetli insanların bir başkasına zarar vermek için yaptıkları kötü dileklerin gerçekleşmesi temennisini ifade eder. Ancak, bu tür davranışların etik olmadığı ve başka insanlara zarar vermek yerine onlara yardımcı olmak gerektiği unutulmamalıdır.

Bunun yanında dilerseniz Tebbet Suresi Fazileti 41 Defa Okumak ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar aşağıda sizlerle:

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.5/5 - (10 Oy)
“Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları – Fazileti 41 Kere Okumak” üzerine 5 yorum
 1. 3.5 yildir altkomsunun zülmünden kurtulmak icin tasinip gitmesi icin 1000 tebbet okusam olurmu yada baska dua varsa onuda okusam bilgilendirirseniz sevinirim

  Cevapla
Yorum yapın