Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Citol Kullananların Yorumları – Ne İşe Yarar?

Citol Kullananların Yorumları – Ne İşe Yarar?

Citol Kullananların Yorumları yazımızla karşınızdayız. Kaygı bozukluğu (anksiyete) ya da depresyon gibi bir rahatsızlığın şikayetleri ile gitmiş olduğunuz bir doktor tatarından yazılmış olması muhtemel olan bir ilaç olarak citol, kullanmadan önce Citol kullananların yorumları şeklinde bir araştırma yapabilirsiniz. Günümüzde hemen hemen her insanın yaygın bir şekilde kaygı bozukluğu ve depresyon türü semptomlar gösterdiğine şahit olmaktayız. Bu tür durumlarda kişinin kendi başına üstesinden gelemediği pek çok sorun için bir takım psikolojik destek alması gerekli olacaktır. Citol, bu konu ile ilgili olarak en yaygın kullanılan ilaçlar arasında yer alır.  

Citol kullanıcı yorumları hakkında yapmış olduğunuz bir araştırma sonucunda her insan için farklı bir yorum görmeniz son derece normal bir durumdur. Bu durumun nedeni her ilacın aktif bileşenlerinin insanlar üzerinde yaratmış olduğu farklı etkilerdir. Hastalığın semptomları aynı olsa bile her ilacın insan vücudunda girdiği tepkime o insanın hastalık geçmişi, daha önceden kullanmış olduğu ilaçlar ya da halen sürekli olarak kullanmayı sürdürmüş olduğu bir ilaca ve de o insanın duyarlılığına göre değişkenlik gösterir. Yani bu durumda bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri de kullanılacak olan ilacın, ilacı kullanacak olan kişi üzerinde alerji ya da hassasiyet yaratacak olan bir aktif etken maddesine sahip olup olmadığı olacaktır. 

Citol Nedir, Ne İşe Yarar? 

Citol kullanmanız doktorunuz tarafından tavsiye edilmiş ise bu ilaç nedir ne değildir diyerek Citol nedir, ne işe yarar şeklinde bir araştırma yapmak sizin için son derece faydalı olacaktır. Panik atak, kaygı bozukluğu, depresyon ve duygusal durum bozuklukları gibi şikâyetleri için doktorlar tarafından en çok tercih edilen ilaçlar arasında yer alan Citol, beyindeki serotonin hormonunu aktive eder.  

Citol Ne İçin Kullanılır?

Depresyon, anksiyete (kaygı bozukluğu) ve tükenmişlik sendromu türünde bir takım psikolojik duygu durum bozuklukları söz konusu olduğu; zaman insan vücudundaki serotonin hormonunda bir azalma meydana gelir. Bu kişide aşırı derecede büyük bir mutsuzluk ve kendini yalnız hissetme gibi durumlarına sebep olur. Bu tür durumların tedavisinde kullanılan Citol aktif etken maddesi serotonin olduğu için sözü edilen rahatsızlıklarda bu ilaç tercih edilmektedir. 

Citol 40 mg Kullanıcı Yorumları

Piyasadaki her ilaçta olduğu gibi Citol’da da çeşitli dozajlar bulunmaktadır. Özellikle de ülkemizde pek çok kişi tarafından kullanılan bu ilaç psikolojik rahatsızlıklara iyi gelmesiyle bilinmektedir. Citol 40 mg Kullanıcı Yorumları sizlerle:

 • Ciddi rahatsızlıkların eşiğindeyken başladım kullanmaya, baya iyi geldi.
 • Bayadır kullanıyorum ama hep aynı değişen bir şey yok.

Citol Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir? 

İlk olarak Citol kullanırken dikkat edilmesi gereken durumlar için ilk olarak araç kullanımından söz etmek gerekli olacaktır. Çünkü Citol, kişide aşırı bir uyku yapabilir. Bu nedenle araç kullanmadan bir saat önce bu ilacı kullanmamış olmanız gerekir. Bunun yanı sıra Citol dışında başka bir ilaç daha kullanmanız gerekiyor olabilmektedir. Bu durumda mutlaka doktora ya da eczacıya bu konuyu danışmanız gerekmektedir. Aksi bir durum söz konusu olduğunda başka bir ilaç ile kimyasal tepkimeye girebilir. Ve bünyenizde bir takım istenmeyen durumların görülmesine neden olabilir. Doktor reçetesi ile kullanmanız gereken Citol, kendi kararınızla bir anda bırakmamanız gereken bir ilaçtır. 

Citol 20 Mg Yan Etkileri Nelerdir?

Citol kullanımlarında, her ilaç gibi yan etkileri vardır. Hastalara göre bağlı olarak bazı yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden ilacın kullananlar yorumları oldukça merak edilmektedir. Yan etkilerine gelirsek Citol 20 mg yan etkileri için baş ağrısı yapabilmektedir. Ayrıca aşırı uyku halinden bahsedebiliriz. Bunun yanı sıra Citol en sık görülen yan etkileri için; hafif mide bulantısı, bulanık görme karın ağrısı; baş dönmesi, ishal ya da kabızlık gibi bir takım rahatsızlıklardan söz etmek mümkün olacaktır. Eğer bu yan etkiler görülüyorsa doktorunuza haber vermeniz iyi olacaktır.

 • İshal
 • Kabızlık
 • Baş ağrısı
 • Mide bulantısı
 • Karın ağrısı

Citol Kullananların Yorumları

Citol citol kullananların yorumları
Citol Kullananların Yorumları

Panik atak, kaygı bozukluğu, psikolojik çeşitli rahatsızlıklar, depresyon ve duygusal durum bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ülkemizde de sıklıkla kullanılan ve de uzmanlar tarafından bolca yazılan bir ilaçtır. İşte Citol Kullananların Yorumları sizlerle:

“Hayata olumlu bakmayı sağlıyor ama hep uykulu oluyorsunuz. “

Kullanıcı Yorumu

“Doktora sormadan bırakmak sorun yaratabilmekte, doz azaltarak bırakmak en makbulüdür. “

Kullanıcı Yorumu

“Hafif mide bulantısı yapsa da etkileri çok olumlu bir antidepresandır. “

Kullanıcı Yorumu

Citol 20 Mg Kullananlar Yorumları

Citol 20 Mg Kullananlar Yorumlarını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü sizin için hazırladığımız kullanıcı yorumlarını inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte o yorumlar şu şekildedir:

 • Kullanmaya başladığım ilk günden beri sürekli uykum geliyor. Sanırım bu normalmiş.
 • Antidepresanlar arasında en iyi kesinlikle budur.
 • Çok fazla yan etkisi var. Bu yüzden dikkatli olmanız lazım.

Citol Uyku Yapar mı?

Citol, uyuşma veya uyku hali gibi yan etkilere yol açabilir. Bu yüzden Citol kullanan kişiler oldukça dikkatli olmalıdır. Bunun yanında baş ağrısı, mide bulantısı ve karın ağrısı fark edebilirsiniz.

Citol 20 mg Zayıflatır mı?

Citol, bir antidepresan ilaç olarak kullanılır ve kilo kaybına yol açabilir. Ancak, herkes için geçerli olmayabilir ve bu yan etki herkes için ortaya çıkmaz. Çünkü Citol 20 mg kullananlar yorumlarını incelediğimizde bazı kullanıcıların zayıfladığını fark ettik. Böylece Citol 20 mg Zayıflatır mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Citol Cinsel İsteksizlik Yapar mı?

Citol, bir antidepresan ilaçtır ve cinsel isteksizliğe yol açabilir. Ancak, herkes için geçerli olmayabilir ve bu yan etki herkes için ortaya çıkmaz. Eğer cinsel isteksizlik sorunu yaşıyorsanız, doktorunuzla konuşmanız önerilir. Böylece Citol Cinsel İsteksizlik Yapar mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Citol Yan Etkileri Ne Zaman Geçer?

Yukarda bahsettiğimiz citol yan etkileri ilacı almaya başladığınız ilk günlerde kendisini gösterir. Sizlere bulantı, ağız kuruluğu gibi sorunlar yaşatabilmektedir. Ancak bunlar çok şiddetli yan etkiler değildir. Ve 3-5 gün içinde sonlanmaktadır.

Citol Depresyon İlacı Mı?

Panik atak, kaygı bozukluğu ve depresyon gibi şikâyetleri için doktorlar tarafından tercih edilmektedir. Bu ilaç beyindeki serotonin hormonunu aktive eder. Kısacası Evet Citol depresyon tedavisinde de kullanılmaktadır.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Citol Kullananların Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

3.9/5 - (14 Oy)
“Citol Kullananların Yorumları – Ne İşe Yarar?” üzerine 16 yorum
 1. Citoldan önce de var mıydi tam hatırlamıyorum ama sürekli yüzümde sivilce çıkıyordu biraktigimdan beri sivilce çıkmaz oldu şükür

  Cevapla
 2. Benim tekrar sıkıntım kendi kendime bilinçsizce konuşmak.sonra aklım başıma geliyor,,insanların bakışlarından kendi kendime konuştuğumun farkına varıyorum…
  BU ilaç iyi geliyor susturuyor.. , o yüzden kullanıyorum. 1 yıl kullanıp bırakıcam. Düzeliyor insan

  Cevapla
 3. Citol tansiyon düşüklüğü yapar mı? Hafif baş dönmesi ve tansiyon düşüklüğü yaşıyorum.5 gün önce yarım tabletle basladim.Biraz sersemlik durumu yarattı.

  Cevapla
 4. 5 aydır citol 20 mg.kullaniyorum.Ama bir haftadır anı başlayan aşırı burun kanamaları başladı.Hic başka ilac almıyorum ve bir rahatsizligimdaAnnemi kaybettiğim için bu ilaca başlamıştım.ama azaltarak bırakacağım artık. Bu türyan etki yasayan var mi acaba???? Ç
  ünkü ilacin yan etkilerinde kanama riski var..

  Cevapla
  • Sevgili kardesim öncelikle sunu kabullen ölüm Allah ın emridir bundan kaçınılmaz ve emin olki ölüm de birgün ölecek sevgili annen cennette huzur ve sukunette mekanı cennet olsun bunun icin üzülme annen icin dua et ve kendini huzura erdir bazı seyleri kabullenmek gerekir ben kabullendim sende zamana bırak ve kabullen inan cok rahatlayacaksin ilaca gerek kalmayacak saglicakla kal

   Cevapla
 5. yaklaşık 3 aydir citol40 kullaniyorum ve ilk 1 haftadan sonra sol bacagim yürürken istem dışı olarak diz kapagimdan aşşagisi katlaniyor beni çok rahatsiz ediyor yolda yürürken aksıyorum ilaci birakmayi düşünüyorum birakacagim

  Cevapla
Yorum yapın