Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Pantactive Kullananlar ve Yorumları

Pantactive Kullananlar ve Yorumları

Pantactive kullananlar ve yorumları bakıldığında bu ilaçlar mide rahatsızlıklarını önemli derecede giderdiği görülmektedir. Mide rahatsızlığı tedavisinde kullanılan Pantactive ilacı ülser, Reflü tarzındaki mide rahatsızlıklarında sık bir şekilde reçete edilmektedir. Pantactive yan etkileri bakıldığında insan bedeni vücuda alınan kimyasal maddelerde olumsuz bir etki gösterebilir. İlaçlar, insan sağlığına faydalı olsa da yan etki gösterebilir bu sebeple doktorun önerdiği doz dışına çıkılmamalıdır. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Pantactive Kullananlar

Pantactive kullananlar bakıldığında bu tarz bir ilaç hastalıklarda önerildiğinde olumlu yönde tepkiler aldığı görülmektedir. Özellikle Pantactive sorununda Reflü hastalığı en fazla şikâyet alan noktalardan biridir. Pantactive ilacı bu noktada Reflü hastalığında etkin bir şekilde kullanılır ve yorumlarda genellikle olumlu şekilde olmaktadır.

Pantactive bakıldığı zaman midede yer alan asit miktarını azaltarak çalışmaktadır. Eğer şiddetli bir şekilde karaciğer hastalığınız görülüyorsa kullanmamanız gerekir. Pantactive kullananlar yorumları oldukça önemlidir. Ve aşağıda yer verilmiştir. Eğer geçmiş dönemde kemik erimesi varsa kullanmadan öncesinde rahatsızlıklarınızı doktora anlatmanız gerekmektedir. Uzun süreli kullanımlarda ise karaciğer enzimlerinizi mutlaka kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Karaciğer enzimleriniz artarsa ilaç alınmasının durdurulması gerekir.

“Midem uzun süredir yanıyor. Bu ilacı kullanalı 2 hafta oldu ve süreci daha iyi bir şeilde atlatabiliyorum.”

Kullanıcı Yorumu

Pantactive Kullanıcı Yorumları

Pantactive Kullanıcı Yorumları
Pantactive Kullanıcı Yorumları

Özellikle reflü hastalığına çözüm olması amacıyla üretilen Pantactive, ülkemizde de son derece sıklıkla tüketilmektedir. Bu sebeple birbirinden farklı yorumlarla sizlerleyiz.

“İlacı yaklaşık olarak 20 gündür kullanmaktayım. Ve memnunum midemdeki acımtırak his geçti ve rahatladım.”

Kullanıcı Yorumu

“İlacı doktorum önerdi, pek bir işe yaramadı. Doktoruma tekrar söyleyeceğim ve değiştireceğim.”

Kullanıcı Yorumu

Pantactive Yorumları

Pantactive yorumları bakıldığında mide sağlığının korunmasında etkili olduğu görülmektedir, sindirim sisteminin de düzenli bir şekilde işlenmesine yardımcı olunmaktadır. Kişilerin hayat kalitesini önemli derecede yükseltir, ciddi mide hastalıklarının oluşmasını engelleyerek, mide asidini azaltır ve ağza kaçmasını önleyen bir ilaçtır. Pantactive ilacı kullanımı konusunda doktorunuzun bir kullanım önerisi varsa bu öneriye göre kullanın. Doktor önerisi dışında ilacın kullanımı şu şekildedir,

 • Pantactive ilacı kırılmadan, çiğnemeden ve bol su kullanılarak aç karnına tüketilmelidir.
 • Reflü tedavisine bakıldığında günde 2 kere olmak üzere 4 ila 8 hafta arasında kullanımı önerilmektedir.
 • Gastrik ülser tedavisi için günde aç karnına 1 kez olarak şekilde kullanımı olmalıdır.
 • Zollinger ellison sendromunda günde 2 defa kullanılır ve yemekten 1 saat öncesinde kullanımı uygundur.

