Gyrex 25 Mg Kullananlar Yorumları

Gyrex 25 mg kullananlar yorumları, Gyrex ilacını daha önce kullanmış insanların merak ettiği konu başlıklarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça ciddi bir ilaç olan Gyrex, çoğunlukla bipolar bozukluk ve buna bağlı olan atakların azaltılması için kullanılmaktadır.

Reçetesiz alınamayacak ilaçlar listesine dahil olan bu ilaç, etken madde olarak ketapin içermektedir. Bu madde; bipolar, şizofreni, atak gibi sorunların önlenmesine yardımcıdır.

Gyrex adı verilen ilaç, oldukça güçlü bir ilaç olduğu için insanların kullanmaktan çekindiği bir ilaçtır. Ancak ilacın kullanıcı yorumları olumlu yönde şekillenmektedir.

Gyrex 25 mg kullananlar yorumları

Bu noktada ilacın kullanıcı yorumlarından çok, doktorunuzun tavsiyesine uygun şekilde hareket etmeniz önerilmektedir. Gyrex 25 mg kullananlar yorumları ve ilaç hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz. Konu hakkındaki yorumlarınızı da yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz. Diğer ilaçlar hakkında kullananlar yorumları için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu içeriğimize benzer olan Andazol Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Gyrex 25 Mg Yan Etkileri

Yaygın olarak görülen Gyrex 25 mg yan etkileri, bu ilacı kullanmaya başlayacak olan kişilerin ya da merak edenlerin dikkatini çeken konular arasındadır. Her güçlü ilaçta olduğu gibi Gyrex ilacında da bazı yan etkiler bulunmaktadır. Bu yan etkilerden bazıları çok yaygın şekilde görülmektedir. Aynı zamanda bazıları ise çok nadir görülmektedir. Bahsi geçen yan etkilerden bazıları şu şekildedir:

  • Göğüs ağrısı
  • Adet düzensizliği
  • Uyku apnesi
  • Deride kabarcıkların oluşumu
  • Karaciğer iltihabı
  • Sarılık
  • Hipotermi
  • Şiddetli pişik
  • Kas yıkımı ve kas ağrısı
  • Ani alerjik reaksiyonlar

Yukarıdaki listeden de görülebildiği gibi Gyrex ilacının pek çok ciddi yan etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle doktorlar genellikle ileri düzeydeki psikolojik sorunlarında bu ilacı reçete etmektedir. Bu ilacı kullanacak kişiler mutlaka düzenli olarak doktorları ile iletişim halinde olmalıdır.

Gyrex 25 mg kullananlar yorumları

Gyrex Nasıl Bırakılır?

Gyrex kullanım süresinin sonuna gelen kişiler, Gyrex nasıl bırakılır sorusuna da yanıt aramaktadır. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, bazı durumlarda hasta kendini iyi hissetse dahi doktorlar ilaca devam edilmesini istemektedir.

Bu içeriğimize benzer olan Concor Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca Gyrex ilacını bırakma evresinde uykusuzluk ya da kendini kötü hissetme ve bu gibi istenmeyen sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle hastalar ilacı bırakmadan önce doktorlarına danışmalı ve bırakma süreci doktor gözetiminde olmalıdır. Zira Gyrex de dahil olmak üzere ciddi ilaçlara başlamak da ara vermek de beklendiğinden daha zorludur.

Gyrex 50 Mg Kullananlar Yorumları

Birçok ilaçta olduğu gibi Gyrex’te de 25, 50, 100 ve 200 mg gibi çeşitli dozajlar bulunmaktadır. Bu sebeple sizin rahatsızlık durumunuza ve de ihtiyacınıza bağlı olarak doktorunuz size belli bir miktar mg’da ilaç verecektir. Gyrex 50 Mg Kullananlar Yorumlarını sizler için derledik:

“İlacı bayadır kullanıyorum, beni çok karamsar yaptı. Onun haricinde sıkıntılarımdan kurtuldum.”

“Aşırı uyku yapmasından başka bir sıkıntısına rastlamadım. Günde 10 saat uyuyorum.”

“Pekte bir etkisini göremedim açıkçası. Değiştirmem gerekiyor.”

İlaç ile alakalı sıkça sorulan sorulara da bir göz atmak isterseniz, aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Gyrex hangi hastalıkta kullanılır?

Bu ilaç, bipolar bozukluğun yanında depresif atak geçirenler tarafından kullanılmaktadır. Bu ilaçla beraber kişiler kendilerini biraz daha hüzünlü, karamsar ve düşük enerjili hissedebilirler.

Gyrex 25 mg kaç saat uyutur?

50 mg bandındaki ilaç 9-10 saat uyuturken, 25 mg yaklaşık 7 saat civarında uyutur.

Gyrex 25 mg nasıl bırakılır?

Doktorunuzun veya bir uzmanın söylemesi haricinde ani bırak ilaç bırakması yapmamalısınız. Eğer yaparsanız bunun sonucunda çeşitli rahatsızlıklar baş gösterebilmektedir.

Gyrex uyku ilacı mı?

Bu ilaç tam anlamıyla uyku ilacı değildir. Bipolar, alzheimer, şizofreni gibi rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Fakat uyku problemi olan kişilerde de etkili olduğu için kullanılmaktadır.

Kullananlar ile alakalı yazılarımıza aşağıdan erişebilirsiniz.

bizdekalmasin.com ana sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Gyrex 25 Mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik okuduğunuz için teşekkürler.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın