Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Nevanac Göz Damlası Kullananlar Yorumları – Katarakt Ameliyatı!

Nevanac Göz Damlası Kullananlar Yorumları – Katarakt Ameliyatı!

Nevanac Göz Damlası Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç katarakt göz ameliyatından sonra ortaya çıkan tahrişi ve kızarıklığı yok etmek için kullanılmaktadır. Nevanac steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar grubuna ait bir ilaçtır. Yazımız içerisinde ne işe yaradığında, fiyatından, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Nevanac Göz Damlası Ne İşe Yarar?

Nevanac Göz Damlası Ne İşe Yarar?
Nevanac Göz Damlası Ne İşe Yarar?

Özellikle Nevanac göz damlası şeker hastalarında katarakt ameliyatını takiben gözdeki ödemi yani arka taraftaki şişmeyi azaltmak için kullanılır. Bununla birlikte gözün etrafında bakterilerin tedavisinde de önemli rol oynar. Nevanac Göz Damlası Ne İşe Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Zolax Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Nevanac Göz Damlası Kullanıcı Yorumları

Nevanac Göz Damlası Kullanıcı Yorumlarını incelediğimizde bu ilaç ile ilgili genellikle olumlu yorumlarla karşılaştık. İşte o yorumlar şunlardır:

  • Ameliyat olmadan önce doktorum söylediği için kullanmıştım. Dediğine göre şişmeyi azaltacakmış.
  • Hiçbir yan etki göstermedi ve ameliyattan sonra 20 gün boyunca kullandım.
  • Katarakt ameliyatı olduğum zaman kullanmıştım.

Nevanac Ne İçin Kullanılır?

Nevanac Ne İçin Kullanılır? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Katarakt göz ameliyatı olduktan sonra gözün arkasında şişlik oluşmaması için bu damla kullanılır. Bu yüzden çok etkili bir ilaçtır. İlacı ameliyattan bir önceki gün kullanmaya başlamanız gerekir. Bununla birlikte ameliyattan sonra da 2 hafta boyunca kullanmanız gerekir.

Nevanac Göz Damlası Fiyatı 2022

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Nevanac Göz Damlası Fiyatı 2022 113 TL‘dir. İlacı satın alırken açılmamış ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Belogent Krem Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Nevanac Zararları

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakın ve en yakınınızdaki hastaneye başvurunuz. İşte Nevanac Zararları şunlardır:

  • Gözde Şişme
  • Göz Akıntısı
  • Aşırı Sulanma
  • Görme Değişikliği (Bulanık Görme)
  • Nefes Darlığı
  • Döküntü
  • Kaşıntı

Nevanac Göz Damlası Kaç Gün Kullanılır?

Ameliyat olduğunuz günden bir günce günde 3 defa olmak şartıyla kullanmanız gerekir. Daha sonra doktorunuz ameliyat günü ve ameliyattan sonraki 21 gün boyunca bu ilacı kullanmanızı tavsiye edecektir. Nevanac Göz Damlası Kaç Gün Kullanılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Nevanac Göz Damlası Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

3.8/5 - (6 Oy)
Yorum yapın