Gibi her rahatsızlık için farklı bir kullanımı bulunmaktadır. Bu sebeple Pantactive ilacını kesinlikle bir doktor önerisi ile kullanmanız gerekmektedir. 12 yaşından küçük kişilerde ilacın kullanımı uygun değildir ve hamile olan ve gebe olan bireylerde kullanılmamaktadır.

Pantactive Ne İşe Yarar

Pantactive ne işe yarar bakıldığında midede üretilen asit miktarını azaltmaktadır. Ve bu yöntemle hastalıkları etkili bir şekilde tedavi eder. Özellikle Pantactive ilacı genel olarak proton pompası inhibitörü olarak isimlendirilir, halk arasında mide ilacı olarak bilinmektedir. Bu tarz bir ilaç genellikle 14 ve 28 tablet şeklinde satışa sunulmaktadır. Ve bu ilaç midede meydana gelen asit miktarını azaltır. Tabletler genel olarak sarı renkli ve oval biçimli olarak üretilir, ilaç midede çözülmesini engelleyen özel bir madde ile kaplıdır. Pantactive ilacı özelliklerine bakıldığı zaman,

 • Pantactive ilacı normal reçete ile satılır fakat reçetesiz olarak da eczaneler üzerinden alınabilmektedir. Reçete edildiği zaman devlet tarafından ödenebilmektedir ve aile hekimleri bu ilacı reçete edebilirler.
 • Pantactive ilacı genel olarak mide sorunları için üretilmiştir. Ve yemek borusu iltihabı için, Reflü için kullanılmaktadır.
 • İlerlemiş Reflü sorunları için, peptik ülser sorunları içinde kullanımı bulunmaktadır. Midedeki sorunlara hızlı bir şekilde etki eder.
 • Yemeklerin ve asidin yemek borusuna kaçma tedavisinde kullanılır.
 • Zollinger Ellison sendromu tedavisinde ve orta, ileri derece olan özofageal Reflü tedavisinde kullanılmaktadır.

Pantactive Yan Etkileri

Öncelikle Pantactive yan etkiler bakıldığı zaman yüz, dudak, dil ve boğazda şişlik durumu, karın ağrısı ve nefes almada güçlük çekmek tarzında yan etkiler Pantactive ilacının alerjik reaksiyonuna göre gözlemlenmektedir. Bunun yanında Pantactive ilacına karşı bir hastanın alerji durumu yoksa ilacın kesinlikle kullanılmaması önerilmektedir.

Pantactive ilacın alerjik reaksiyon dışında belirtilen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ve ilaç kullanım sonrasında meydana gelen olumsuz durumlarda doktora başvuru yapılması gerekmektedir. Ayrıca Pantactive ilacı genel olarak mide asidinin dengelenmesini sağlamaktadır. Ve böylece mide yanma sorununun önüne geçilmektedir. Pantactive Kullanıcı Yorumları arasında çeşitli yan etkiler olduğu da söylenmektedir. Bu noktada Pantactive ilacının mide koruyucu olup olmadığı konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Aşağıdaki rahatsızlıklar yan etkiler arasındadır.

 • Mide bulantısı
 • Baş ağrısı
 • Karın ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Ateş

Pantactive Mide Bulantısına İyi Gelir mi

Pantactive mide bulantısına iyi gelir mi bakıldığında mide ilacı olduğu için bulantı durumuna iyi gelmektedir. Mide bulantısı durumlarına iyi geldiği gözlemlenen Pantactive ilacı etkilidir. Fakat yine de bu tarz bir kullanımda mutlaka doktor ile görüşülmesi veya eczacınızdan bilgi almanız gerekmektedir.

Sağlık kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Pantactive Kullananlar ve Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (5 Oy)
“Pantactive Kullananlar ve Yorumları” üzerine bir yorum
 1. Panpactive günde 2 kere doktorum önerdi mide ağrım olmadı ancak ne zamana kadar kullanmam gerekiyor acaba doktoruma sormadım

  Cevapla
Yorum yapın